تاریخ خبر: کد خبر: 4130

بسیج به کمک خوزستان بیاید

بسیج می‌تواند همچون سال‌‌های جنگ که به کمک مردم خوزستان آمد، این بار نیز به کمک مردم بیاید و گسترش پوشش گیاهی مناطقی که منشا گرد و خاک در کشور هستند را در دستور کار قرار دهد.

بسیج به کمک خوزستان بیاید

به گزارش قاصدنیوز، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس به اظهارنظر درباره ریزگردها و لایحه بودجه پرداخت و گفت: همان‌طور که در جنگ هشت ساله بسیج به کمک مردم خوزستان آمد؛ در مساله ریزگردها هم اقدامات بسیج می‌تواند راهگشا باشد.
 
غلامعلی حداد عادل درباره مساله ریزگردها در استان خوزستان گفت: اتفاقی که در خوزستان افتاده باعث نگرانی همه مسئولان کشور مانند مجلس و دولت شده است به طوری که رهبر معظم انقلاب دستور ویژه برای رسیدگی دادند.
 
وی افزود: آنچه مهم است این که مسائل زیست محیطی مرز نمی‌شناسد و حل آن احتیاج به اراده جدی و همکاری بین‌المللی دارد.
 
حل مشکل ریزگردها زمان بر است/ هدف از سفر وزیر بهداشت
 
این نماینده مجلس ادامه داد: کشورهای سوریه و عراق آنقدر آشفتگی داخلی دارند که نمی‌توانند در طرح‌های بین‌المللی شرکت کنند و مشکل ریزگردها، مشکل چندین کشور در منطقه ماست و منشا اصلی آن باید شناخته شود. کشورها باید دست به دست هم بدهند و برای حل این مشکل که کار آسانی نیست و زمان‌ بر است؛ فکر و عمل کنند. اگر ثبات سیاسی و اراده برای حل مشکل هم وجود داشته باشد، حل و فصل آن هر چند طولانی مدت اما میسر خواهد بود.
 
رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی به مسئولیت دولت و مجلس برای حل این معضل اشاره کرد و گفت: وظیفه دولت و مسئولین این است که برای کمک به مردم و آسیب‌دیدگان جسمی، تسهیلات ویژه فراهم کنند که هدف از سفر وزیر بهداشت به خوزستان همین بود.
 
بسیج به میدان بیاید/ ضرورت کاشت گیاه در مناطق آسیب پذیر
 
وی ادامه داد: باید تمام تلاش خود را در داخل کشور برای حل مشکل به کار بریم و بسیج مردمی در این زمینه راهگشا است.
 
حداد عادل افزود: بسیج مستضعفین کارنامه درخشانی در کشور برای حل مشکلات داشته و هر کجا به مشکل برخوردیم، مدیریت و روحیه بسیجی بود که گره‌ها را باز می‌کرد. بسیج می‌تواند همچون سال‌‌های جنگ که به کمک مردم خوزستان آمد، این بار نیز به کمک مردم بیاید و گسترش پوشش گیاهی مناطقی که منشا گرد و خاک در کشور هستند را در دستور کار قرار دهد.
 
به بودجه خوش بینم/ کمیسیون تلفیق خوب عمل کرد
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین به تصویب کلیات بودجه ۹۴ در مجلس اشاره کرد و گفت: معمولا کلیت بودجه در مجلس تصویب می‌شود و بحث بر سر جزئیات است.
 
وی افزود: به بودجه، خوش‌بین هستم و با وجود اینکه نظرات مخالفان را هم در روز گذشته شنیدم اما معتقدم در شرایط فعلی، تلاش شده که بودجه قابل قبولی ارائه شود.
 
وی به عملکرد کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه اشاره کرد و گفت: به نظرم امسال کمیسیون تلفیق خیلی خوب عمل کرد و در فضایی آرام، بحث کارشناسی را پیش برد و فکر می‌کنم کار مجلس برای تصویب جزئیات، راحت است.
 
دولت مصوبات مجلس را جدی بگیرد/ ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی
 
رئیس مجلس هفتم شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا مقوله اقتصاد مقاومتی در بودجه لحاظ شده است، گفت: در حد امکان دیده شده البته دولت باید مصوبات مجلس را رعایت کند که بخش عمده آن به هدفمندی یارانه‌ها مربوط است.
 
وی افزود: ظاهرا این اعتقاد در دولت کمتر دیده شده که بخواهند یارانه را به افراد غیرنیازمند، ندهند و مجلس نیز به این مساله اصرار دارد. دولت باید در این زمینه همکاری کند؛ چرا که هم به نفع خود و هم کشور است.

 

منبع: مهر

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون