تاریخ خبر: کد خبر: 2608

عامل شوخی «آبکی» در مشهد دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: تجمعات اعتراض‌آميز به اسيدپاشي به دعوت دشمنان بوده كه همه‌ افراد بدون استثناء بازداشت شدند و تنها كساني كه از اين كار پشيمان شده بودند، آزاد شدند

عامل شوخی «آبکی» در مشهد دستگیر شد

به گزارش قاصدنیوز، غلامعلي صادقي هشتم آبان ‌ماه در همايش «امر به معروف و نهي از منكر» كه با حضور بسیجیان در مسجد پارك ملت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: تجمعات اعتراض‌آميز به اسيدپاشي در مشهد به دعوت دشمنان بوده كه همه‌ افراد بدون استثناء بازداشت شدند و تنها كساني كه از اين كار پشيمان شده بودند، آزاد شدند و تعدادي كه به اعتراض خود اصرار داشتند، هنوز زنداني‌ هستند.

 

وی با بیان اینکه در خراسان رضوي و مشهد هيچ مورد اسيدپاشي وجود نداشته و تمام اخبار غلط، شايعاتي است كه به پراكندگي اين موضوع دامن مي‌زند، اظهار كرد: در مشهد یک نفر با پاشيدن آب بر روي خانم‌ها باعث ایجاد رعب و ترس در آنان شده بود که دستگير و زنداني شده است.

 

دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به اينكه ماجراي اسيدپاشي يكي از فعاليت‌هاي شوم دشمنان براي اغتشاش فكر افراد است، گفت: اسيدپاشي حركت نامردانه و كاري سبك براي تخريب فريضه امر به معروف و نهي از منكر و همچنين تخريب بسيجيان بوده است و با اين كار مي‌خواهند بحث بي‌حجابي و بي‌حرمتي به شهدا را ترويج دهند.

 

صادقي امر به معروف و نهي از منكر را براي زنده نگه داشتن جامعه ضروري دانست و بيان كرد: اگر اين فريضه در جامعه‌اي فراموش شود، مقدسات از آن جامعه رخت بر مي‌بندد.

 

دادستان مشهد با اشاره به اينكه در دفاع مقدس، مردان نقش بيشتري داشتند، تصريح كرد: در فريضه امر به معروف و نهي ازمنكر نقش زنان جامعه پررنگ‌تر است و بايد بدون هيچ ضعفي كار خود را به خوبي انجام دهند.

 

وي جذب افراد را در فريضه‌ امر به معروف و نهي از منكر، اصلي مهم و ضروري دانست و گفت: دشمنان به دنبال بزرگ كردن نقاط  ضعف عملكردي هستند پس بايد اين فريضه با رعايت احترام و محبت و تذكر افراد هم جنس به هم، بدون هيچ اشتباهي انجام شود.

 

عطامحمد احمدي، فرمانده بسيج ناحيه حمزه سيدالشهدا، نیز در ادامه اين جلسه امر به معروف و نهي از منكر را فريضه‌اي براي افزايش الطاف الهي به جامعه خواند و بيان كرد: مبناي كار بسيج براي امر به معروف و نهي ازمنكر، محبت است و در اين راه نبايد به صورت فيزيكي اقدام شود.

 

وي افزود: افرادي در داخل و خارج كشور براي تخريب چهره‌ بسيجيان، اسيدپاشي را منتسب به افراد متدين مي‌كنند پس بايد امر به معروف به گونه‌اي باشد كه اظهارات دشمنان را رد كند و نشانه‌ خصومت نباشد.

 

منبع: ایسنا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون