تاریخ خبر: کد خبر: 2091

قاضی زاده: بازگشایی سفارت انگلیس حاصلی جز فتنه ندارد

قاضی زاده: بازگشایی سفارت انگلیس حاصلی جز فتنه ندارد

به گزارش قاصدنیوز، دکتر سیدامیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با تاکید بر اینکه بنده نسبت به ادامه دادن مذاکرات مشکلی ندارم اما مسئله بر سر نوع رفتارها است، اظهار کرد: ما با این مسئله که نوع رفتار ما به گونه‌ای باشد که هرکس و ناکسی به خود اجازه دهد به ما توهین کند، مخالفیم.

 

وی افزود: سال گذشته روحانی در سفر خود به نیویورک مصاحبه تلفنی خود را با اوباما این گونه تفسیر کرد که نخواسته به شخصیت وی توهین شود اما در مقابل دیدیم که هنوز روحانی در هواپیما بود که اوباما در مصاحبه‌ای خبری به ملت ایران اهانت کرد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار و مذاکره روحانی با اولاند و بیانیه کاخ الیزه در این زمینه تصریح کرد: ببینید اهانت تا چه حد است، مذاکره با اولاند صورت می‌گیرد و بلافاصله کاخ الیزه بیانیه علیه ایران صادر و به ملت ما توهین می‌کند.

 

قاضی‌زاده با ابراز تاسف از سخنان اخیر دیوید کامرون گفـت: انگلیس در طول 300 سال گذشته ظلم تاریخی به کشور ما کرده به گونه‌ای که در هر کشتار، کودتا و قحطی همواره پای انگلیس در میان بوده است.

 

وی تاکید کرد: با وجود چنین ظلم تاریخی انگلیس به ایران، باید رفتار این کشور در برابر ملت ایران سراسر عذرخواهی باشد اما امروز در سخنان قبیحانه کامرون می‌بینیم که برای ما تعیین تکلیف کرده و اهانت می‌کنند.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولتمردان ما در این دیدارها و مذاکرات به دنبال چه چیزی هستند؟ دولتمردان ما می‌خواهند چه چیزی حاصل کنند؟ تا چه حد قرار است به ما اهانت شود؟ ما امروز به دلیل چنین وقایعی شرمنده ملت ایرانیم.

 

قاضی‌زاده گفت: بازگشایی سفارتخانه انگلیس حاصلی جز فتنه و لانه جاسوسی ندارد و رابطه با کشور انگلیس چیزی جز استعمار و تحقیر را حاصل نکرده، در حد مسائلی نظیر مسائل کنسولی کاردارها انجام فعالیت می‌کنند اما به عقیده بنده بازگشایی سفارت انگلیس در ایران حاصلی جز فتنه و ایجاد دوباره لانه جاسوسی ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: مواضع روحانی در سخنرانی‌‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل مواضعی انقلابی بوده اما رفتارهایی نظیر دیدار با اولاند و بیانیه کاخ الیزه به جهان این گونه تفسیر و تعبیر می‌شود که چه بلایی بر سر ملت ایران آمده که آنان برای ما شرط و شروط مشخص می‌کنند، ما باید ایستادگی کنیم و چنین رفتارها و حرکاتی ضربه محکم و جدی به گفتمان مقاومت می‌زند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون