تاریخ خبر: کد خبر: 8356

به بهانه حضور انقلابیون یمنی در راهپیمایی روز قدس مشهد/

باید به شهر چسبید و «جهان‌شهر» پیشکش! +تصاویر

امروز جهان اسلام به امام رضا(علیه السلام) پناه آورده است و نخبگان و مسئولین موظف‌اند در همه ابعاد به آن توجه کنند. مرحله اول این فرایند نیز حفظ هویت اسلامی مشهد است. این مهمان‌ها اگر مشهد «الرضا»نمی‌خواستند می توانستند در همین کشور به شهرهایی پناه ببرند که بیشتر از مشهد در حاشیه دنیای مدرن برای خود طرفی بسته اند.

به گزارش«قاصدنیوز»، رضا حاتمی وفا نوشت: روز گذشته جمعی 30 نفره از انقلابیون یمن که برای طی مراحل درمانی به مشهد آمده‌اند، در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و همزمان با مردم مشهد علیه صهیونیسم شعار دادند. البته شاید هم شعار جنبش انصارالله را که « الله أکبر، الموت لأمریکا، الموت لإسرائیل، اللعنة علی الیهود، النصر للإسلام» را  سرداده‌اند. فرقی نمی‌کند.

یمن

با وجود این به نظر، بعد از تشییع مکرر شهدای مدافع حرم افغانستانی، و حضور مبارزان و تبعیدی‌های بحرینی و  این‌بار انقلابیون یمنی – و از قبل هم پناهنده‌های عراقی و افغانستانی و دانشجویان بین المللی و مسافران عربستانی و کویتی پاکستانی- دیگر نیازی نباشد از رسالت جهانی مشهد سخن گفت. ایران امروز سطح رهبری خود را از مرزهای سرزمینی‌اش فراتر برده و مشهد در این فرایند نقشی اساسی دارد.

 

امروز جهان اسلام به امام رضا(علیه السلام) پناه آورده است و نخبگان و مسئولین  موظف‌اند در همه ابعاد به آن توجه کنند. مرحله اول این فرایند نیز حفظ هویت اسلامی مشهد است. این مهمان‌ها اگر مشهد «الرضا»نمی‌خواستند می توانستند در همین کشور به شهرهایی پناه ببرند که بیشتر  از مشهد در حاشیه دنیای مدرن برای خود طرفی بسته اند.

 

با وجود این بدیهیات نمی‌‌دانم چگونه باید سخن کسانی که معتقدند باید به شهر چسبید و جهان‌شهر پیشکش! را توجیه کرد.

 

*   *   *

دیگر تصاویر راهپیمایی روز قدس

روز قدس

نمایش روز قدس

غرفه حقوق بشر آمریکایی که در 5بخش نمایشی به نمایش برخی جنایات آمریکا پرداخت

 

 

نمایش روز قدس

روز قدس

روز قدس

روز قدس

حاج احمد واعظی روز قدس

روز قدس

فاطمیون

 

روز قدس فلسیطین

گروه سرود روز قدس

گروه های سرود دانش آموزی که به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری به اجرای برنامه پرداختند

 

روز قدس مشهد

افسر اسرائیلی روز قدس

کلمات کلیدی

  • قاسمی 0 0

    برید بولوار وکیل آباد ببینید هویت ضد اسلامی لاس وگاسی شبها چجوری داره موج میزنه. و متاسفانه شماها هم به اندازه خوبی انعکاس نمیدید و کلی حرف میزنید

ارسال نظر

تریبون