تاریخ خبر: کد خبر: 8001

حمایت فعالین دانشجویی از انتصاب رئیسی

تنی چند از فعالین دانشجویی کشور در نامه ای حمایت خود را از انتصاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی اعلام کردند.

حمایت فعالین دانشجویی از انتصاب رئیسی

به گزارش«قاصدنیوز»، چند تن از فعالین دانشجویی فرهنگی خراسان رضوی و کشور در نامه‌ای خطاب به تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اجرای حکم 7 بندی انتصاب ایشان از سوی مقام معظم رهبری، حمایت خود را از مدیریت حجت الاسلام رئیسی اعلام کردند.

 

متن نامه به این شرح است:

 

محضر محترم تولیت آستان قدس رضوی ، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی(حفظه الله تعالی)
با سلام و تحیات

 

عروج ملکوتی عالم ربانی، حضرت آیت الله واعظ طبسی، مصیبت بزرگی برای جامعه ایران و به ویژه ولایتمدارانِ خطه خراسان بود .

 

فقدان این "برادر" و "یار" دیرینِ رهبر انقلاب، سبب شد تا بیم آن رود که خلاءِ حضور ایشان موجب پدید آمدن تبعاتی جبران ناپذیر برای کشور و استان شود، چراکه به فرمایش پیامبر عظیم الشان اسلام " مرگِ عالِم، رخنه اى است در اسلام که تا شب و روز در گردش است، هیچ چیز جای آنرا پر نمیکند."

 

با این حال، اگر چه پر کردن جایگاه آن مجاهدِ خدومِ امامِ هشتم امری دشوار به نظر می رسید، لکن انتخابِ عاجل، هوشمندانه و مدبرانه ی امامِ امت برای جایگاه تولیت آستان قدس رضوی، از میان رویش های انقلاب اسلامی ، سراسر امید و انگیزه بود.

 

با گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و ریشه دوانیدن آن در تمام عرصه های فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی ، انتظار می رفت ثمرات آن در چنین روزهای حیاتی و سرنوشت سازی به مدد امام و امتش آید؛ که عیناً چنین انتظاری عملی شد.

 

انتصاب حضرتعالی بر مسند آستان قدس رضوی، حجت را بر تمامِ نیروهای ارزشی و ولایتمدار تمام کرد تا کمر همت بسته و با تلاشی مجاهدانه، از انتخاب شجاعانه رهبر عزیزمان که نشان از آینده نگری و جوانگرایی در چنین جایگاههای کلیدی توسط ایشان دارد، دفاعی جانانه کنند.

 

احتمالا "ساده لوحان" ، "خوش خیالان" و برخی افرادِ "نا ملتفت" از چنین انتخابِ دقیقی خرسند نبوده و آن را به منزله تهدیدی برای خود یا مقاصدشان قلمداد خواهند کرد . معاندین و بیگانگان نیز که جای خود دارند، چرا که از هم اکنون هجمه ی شدیدی از هتاکی را نسبت به جنابتان تدارک دیده اند.

 

از دیگر سو، امامِ امت در طی حکم خود برای تولیت جدید آستان قدس، 7 بندِ مهم را یاد آور شده اند که تحقق کامل آن جز با همدلی، همزبانی و جهاد فی سبیل لله امکان پذیر نیست .

 

مسلما پیرو نکات مذکور رهبر معظم انقلاب در رابطه با حکم انتصاب جنابعالی انتظار مردم و نخبگان سیاسی و فرهنگی دیار خراسان ایجاد تحولی مثبت و بزرگ در راستای خدمت رسانی به مردم است. ظرفیت های بالقوه آستان قدس رضوی بایستی با مدیریت جدید بالفعل شود و تحرک و پویایی بیشتر و نگاهی بازتر بر مدیریت این آستان نوارانی و الهی حاکم شود.

 

برنامه ریزی صحیح و کارشناسانه در بنگاههای اقتصادی بزرگ آستان قدس رضوی با وجود گامهای بسیار مثبتی که در زمان مرحوم ایت الله واعظ طبسی برداشته شد می تواند الگوی اقتصاد مقاومتی را در این تشکیلات اسلامی و بزرگ پیاده کند تا محلی برای اثبات مدیریت اسلامی در حوزه اقتصاد باشد بنابراین انتظار می رود که نیروهای عالم در این زمینه توسط حضرتعالی بکار گرفته شود تا مردم نیز ثمره چنین مدیریتی را بیش از پیش بچشند.

 

از دیگر سو آستان قدس رضوی بایستی یک خاکریز و جبهه ی فرهنگی نو با ابزارهای نوین و پیشرفته و مسلح به نیروهای جوان، متخصص و معتقد به نظام اسلامی را در مشهد پایه ریزی کند تا ان شاالله به فضل الهی و استمداد از امام علی بن موسی الرضا(ع) فضای کشور و در آینده ای نزدیک جهان اسلام را تحت تاثیر قرار دهد و میدان فعالیتش را توسیع دهد.

 

ظرفیت هایی که توسط متولی فقید سعید ایجاد شده به همراه جوانی ، انگیزه حضرتعالی و نیروی انسانی متخصص و متعهد موجود در کشور که رویشهای انقلاب اسلامی به حساب می آیند می تواند فصلی جدید در آستان قدس رضوی بوجود آورد تا همگان از این توامندی بالقوه بهره مند شوند.

 

بدینوسیله بر خود لازم دانسته حمایتِ قاطع از انتخابِ شایسته و انقلابی مقام عظمای ولایت و انتصاب حضرتعالی به عنوان تولیت آستانِ قدس رضوی را اعلام داشته تا ان شالله بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) بر اساس سیره ائمه علیهم السلام منشا هر چه بیشتر خدمات و برکات به مستضعفین، زائرین و مجاورینِ آن امام همام گردد.

 

و من الله التوفیق

 

از طرف تنی چند از فعالین دانشجویی - فرهنگی استان خراسان رضوی و کشور :

 

دکتر مهدی بادپا دبیر اسبق واحد فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
دکتر ایوب توکلیان دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
مهندس ابوالفضل چمندی دبیرکل اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
دکتر جلال عباسیان دبیر تشکیلات اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
حامد شاطرزاده یزدی قائم مقام تشکیلات اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
سید حمید علیزاده دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد
حسن فیروزشاهیان قائم مقام اسبق واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
مهدی سلمانی زاده معاونت اداری اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
مهندس مصطفی صابری نجار دبیر تشکیلات اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور
دکتر علیرضا مشکانی عضو شورای مرکزی اسبق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون