تاریخ خبر: کد خبر: 6663

برادرخواندگی مساجد مشهد با 10 مسجد شاخص جهان

مدیر فرهنگسرای زیارت گفت: با الهام از پیمان برادری میان مسلمانان در روز عید غدیرخم ، 10 مسجد مشهد با 10 مسجد جهان پیمان برادری می بندند. که در این طرح امامان جماعات این مساجد با هم مذاکره و آغاز پیوندی معنوی شکل می‌گیرد.

برادرخواندگی مساجد مشهد با 10 مسجد شاخص جهان

به گزارش قاصدنیوز، مدیر فرهنگسرای زیارت مشهد گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، شب عید غدیر در 10 مسجد مشهد ارتباط اینترنتی با مساجد مورد نظر برقرار خواهد شد و طرح به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

 

به گفته حسین کمیلی، معاون فرهنگی حزب الله و رهبر شیعیان مالزی و یکی از فعالان انصارالله یمن از جمله افراد شاخص مدنظر در این طرح هستند.

 

مدیر فرهنگسرای زیارت افزود: همچنین مسجد کنار  زینبیه و مسجد کلیدی مقاومت در یمن یا مسجد حنانه در نجف از جمله مساجد محوری در این طرح هستند.

 

وی افزود: طی این طرح بین مسجد چهارده معصوم(ع) با مسجد نبی اکرم(ص) سیدنی در استرالیا، مسجد صنعتگران با مسجد امام مهدی(عج) آبیدجان در کشور ساحل عاج و مسجد جامع امام محمد باقر(ع) با مسجد حجت الاسلام شهر زنگبار در تانزانیا، مسجد امام سجاد(ع) با مسجد امام رضا(ع) در شهر سلنگور مالزی، مسجد پنجتن با مسجد امام رضا(ع) شهر برلین آلمان، مسجد امیرالمومنین(ع) با مسجد امام خمینی(ره) دمشق، مسجد بلال حبشی با مسجد سیدالشهدا(ع) شهر صنعا در یمن، مسجد حضرت قائم(عج) با مسجد صاحب الزمان(عج) شهر ازمیر ترکیه، مسجد عمار یاسر با یکی از مساجد لندن، مسجد جواد الائمه(ع) با مسجد حنانه نجف و مسجد جامع شهرک شهید رجایی با مسجد قائم بیروت، پیمان برادری بسته خواهد شد.  

 

طی این پیمان مجموعه ای از اقدامات شامل انتقال تجربیات، تبادل اطلاعات به صورت مشترک، شرکت در راهپیمایی روز قدس، نظر سنجی درباره اتفاقات بین المللی و... انجام خواهد شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون