تاریخ خبر: کد خبر: 5451

هر 2ساعت یک طلاق در استان

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی: در هر شبانه روز تعداد ۴۸ واقعه طلاق و در هر ساعت ۲ ازدواج در استان خراسان رضوی منجر به طلاق شده است

هر 2ساعت یک طلاق در استان

به گزارش قاصدنیوز، مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی در نشست خبری با خبرنگاران در تربت جام گفت: در دو ماهه فروردین و اردیبهشت سال جاری بیش از ۳هزار واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است. سیدحسین نیری افزود: در هر شبانه روز تعداد ۴۸واقعه طلاق و در هر ساعت ۲ازدواج در استان خراسان رضوی منجر به طلاق شده است. وی اضافه کرد: در دو ماهه سال جاری میزان طلاق 9.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۸هزار و ۶۰۰واقعه طلاق داشته ایم که در هر شبانه روز ۵۱واقعه طلاق به ثبت رسیده است. وی تصریح کرد: در دو ماهه سال گذشته در تربت جام میزان طلاق 4.9 درصد رشد داشته و ۹۴ازدواج منجر به طلاق شده است. مدیرکل ثبت احوال خراسان گفت: در دو ماهه اول سال جاری تعداد ۲۴هزار و ۹۵۸واقعه ولادت و در هر شبانه روز ۴۰۲واقعه و در هر ساعت ۱۷نوزاد متولد شده اند. نیری افزود: در سال گذشته استان خراسان رضوی با نرخ 24.8 در موالید رتبه چهارم کشوری را داشته است.

 

کاهش نرخ ازدواج

به گفته وی در سال گذشته ۶۹هزار و ۲۰۰مورد ازدواج در استان ثبت شده بود و طی ۲ماه اول سال جاری ۱۱هزار و ۵۵واقعه ازدواج در ادارات ثبت احوال خراسان رضوی به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: نرخ ازدواج نسبت به ۲ماهه اول سال گذشته ۱۳درصد کاهش دارد.

 

صدور کارت ملی هوشمند

وی درباره صدور کارت هوشمند و شناسنامه جدید نیز گفت: از ابتدای شروع طرح صدور کارت هوشمند تاکنون ۹۱هزار و ۷۰۰درخواست دریافت شده که از این تعداد برای ۵۵هزار نفر کارت صادر شده است و ۴۶هزار نفر با مراجعه به ادارات ثبت احوال استان کارت هوشمند خود را دریافت کرده اند. وی به قابلیت های کارت هوشمند اشاره کرد و افزود: اطلاعات فردی، تصویر چهره و اثر انگشت به صورت امن در حافظه کارت هوشمند ذخیره شده است.

 

منبع: روزنامه خراسان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون