تاریخ خبر: کد خبر: 4800

حجت الاسلام ماندگاری در همایش منتظران شهادت:

منتظر واقعی ظهور کسی است که منتظر شهادت باشد

وی ضمن اشاره به اهمیت انتظار در جامعه امروزی گفت: انتظار یعنی گذشت،مکتب شهادت هم یعنی گذشت. پس قطعا منتظران شهادت منتظران امام زمان(عج) هم هستند.

منتظر واقعی ظهور کسی است که منتظر شهادت باشد

به گزارش «قاصدنیوز»، همایش منتظران شهادت پنج شنبه بیست و هفتم فروردین در مسجد عمار یاسر مشهد مقدس برگزار شد. این همایش بهانه ای بود برای تکریم شهدا، و تشکری هرچند ناچیز از خانواده شهدای منطقه به پاس سالها ایثار و استقامتشان.

 

سخنران این مراسم حجت السلام والمسلمین ماندگاری بود. وی ضمن اشاره به اهمیت انتظار در جامعه امروزی گفت: انتظار یعنی گذشت،مکتب شهادت هم یعنی گذشت. پس قطعا منتظران شهادت منتظران امام زمان(عج) هم هستند. چهار گذشت داریم که منتظرواقعی ظهور را به وصال میرساند،این گذشت ها به شرح زیر است:

 

1.گذشت از محبوب های حرام

نمیشود دل انسان هم در گرو شهادت باشد هم در گرو گناه،امام صادق می فرمایند:پوست و گوشت ما با گناه عجین نشده است کسی که گناه را دوست داشته باشد نمی تواند ما را دوست بدارد.شهدا از گناه گذشتند و به وصال حق رسیدند.چه بسا خیلی از گناه ها لذت بخش است اما آنها  به دلیل عشق به خداوند از گناه و لذتهای گناه گذشتند. منتظران صاحب الزمان هم باید از گناه بگذرند.

 

2.گذشت از خطای دیگران

روزی یک  بسیجی که به تازگی دوستانش را از دست داده بود  با عصبانیت وارد پاسگاه زید شد، به شهید ولی چراغچی توهین کرد ، حتی محکم زد تو گوش شهید چراغچی و گفت: مقصر همه این اتفاقات تو هستی. آقای چراغچی، جوان بسیجی را به آغوش کشید و گفت: میدانم دوستانت شهید شده اند اما من مقصر این اتفاقات نیستم. حتی اگر من هم بد باشم امام بد نیست دفاع مقدس بد نیست.جوان از اینهمه گذشت شهید چراغچی و رفتارش خجالت کشید.

 

شهدا راحت از خطای دیگران گذشتند به همین دلیل هم خداوند راحت از خطای آنها میگذرد.و با ریختن اولین قطره از خونشان تمامی گناهانشان بخشوده میشود.همینطور که شهدا از خطای دیگران  گذشتند، منتظرواقعی امام زمان هم باید از خطای دیگران بگذرد.

حجت الاسلام ماندگاری

3.گذشت از محبوب های حلال

 

شهدا از مال و فرزندان و پدر و مادر و جوانی خود هم گذشتند.مادران شهدا جگرگوشه های خود را دوست داشتند اما حضرت زهرا را بیشتر دوست داشتند.شهدا هم مادران خود را دوست داشتند اما امام حسین را بیشتر دوست داشتند.

 

شهید یونس زنگی آبادی آخرین باری که عازم جبهه است. از دور با تکان دست از  همسر و دو فرزند خردسالش خداحافظی می کند،  همسرش میپرسد نمیخواهی بچه هایت را به آغوش بگیری؟ شهید میگوید:میترسم اشک چشم بچه هایم مرا از امامم جدا کند.

 

خدا نمی خواست ابراهیم اسماعیل کش بشود خدا می خواست ببیند ابراهیم به خاطر خدا از فرزندش میگذرد ابراهیم هم امتحانش را خوب پس داد .

 

گاهی برای وصال به حق باید از محبوب های حلال هم گذشت همینطور که شهدا گذشتند.

 

4.گذشت از خود

شهدا از خود هم گذشتند منتظر هم باید از خودش بگذرد.یکبار جوانی در جمکران جلوی من را گرفت گفت: من خیلی ادعا میکردم امام زمان را دوست دارم.همیشه میگفتم کاش میشد خودم را فدای امامم بکنم. ولی یکبار خواب دیدم در صحرای کربلایم امام حسین فرمودند تو میخواستی فدای من بشوی مقابل من بایست من نماز بخوانم. ایستادم تیر سمتم آمدکنار رفتم و تیر به چشم امام حسین اصابت کرد.آنجا بود که از خواب پریدم و دیدم فقط ادعا دارم .
 

از طرف دیگر هم خاطره ای هست که شهدا فقط اهل ادعا نبودند.میدان مین بود و داوطلب برای باز کردن معبر میخواستند. سه جوان بودند و یک پیرمرد فرمانده گفت قرعه کشی میکنیم به احترام بزرگتر بودن پیرمرد کاغذ ها را دادند او بنویسد قرعه به اسم پیرمرد افتاد. بعد از شهادت وقتی کاغذها را نگاه کردند متوجه شدند پیرمرد در تمام کاغذها اسم خودش را نوشته است.

 

شهدا از محبوب های حرام گذشتند از محبوب های حلال گذشتند از دیگران گذشتند از خودشان هم گذشتند تا به وصال حضرت حق برسند منتظرواقعی امام عصر هم اگر میخواهد به وصال امامش برسد باید از این چهار تا  بگذرد.

همایش منتظران شهادت

بعد از سخنرانی مداح و ذاکر اهل بیت مراسم را پیش برند و با ذکری از امام حسین مراسم پایان یافت. این همایش افتخار میزبانی همسران و فرزندان و مادران 20 شهید دفاع مقدس از جمله شهید موسوی قوچانی، شهید ساجدی، شهید ناصر ظریف، شهید شریف الحسینی و.. را داشت.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون