تاریخ خبر: کد خبر: 4774

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مشهد:

تنها 20درصد نابسامانی‌ها ربط به تحریم دارد

استاندار اسبق خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشکلات در نابسامانی اقتصادی تنها 20 تا 25 درصد تحت تأثیر تحریم‌ها است، تصریح کرد: اینکه بگوییم برای حل مشکلات تنها باید تحریم‌ها برداشته شود، راه‌حل درستی نیست.

تنها 20درصد نابسامانی‌ها ربط به تحریم دارد

به گزارش قاصدنیوز، محمد نبی حبیبی  در جلسه بررسی روند مذاکرات هسته‌ای در مجتمع علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در ارتباط با دانش هسته‌ای اظهار کرد: دانش هسته‌ای در اکثر موضوعات صلح‌آمیز است، اما غربی‌ها می‌گویند ایران با استفاده از دانش‌ هسته‌ای می‌تواند از بمب هسته‌ای برخوردار شود که این استدلال سخیف برای همگان روشن است.

 

وی ادامه داد: علم هسته‌‌ای علمی همانند سایر علوم است و اینکه آمریکا نگران مسائل صلح‌آمیز در منطقه است دروغی بیش نیست، چراکه هم‌اکنون حمله عربستان به یمن توسط آمریکا و رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی پشتیبانی می‌شود.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: برخی دولتمردان تمام نابسامانی‌های کشور را به تحریم‌ها و یا به اشتباهات ناشی از سیاست‌های دولت قبلی ربط می‌دهند که این مسئله اشتباه بزرگی است.

 

استاندار سابق خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشکلات در نابسامانی اقتصادی تنها 20 تا 25 درصد تحت تأثیر تحریم‌ها است، تصریح کرد: اینکه بگوییم برای حل مشکلات تنها باید تحریم‌ها برداشته شود، راه‌حل درستی نیست.

 

حبیبی با بیان اینکه شعارهای مقام معظم رهبری بر روی مسائل اقتصادی می‌تواند راهگشای نابسامانی‌های اقتصادی باشد، عنوان کرد: هم دولت قبلی و هم دولت فعلی باید بگویند برای تمرکز و مسائل اقتصادی که خواسته مقام معظم رهبری بوده است چه اقدامی انجام داده‌اند.

 

وی تأکید کرد: اگر اقتصاد دولت فعلی و اقتصاد وابسته به نفت و همچنین اقتصاد وارداتی را تغییر ندهیم و با ورود کالای قاچاق مبارزه نکنیم و همه چیز را به تحریم‌ها ربط بدهیم، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ایم.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی جز با شریک کردن مردم در اقتصاد محقق نمی‌شود، متذکر شد: اقتصاد مقاومتی با اقتصاد دولتی و اقتصاد وابسته به نفت سازگاری ندارد.

 

این مسئول در ارتباط با بیانیه لوزان یادآور شد: این بیانیه تنها یک بیانیه مطبوعاتی است و هیچ الزام حقوقی نمی‌آورد و کسانی که این بیانیه را خیانتی بزرگ عنوان کرده‌اند و یا افرادی که به خاطر این بیانیه جشن و پایکوبی به راه‌ انداختند دچار اشتباه شده‌اند، در واقع می‌توان گفت بیانیه لوزان تنها می‌تواند مقدمه‌ای برای ادامه مذاکرات باشد.

 

شهردار سابق تهران متذکر شد: تیم مذاکره‌کننده صرف‌نظر از برخی اشتباهات، صادقانه بحث هسته‌ای را دنبال کرد،‌ اما این طرف آمریکایی است که با بی‌منطقی می‌خواهد اهداف خود را دنبال کند.

 

حبیبی اضافه کرد: تیم مذاکره‌کننده ایرانی تمام سعی‌شان عدم ورود به خطوط قرمز بود و مأموریت خود را صادقانه انجام دادند.

 

وی در ارتباط با اعلام پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی، متذکر شد: ما با این اعلام پذیرش داوطلبانه مخالف هستیم و علت مخالفت ما این است که یک زمینه آزادانه‌ای فراهم می‌شود که دشمن راحت بتواند در بسیاری از مسائل نظامی ما جاسوسی کند.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی بیان کرد: پروتکل الحاقی می‌تواند زمینه سوءاستفاده از سوی جاسوسان باشد، بنابراین پذیرش داوطلبانه آن کار درستی نبود.

 

حبیبی، تیم مذاکره‌کننده ایرانی را تیمی مقاوم عنوان کرد و افزود: ما شاهد بودیم در شب پایانی مذاکره از ساعت 9 تا 4 صبح مذاکره ادامه داشت که این مسئله مقاوم بودن تیم ایرانی و تلاش برای تحقق خواسته‌های ملت ایران را نشان می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر روی کلیات موضوع هسته‌ای اشراف دارند، چنین توضیح داد: این کنترل ایشان مایه دلگرمی مردم و دولتمردان است.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: در هر صورت ما مذاکرات را انجام دادیم که به تهمت‌هایی که علیه کشور ما زده می‌شود پاسخ دهیم، اما دشمن ذره‌ای از خصومت خود دست برنداشته و به دنبال نابودی ایران اسلامی است.

 

حبیبی عنوان کرد: برخلاف اوباما که می‌گوید تحریم‌ها ملت ایران را تا میز مذاکره کشاند، باید بگوییم خیر، بلکه این مقاومت مردم ایران بود که سبب شد آنها مجبور به مذاکره شوند.

 

وی با تأکید بر اینکه هرگز نباید مسئله هسته‌ای حزبی، جناحی و قطبی شود، بیان داشت: موضوع هسته‌ای یک موضوع ملی است که دوقطبی کردن آن خیانت بزرگی به کشور است.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ارتباط با ائتلاف اصولگرایان، عنوان داشت: ما با آن دسته از اصولگرایانی که خطوط قرمز نظام را رعایت کنند آماده مذاکره هستیم و در سران جبهه پایداری و ایثارگران متوجه شده‌ایم که با هم مشترکات بسیاری داریم.

 

حبیبی ادامه داد: ما برای اصلاح‌طلبانی که در داخل نظام هستند احترام بسیاری قائلیم، با این وجود ائتلاف ما با اعتدالیون و با اصلاح‌طلبان مورد بحث نبوده و سیاست کلی ما این است که با اصولگرایان ائتلاف داشته باشیم.

 

وی در ارتباط با شخصیت آیت‌الله مصباح نیز بیان کرد: ما در مواردی اختلاف سلیقه با ایشان داشته‌ایم، اما با این وجود، ایشان را یکی از شخصیت‌های معتبر انقلاب می‌دانیم.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: در هر صورت تفاهم علمای طراز اول کشور نه تنها برای اصولگرایان بلکه برای انقلاب اسلامی مفید و ضروری است و ما از این مسئله حمایت می‌کنیم.

 

حبیبی در پایان در ارتباط با شعار «مرگ بر آمریکا» نیز عنوان کرد: این شعار یک خواست ملی است و نه جناحی و ما معتقدیم آمریکا با ما خصومت دارد و نه تفاوت سلیقه و اینکه عده‌ای گمان می‌کنند اگر یک دیپلمات خوش‌خنده را به سوی آنها بفرستند تا با یک صلوات کار را تمام کنند، سخت در اشتباه هستند، چراکه دولتمردان آمریکا موجودیت ما را نشانه گرفته‌اند.

 

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون