تاریخ خبر: کد خبر: 4630

جابه‌جایی یک‌میلیون مسافر از طریق راه‌آهن خراسان رضوی

مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی گفت: از 25 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه حدود یک میلیون نفر از طریق راه آهن خراسان رضوی جابه‌جا شده‌اند.

جابه‌جایی یک‌میلیون مسافر از طریق راه‌آهن خراسان رضوی

به گزارش قاصدنیوز، محمدهادی ضیایی‌مهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه برنامه راه‌آهن از 25 اسفندماه آغاز شد و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد، اظهار کرد: در این ایام حدود 50 درصد ظرفیت کل ریلی کشور در بخش قطار نوروزی منتهی به مشهد مقدس بود و از 25 مرکز و شهرستان کشور به صورت مستقیم به مشهد سفر کردند.

 

مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی افزود: در ایام نوروز 96 ران قطار ورودی و خروجی برای مسافران نوروزی به مشهد در نظر گرفته شد که از این طریق 52 هزار نفر را در طی شبانه‌روز خدمات‌رسانی می‌کردیم.

 

وی با بیان اینکه از 25 اسفندماه تا 14 فروردین ماه حدود یک میلیون نفر از طریق راه آهن خراسان رضوی جابه‌جا شده‌اند، گفت: یک‌هزار و 824 ران قطار ورودی و خروجی استان امسال خدمت‌رسانی می‌کرد که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش را در این بخش داشته‌ایم.

 

ضیایی‌مهر با اشاره به اینکه مشکل خاصی در ایام نوروز به وجود نیامد، عنوان کرد: تمام برنامه‌های راه‌آهن استان در ایام نوروز به صورت 100 درصد به اجرا درآمد و مشکلی در ارتباط با نقص فنی و خارج شدن برنامه‌ای از سرویس نداشتیم.

 

مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی با بیان اینکه در شش ماهه دوم سال گذشته 3 میلیارد تومان از اعتبارات راه آهن صرف احداث نمازخانه در مسیر استان و همچنین توسعه و بازسازی مراکز خدمت‌رسانی شد، گفت: سامانه هوشمند کنترل ترافیک قطارهای تهران مشهد سال گذشته افتتاح شد که ارتقای ایمنی قطارها را به دنبال دارد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون