تاریخ خبر: کد خبر: 4550

مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی:

سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری همزمان به ۳ زبان دنیا ترجمه می‌شود

مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب و ترجمه همزمان آن برای سومین سال متوالی به 3 زبان زنده دنیا در حرم مطهر رضوی، پخش می شود.

سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری همزمان به ۳ زبان دنیا ترجمه می‌شود

به گزارش قاصدنیوز، سید محمد جواد هاشمی نژاد با اشاره به اینکه هر ساله در روز نخست نوروز، مشهد مقدس و حرم مطهر رضوی میزبان قدوم مبارک مقام معظم رهبری است بیان داشت: سخنان مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی مورد توجه سایر کشورها قرار دارد، از این رو، سخنرانی ایشان به‌ صورت همزمان برای زائرانی که از کشورهای مختلف به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند، به 3 زبان انگلیسی، عربی و اردوترجمه می‌شود.


وی با بیان اینکه، در طلیعه بهار طبیعت و آغاز سال جدید، یک بار دیگر میثاقی جدید و بیعتی مجدد با بزرگ پرچمدار و سکان‌دار انقلاب اسلامی رقم می‌خورد، افزود: در سخنان و بیانات مقام معظم رهبری، در روز نخست فروردین ماه، سیاست‌های کلی و راهکارهای عملیاتی نظام مطرح می‌شود.


مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی به برنامه‌های تدوین شده برای ایام نوروز اشاره و خاطر نشان کرد: سلسله جلسات سخنرانی با محوریت سیاست‌های نظام و بیان روش‌های تبلیغی از برنامه‌های تدوین شده ایام نوروز برای زائران غیر ایرانی در حرم رضوی است.


هاشمی نژاد تصریح کرد: متن کامل سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری، به صورت کتاب در اسرع وقت، ویژه زائران غیر ایرانی حرم مطهر رضوی، به زبان‌های عربی، انگلیسی، اردو و آذری منتشر می‌شود.


وی با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سال های گذشته حرم امام رضا(ع) با ارائه برنامه‌های ویژه‌ای میزبان زائران غیر ایرانی است، افزود: پخش مستقیم برنامه سال تحویل از طریق رضوی تاک، برگزاری 7 ویژه برنامه سخنرانی و مرثیه سرایی از جمله برنامه‌های این ایام ویژه زائران غیر ایرانی است.


هاشمی نژاد، بیان داشت: تولید کتاب بهار در بهار به زبان‌های عربی، سندی، فارسی انگلیسی، اردو و آذری در شمارگان 17 هزار نسخه از فعالیت‌های فرهنگی مدیریت امور زائران غیر ایرانی است.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون