تاریخ خبر: کد خبر: 4548

معاون گردشگری خراسان رضوی:

۷۰ درصد ظرفیت اقامتی کشور به مشهدمقدس اختصاص دارد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ۷۰ درصد ظرفیت اقامتی کشور در نوروز ۹۴ به میزبانی از زائران رضوی در مشهد مقدس اختصاص یافته است.

۷۰ درصد ظرفیت اقامتی کشور به مشهدمقدس اختصاص دارد

به گزارش قاصدنیوز،  به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سید جواد موسوی اظهار داشت: با در نظرگرفتن مجموع واحدهای اقامتی دائم و موقت در مشهد، 70 درصد ظرفیت اقامتی کشور در تعطیلات نوروز 94 به زائران امام هشتم (ع) و مسافران نوروزی در این کلان شهر اختصاص یافته است.

 

وی افزود: خوشبختانه مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان دارای ظرفیت های بی‌نظیری در حوزه اسکان و پذیرایی از زائران و مسافران است و به همین منظور و با توجه به پیش بینی حضور میلیونی زائران در نوروز 94 در مشهد برنامه ریزی‌ها برای پذیرایی هرچه مطلوب‌تر به زائران و مسافران اندیشیده شده است.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد:پیش بینی می‌شودورود زائران و مسافران به مشهد مقدس در نوورز 94 نسبت به مدت مشابه 20 درصد افزایش داشته باشد.

 

موسوی  افزود: 160 هزار تخت رسمی برای پذیرایی از مسافران نوروزی و زائران امام هشتم (ع) در مشهد در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: هم چنین برنامه ریزی‌ها برای اسکان اضطراری به میزان 15 هزار نفر نیز در نظر گرفته شده است.

 

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود نوروز امسال مشهد میزبان بیش از 4 میلیون گردشگر داخلی و 300 هزار گردشگر خارجی باشد.

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون