تاریخ خبر: کد خبر: 3952

جلیلی: سیاست ما، واگذاری امور به خود مردم است

معاون فرهنگی شهردار مشهد گفت: باید تشکل‌های مردمی و خود مردم نقش اصلی را در زمینه مسائل فرهنگی ایفا کنند/ تا سال آینده ۱۰ کتاب درباره شهداء دوران انقلاب مشهد منتشر می‌کنیم

جلیلی: سیاست ما، واگذاری امور به خود مردم است

به گزارش قاصدنیوز، وحید جلیلی صبح امروز در نشست خبری برنامه‌های دهه فجر این نهاد در مشهد گفت: پس از گذشت سال‌های زیادی هنوز آنگونه که شایسته است پاسداشتی برای مقام شهدا انجام نشده، جامعه ما و شهر ما و نسل جدید نیازمند یادآوری فداکاری و وفاداری این شهدا نسبت به مردم و آرمان‌های انقلاب هستند.

 

 

معاون فرهنگی شهردار مشهد گفت: سال آینده در همین موقع باید از مسئولان شهری نسبت به آنچه که قول می‌دهند مطالبه کنیم. باید در زمینه المان‌های شهری و نام‌گذاری‌ها به گونه‌ای عمل کنیم که در دهه فجر شرمنده شهدا نباشیم. سیاست اصلی ما در این مجموعه این است که کارها را به مردم واگذار کنیم و نقش اصلی را مردم و در قالب تشکل‌های مردمی داشته باشند.

 

جلیلی ادامه داد: ما و دوستانمان تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا کارها روح واقعی انقلابی داشته باشند. در مشهد از ظرفیت هنرمندان مثبت تئاتر به درستی استفاده نشده، باید از این ظرفیت‌ها استفاده و حمایت کنیم و امیدواریم این حمایت شروع خوبی برای حرکت تازه در تئاتر این شهر باشد.

 

وی ادامه داد: برای دهه فجر امسال از چاپ دو هزار قطعه عکس مربوط به دوران انقلاب این شهر حمایت کردیم که برای اولین بار در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

 

با برنامه‌ریزی‌های انجام شده علاقه مندیم نهضت تولید محتوا در حوزه تاریخی، اجتماعی و فرهنگی ایران را شکل بدهیم، بر اساس برنامه، در سال آینده در هفتاد مسجد شهر دفاتر ادبیات و هنر انقلاب را ایجاد می‌کنیم. هر مسجدی که 10 تا 15 شهید داشته باشد می‌تواند 40 تا 50 کتاب در زمینه آنها منتشر کند.

 

جلیلی ادامه داد: تجلیل از فعالان انقلابی به مساجد سپرده شده،خود مردم فعالان راشناسایی و از آنها تجلیل می‌کنند. باید میدان برای ابتکارات مردمی باز شود، از نوآوری در مدارس در زمینه برنامه‌های دهه فجر حمایت می‌کنیم. امسال برای حمایت از فعالیت‌های مردمی در دهه فجر بودجه یک میلیارد تومانی پیش‌بینی شده است که میزان تحقق آن بسته به میزان فعالیت مردمی دارد.

 

منبع: نسیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون