تاریخ خبر: کد خبر: 2789

آغاز ثبت‌ نام چهاردهمین دوره حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مشهد

ثبت‌ نام چهاردهمین دوره حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان شهید بهشتی مشهد از ۱۰ آبان‌ماه آغاز شده و تا دهم آذرماه ادامه دارد.

آغاز ثبت‌ نام چهاردهمین دوره حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مشهد

به گزارش قاصد نیوز، حجت‌الاسلام علی صادقی، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان شهید بهشتی مشهد در گفت‌وگو با ایکنا، با بیان اینکه هر سال ثبت‌نام اینترنتی از دانشجویان برای پذیرش در این حوزه انجام می‌شود، ابراز کرد: ثبت‌نام چهاردهمین دوره حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از 10 آبان‌ماه آغاز شده و تا 10 آذرماه ادامه دارد.

 

وی افزود: بعد از پایان مهلت ثبت‌نام، برای معرفی درس‌ها و آشنایی با کلاس‌ها، دوره کوتاه پیش‌ترم را برای دانشجویان برگزار می‌کنیم که پس از برگزاری آزمون و انجام مصاحبه، افراد گزینش می‌شوند تا ترم بهمن‌ماه، کلاس‌ها با ورودی‌های جدید آغاز شود.

 

صادقی با اشاره به منویات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در تحکیم بنیه فکری، فرهنگی و معنوی دین‌پژوهان، اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشجویان، بعد از اتمام دوره دانشگاهی خود در کسوت تدریس یا خدمات دیگر وارد جامعه می‌شوند و جزو عناصر اثرگذار قرار می‌گیرند، هرچقدر اطلاعات دینی آن‌ها بیشتر باشد و از لحاظ فکری، فرهنگی و معنوی تقویت شده باشند، کارآیی بیشتری پیدا خواهند کرد و بهتر می‌توانند به جامعه دینی خدمت کنند.

 

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان شهید بهشتی مشهد با بیان اینکه برگزاری این دوره‌ها موجب می‌شود نیازهای معنوی دانشجویان برآورده شود، عنوان کرد: با بالابردن اطلاعات دینی و مذهبی، بال پروازی به آن‌ها می‌دهیم تا راحت‌تر در مسیر خدمت رسانی به جامعه گام بردارند.

 

وی به ارائه 60 واحد درسی در این دوره اشاره کرد و با بیان اینکه برحسب نیاز دانشجویان، فوق‌برنامه‌هایی درنظر گرفته می‌شود، ابراز کرد: در این شش ترمی که دانشجویان، دروس دانشگاهی خود را می‌گذرانند، دستاوردهایی را در ارتباط با حوزه به آن‌ها ارائه می‌دهیم که برای زندگی فردی و اجتماعی آینده این افراد م‍ؤثر خواهد بود.

 

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌ نام به پایگاه اطلاع‌رسانی www.HODAT.IR مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 38763432- 38806446 051 ویژه برادران و 38806447 051 ویژه خواهران تماس بگیرند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون