تاریخ خبر: کد خبر: 2525

عضو شورای شهر مشهد:

صدور مجوز ساخت و ساز در ارتفاعات مشهد ممنوع شده است

از معضلات جدی ساخت و سازهای ارتفاعات جنوبی، مشکلات زیست محیطی است که برای همه شهر آثار بسیار مخربی دارد، بادهای مشهد بادهای جنوب به شمال است که با توجه به آلودگی شهر مشهد، این امر موجب تشدید آلودگی‌ها می‌شود.

صدور مجوز ساخت و ساز در ارتفاعات مشهد ممنوع شده است

به گزارش قاصدنیوز، خلیل موحدی در گفتگو با «نسیم» افزود: این ساخت و سازها فاجعه بزرگی برای شهر بوده و مشکلات زیست محیطی بوجود می‌آورد.

 

خلیل موحدی در ادامه این گفتگو تصریح کرد: از معضلات جدی ساخت و سازهای ارتفاعات جنوبی، مشکلات زیست محیطی است که برای همه شهر آثار بسیار مخربی دارد، بادهای مشهد بادهای جنوب به شمال است که با توجه به آلودگی شهر مشهد، این امر موجب تشدید آلودگی‌ها می‌شود. علاوه بر آن، مکان‌های فوق روی نوار زلزله است و ساختمان‌هایی که با هزینه‌های فراوان ساخته می‌شود مورد آسبیب قرار دارد، از دیگر معضلات آن، آسیب‌های فرهنگی است زیرا کوه چشم‌انداز زیبایی دارد و این ساخت و سازها باعث رقابت طیف پولدار می‌شود.

 

از هشت ماه گذشته این معضلات را به اطلاع دادستان مشهد، اعضای کارگروه پیشگیری از جرم و رییس اداره راه و شهرسازی رساندیم، قرار شد استاندار و شهردار جلسه‌ای با حضور امام جمعه مشهد برگزار کنند و تصمیمات لازم انجام شود. اتفاقات ناگواری در این ارتفاعات افتاده، پروانه‌های ساخت و ساز صادر شده و ساخت و سازها شروع شده و بعضی هم در شرف انجام بوده‌اند، استاندار محکم پای این موضوع ایستاده و در تلاش است تا مانع گسترش بیشتر آنها شود.

 

فاجعه بزرگ این است که مردم را طرف حساب کردند تا کسانی که بخواهند مانع این اقدامات شوند با تنش‌های اجتماعی مواجه شوند، ممنوعیت صدور مجوز ساخت و سازها در ارتفاعات مشهد از مصوبات جلسه استاندار، امام جمعه و مدیران شهری بود. 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون