تاریخ خبر: کد خبر: 1771

رئیس شورای شهر مشهد:

حاشیه شهر مشهد ظرف ۳ سال ساماندهی می‌شود

با اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان کال کشف رود توسعه خواهد یافت و دولت تصویب کرد تا ظرف سه سال ساماندهی حاشیه شهر مشهد انجام شود و انتقال بیمارستان قائم با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در چهار نقطه شهر صورت خواهد گرفت.

به گزارش قاصدنیوز، محسن انتظاری هروی ظهر امروز در نشست خبری که در تالار شورای شهرداری مشهد برگزار شد، در ارتباط با تغییرکاربری باغات آستان قدس اظهار کرد: بحث باغات آستان قدس بحث جدیدی نیست و در شروع کار شورا  در دیدار با آیت الله واعظ طبسی ایشان فرمودند قانون باید برای همه و آستان قدس رضوی اجرا شود.

 

وی افزود: تاکید ما بر حفظ فضای سبز مشهد است و  امروز سرانه فضای سبز مشهد 11.5 متر است به همین منظور برای حفظ باغات باید اقدامات لازم به عمل آید، شورای شهر با تغییرکاربری باغات مخالف است.

 

انتظاری در ارتباط با کوهستان پارک شادی مشهدخاطرنشان کرد: این فضا در اختیار بنیاد شهید است و دلیل بسته بودن آن به دلیل اختلافاتی است که امیدوارم این پروژه باز شود و ما قطعا اجازه ساخت پروژه‌های تجاری را نمی‌دهیم.

 

رئیس شورای شهر مشهد بیان کرد: باید در شورای چهارم باید به نوعی حرکت کنیم که همدلی  بیشتر شود و هر جا که مسئولان دست به دست هم دادند مشکلات شهر را حل کردند و هرگاه مسئولان از هم فاصله گرفتند در نهایت مردم ضرر کردند و نباید کاری کنیم که مردم دچار مشکل شوند و در این ارتباط در گذشته این پروژه مجوزات کمیسیون ماده پنج را دریافت کرده و البته اگر تخلفی انجام شود ما با آن برخورد می‌کنیم.

 

وی اظهارکرد: سفر دولت بسیار مهم و با برکت بود و که 10 محور در جلسه‌ای با معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور در ارتباط با حاشیه شهر مطرح شدبه طوری که بحث نوسازی 5 هزار تاکسی، ارتباط با تقسیط رانندگان خودرو و 200 دستگاه اتوبوس شهری نیز به شهر مشهد در سفر هیئت دولت  به تصویب رسید.

 

انتظاری عنوان کرد: با اختصاص 160 میلیارد تومان کال کشف رود توسعه خواهد یافت و دولت تصویب کرد تا ظرف سه سال ساماندهی حاشیه شهر مشهد انجام شود و انتقال بیمارستان قائم با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در چهار نقطه شهر صورت خواهد گرفت ضمن اینکه پیش بینی می‌شود از بودجه 722 میلیارد تومان که دولت مصوب کرده است برای استان، 200 میلیارد تومان آن سهم شهرداری مشهدخواهد بود.

 

وی افزود: 13 هزار و 200 تاکسی در مشهد فعال است که 6 هزار از آن فرسوده هستند و نوسازی 5 هزار تاکسی مصوب شده و  تا پایان امسال 5 هزار تاکسی به مشهد اختصاص می‌یابد و تا پایان بهمن ماه 100 دستگاه خریداری می‌شود.

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون