تاریخ خبر: کد خبر: 8908

پاسخی به حاشیه سازی‌ها درباره دفن همسر آیت الله علم الهدی در حرم مطهر

این موضوع یک عرف قدیمی است که اشخاص صاحب حق از آن برخوردارند و نمونه‌های مشابه فراوانی از سالهای متمادی داشته‌ایم و همچنان تداوم دارد که عموم مردم شریف مشهد از آن مطلعند.

به گزارش «قاصدنیوز»، سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی در گفتگویی اظهار کرد: آن دسته از خادمان حرم رضوی (رسمی، موروثی و افتخاری) که بر اساس قوانین و ضوابط آستان قدس رضوی از حق تدفیق خود و یکی از بستگان درجه یک در صحن‌های آزادی و جمهوری اسلامی و دیگر اماکن متبرکه برخوردار هستند، می‌توانند طبق ضوابط مذکور از این حق خود استفاده نمایندویا به یکی از بستگان درجه یک خود انتقال دهند.

 

وی افزود: این موضوع یک عرف قدیمی است که اشخاص صاحب حق از آن برخوردارند و نمونه‌های مشابه فراوانی از سالهای متمادی داشته‌ایم  و همچنان تداوم دارد که عموم مردم شریف مشهد  از آن مطلعند.

 

منبتی تصریح کرد: آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه مشهد مقدس از حق تدفین رایگان در صحن آزادی برخوردار بودند که این حق را به همسر مرحومه خود اختصاص دادند. این موضوع امری متداول است  که همسران برخی از علما، فضلا و خدام بصورت رایگان در حرم دفن شوند ونمونه این موضوع را در حرم از گذشته تا به امروز بسیار داشته ایم .

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون