تاریخ خبر: کد خبر: 8583

پیشنهاد آیت الله علم الهدی به مسئولان دانشگاه امام رضا(ع) برای ساماندهی علوم انسانی

: موضوع تحول در علوم انسانی سروسامان مشخصی ندارد و اگر دانشگاه امام رضا(ع) در این عرصه وارد شد، پیشنهاد می‌کنم به‌صورت سخت‌افزاری وارد شود.

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه امام رضا(ع) اظهار داشت: موضوع تحول در علوم انسانی سروسامان مشخصی ندارد و اگر دانشگاه امام رضا(ع) در این عرصه وارد شد، پیشنهاد می‌کنم به‌صورت سخت‌افزاری وارد شود.

 

وی افزود: علوم انسانی‌ای که امروز در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، با چنین پیشینه جهان‌بینی، به درد نظام و جامعه و فرهنگ و نسل ما نمی‌خورد.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خیلی مطلب درباره تحول در علوم انسانی انباشته‌ شده اما در دانشگاه‌ها همان روش قدیم در حال تدریس است، اگر چیزی تولید شود که بازار ندارد، فایده نخواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: دانشجو به دنبال مسائل کاربردی است که بداند برای آینده‌اش چه منفعتی دارد، گروهی برنامه‌ریز تشکیل شود و از تمام امکانات حوزه و دانشگاه استفاده شود و از صرف کردن نیرو برای این‌که صرفاً تولید محتوا صورت گیرد و در کتابخانه‌ها خاک بخورد، پرهیز کنید.

 

امام جمعه مشهد مقدس گفت: با برگزاری سمینار و جمع‌آوری مقالات، کتابخانه دانشگاه‌ها پُر می‌شود اما عملیاتی صورت نمی‌گیرد، برای ورود عملیاتی، باید دوره‌هایی مانند «اقتصاد اسلامی» برگزار شود.

 

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون