تاریخ خبر: کد خبر: 5854

بازگشت کفتارها!

به قلم: سید هاشم فیروزی

بازگشت کفتارها!

توافق اخیر هسته ای سران 1+5با کشورمان عملا توافقی رضایت بخش برای آنها محسوب می شود،توافقی که کفه ی ترازوی آن به وضوح بسمت دشمنان ما تمایل دارد.توافقی که در آن از یک سو ایران هسته ای قدرتمند را رام کرده اند به خیال خودشان و در سوی دیگر از آنجایی که دولتمردان ما نشان دادند حتی در شرایط فشار و اجبار تحریم در دو سال گذشته حاضر به پیاده کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی نبوده اند و همچنان دل به همان اقتصاد تکنو کراتی پیاده شده در گذشته بسته اند، قطعا با برداشتن شدن تحریم ها راه برای ورود کالاهای غربی به ایران هموار خواهد شد و بازار مصرفی جدیدی برای کشورهای اروپایی فراهم خواهد آمد.آری تحریم کنندگان دیروز اقتصاد و حتی داروهای بیماران صعب العلاج ایرانی امروز در راه کشومان هستند تا از سفره ای که برای آنها در حال پهن شدن است جا نمانند.

 

خبر ورود هیئت های اروپایی به کشورمان پس از توافق هسته ای بیشتر به صحنه هایی از فیلم های حیات وحش شبیه است.فیلمی که در آن  گله کفتارها جهت ورود به قلمرو شیرها لحظه شماری میکنند.کفتارهایی که هر کدام از آنها دستشان تا آستین در خون مردم مظلوم ایران فرو رفته است و اکنون نمی دانم چه شده است که به خودشان اجازه حضور در قلمرو شیران را داده اند آن هم با این همه جنایات آشکار و پنهان نزد مردم ایران!!!

 

در زیر اشاره ای می کنم به گوشه ای از جنایات دولتمردان اروپایی علیه مردم ایران در سالهای اخیر که اکنون برای ورود به اقتصاد کشورمان با هم در حال رقابت هستند:

 

1-آلمان:

الف-یکی از اصلی ترین تامین کنندگان سلاح های شیمیایی عراق در جنگ تحمیلی است به نحویکه باید گفت داشتن بزرگترین کارخانه های سلاح های شیمیایی در عراق دست پخت تند و بی بدیل آلمان بود که با ساخت ۶ خط تولید جداگانه ی سلاح های شیمیایی در عراق حتی صدای رادیو بی بی سی را هم درآورد که؛ “هیچ کشوری به اندازه ی آلمان چنین کمک تحقیقاتی و تولیدی به عراق در تهیه یک نوع سلاح کشنده و تعیین کننده نکرده است .

 

ب- دریافت 8/4 میلیارد دلار بابت ساخت چهار راکتور هسته‌ای بواسطه شرکت کرافت­ورک­یونین(kwu) در ایران که با دخالت اسرائیل  قراردادشان را یکطرفه فسخ کردند.(1)

 

2-فرانسه:

الف-عامل ورود ایدز به ایران

در سال ۱۳۶۴ فرآورده‌های خونی آلوده وارداتی از فرانسه به بیماران هموفیلی ایرانی تزریق می‌شد که بعدها مشخص گردید این فرآورده‌ها حاوی ویروس ایدز و هپاتیت است. آمارهای غیررسمی، بیماران هموفیلی قربانی فرآورده‌های خونی آلوده فرانسوی در ایران را ۳۰۰ نفر می‌دانند. براساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران تا کنون ۱۲۵ تن از بیماران هموفیلی، هپاتیتی و کلیوی در اثر استفاده از فرآورده‌های خونی آلوده به ویروس ایدز جان خود را از دست داده‌اند. درواقع این سهل‌انگاری دولت فابیوس بود که موجب شد اولین بیمار ایدزی در ایران شناسایی و ثبت شود

.

هم اکنون حداقل۱۸۰۰ ایرانی شناخته شده‌اند که در اثر خون‌های فرانسوی به هپاتیت و ایدز مبتلا هستند. ایران در اوایل دهه ۶۰ از واردکنندگان فراورده‌های خونی از انستیتو مریو فرانسه بود.

 

ب-تشویق، حمایت و پناهندگی به دشمنان داخلی و خارجی ایران از جمله بنی صدر و مسعود رجوی و همچنین ارسال سلاح ها، موشک ها، بمب ها و خصوصاً میراژ های  f1و سوپراتاندارد های فرانسوی به حدی شدید بود که سازمان اطلاعاتی فرانسه در سال ۱۹۸۶ برآورد کرد؛ اگر فرانسه سه هفته از ارسال کمک به عراق خودداری کند، آن کشور شکست خواهد خورد.

 

سرلشگر وفیق السامرایی اعتراف می کند: “کمک های خارجی فرانسه به عراق به جایی رسید که فرستاده ی آنها به بغداد آمد و با وزیر دفاع وقت، عدنان خیر ا… ملاقات نمود و به او گفت؛ فرانسه به طور جدی زمینه اعطای یک بمب اتمی به عراق را بررسی می نماید.

 

ج-عامل اثر گذار در عدم دستیابی کشورمان به امتیازات قانونی خود در مذاکرات دو سال اخیر با کشورهای ۱+۵ در جهت خوش خدمتی به اعراب و صهیونیست ها .

 

3-انگلستان:

برای نوشتن جنایات دولتمردان خبیث انگلیس علیه مردم ایران چندین دفتر نیاز است. جنایاتی که از ادوارگذشته همچون دوران شاهنشاهی ،جنگ جهانی ،دوران مشروطه ، دوران پهلوی و پیروزی انقلاب تا کنون ادامه دارد وبنده تنها به گوشه ای از آنها اشاره می کنم.

 

الف-در گزارش تحقیقاتی به نقل از دیوید کرن، دیپلمات سابق آمریکا در بغداد آمده است؛ “…دولت انگلیس تنها چند هفته بعد از آنکه عراق از سلاح شیمیایی در حلبچه استفاده کرد با اعزام یک وزیر کابینه ی انگلیس به بغداد، اعتبارات بازرگانی داده شده به دولت عراق را به دو برابر افزایش داد.مجله تایم مالی چاپ انگلستان نیز می نویسد؛ یک شرکت انگلیسی مقادیر زیادی گلوله های حاوی گازهای سمی را به عراق صادر کرد.

 

تمام اینها زمانی خباثت انگلستان را بیشتر آشکار می کند که در مقابل آن همه سلاح شیمیایی که بر سر مردم بی پناه ریخته می شد، انگلستان اقدام به ایجاد مستحکم ترین پناهگاه های پولادین با پیشرفته ترین امکانات حفاظتی و ضد نفوذی برای عراق نمود که می توانست جمعاً حدود ۴۸۰۰۰ نفر سرباز عراقی را در خود جای دهد.

 

ب-نقش مخرب سازمان جاسوسی انگلستان ام آی6 در چند سال اخیر در ترور دانشمندان هسته ای کشورمان و همچنین ترور شخصیت های نظام از ابتدای انقلاب تا کنون و ارتباط دائم این سازمان جاسوسی با گروههای ضاله منافقین،ریگی و گروهک های تروریستی غرب کشور برای همه آشکار و واضح است.

 

4-اتحادیه اروپا:

 تشت ادعای حقوق بشری اروپایی‌ها سال‌هاست به زمین افتاده است. ادعای حفاظت از محیط زیست کشورهای آسیایی و آفریقایی سال‌هاست ورد زبان آنهاست اما آیا دوربین‌های مخصوص پایش منابع طبیعی و اسلحه‌های بیهوش کننده حیوانات هم با مسائل هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مرتبط بوده است که در لیست تحریمهای اروپا قرار گرفته بود.اتحادیه اروپا در حالی در تحریم دارویی‌ جمهوری اسلامی با امریکا همکاری کرده است که چنین تحریمی خلاف موازین تمام کنوانسیون‌های بین المللی علیه بشریت تلقی می‌شود.

 

افزایش ۵۰ تا صد درصدی قیمت داروهای بیماری‌های خاص مانند هموفیلی، صرع، تالاسمی، ام اس و سرطان باعث فوت بسیاری از هموطنان‌مان شد. لیست داروهای تحریم شده توسط کشورهای اروپایی بسیار مطول است که در اینجا به چند نمونه جزئی آن اشاره می‌کنیم: امبودارون(داروی بیماران قلبی)، انسولین(داروی بیماران دیابتی)، الوبومین(داروی بیماران سرطان خون)، امینومیلین( اسم)، سفروناک(تالاسمی)، لوموسین( تومورهای قلبی)، دوکسوروبیسین( مهم‌ترین داروی ضد سرطان). این داروها به نحو هوشمندانه‌ای مورد انتخاب و تحریم واقع شده‌اند تا در نبود آنها آمار مرگ و میر هموطنانمان بسرعت افزایش یابد و سیاست‌مداران ایرانی را وادار به تعظیم در برابر خواسته‌های غرب کند(1)

 

و در پایان عرض می کنم لازمه ی تاسف بارحضور کشورمان در جامعه به ظاهر جهانی که برخی از مسئولین داخلی نیز به آن بسیار می بالند و شادی زائد الوصف خود را از ورود هیئت کفتارها به داخل ایران ابراز می دارند،فراموشی خاطرات و واقعیات تلخی است که مستکبران عالم برای ما رقم زده اند و با کمال تعجب هنوز هم دست از اقداماتشان علیه مردم ما برنداشته اند واین قطعا یکی از تلخترین تراژدی های روزگارما است که متاسفانه بوسیله برخی از سیاستمداران داخلی طرح ریزی و پیگیری می شود که امیدواریم با هوشیاری ملت مقاوم و بصیر ایران این ننگ تاریخی بر پیشانی ملت ایران ننشیند انشالله.

 

 

1-برگرفته از بیانیه‌ سازمان بسیج حقوقدانان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون