تاریخ خبر: کد خبر: 6074

آقازاده فاسد و عامل بزرگترین زیان مالی تاریخ ایران پس از 20سال به زندان افتاد+فیلم

لحظاتی پیش مهدی هاشمی رفسنجانی با بدرقه محسن، یاسر و فاطمه هاشمی و مادرش عفت مرعشی جهت گذراندن دوره ۱۰ ساله حکم زندان خود وارد اوین شد.

به گزارش قاصدنیوز، مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی که چندی پیش به اتهام فساد اقتصادی و امنیتی محاکمه و مجموعا ۲۵ سال زندان بابت ارتشاء، اختلاس و اقدام علیه امنیت ملی محکوم شده بود، پس از ۲۰ سال کش و قوس در پرونده و کارشکنی و فشار بر قوه قضاییه، سرانجام خود را به زندان اوین معرفی کرد.

 

به گزارش رجانیوز، وی با بدرقه محسن، یاسر و فاطمه هاشمی و مادرش عفت مرعشی جهت گذراندن دوره ۱۰ ساله حکم زندان خود وارد زندان اوین شده است.

 

مهدی هاشمی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد حکم دادگاه چیست، گفت: اولاً از شما می‌خواهم که تمام این فیلم‌ها و مطالب من را به طور کامل منتشر کنید.

 

وی در ادامه با قرائت بیانیه‌ای گفت:

بسم‌الله الرحمن الرحیم، ملت بزرگ و فهیم ایران! اکنون که براساس حکم محاکم قضایی برای تحمل کیفری که آن را عادلانه و قانونی ندانسته بلکه اغراض سیاسی را در آن عامل اصلی می‌دانم مهیا گشته‌ام به عنوان عضو خانواده بزرگ انقلاب اسلامی که همواره در خدمت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بوده! و خواهم بود! به منظور صیانت و دفاع از حیثیت و شخصیت مبارز و نستوه یار دیرینه و وفادار حضرت امام خمینی(ره) و همراه و وفادار همیشگی مقام معظم رهبری، پدرم بزرگوارم و با توجه به عدم پذیرش خواست اینجانب مبنی بر برگزاری علنی دادگاه، بار دیگر درخواست اجازه پخش کامل و بدون حاشیه کلیه جلسات محاکمه اینجانب را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دارم. امیدوارم که این تقاضا مورد پذیرش واقع شود. رجاء واصق دارم که این اقدام از سوءاستفاده افراد افراطی و مغرض در ضربه به زدن یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران پیشگیری خواهد کرد.

 

 مهدی هاشمی بیش از ۲۸ جلسه در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شد و سرانجام این فرد به ترتیب زیر و براساس مواد قانونی اعلام شده محکوم شد.

 

براساس ماده ۵ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، نامبرده متهم به اخذ رشوه اختلاس ۶۰۰ میلیونی تومانی بود که براساس این ماده قانونی، وی به ۱۰ سال حبس، رد مال ۶۰۰ میلیون تومانی و ۱.۲ میلیارد تومان جزای نقدی و همچنین انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

 

براساس ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، این فرد متهم به ارتشاء به مبلغ ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بود که براساس همین ماده قانونی به ۱۰ سال حبس، رد مال به مبلغ ۵.۲ میلیون دلار و جزای نقدی معادل همان مقدار (۵.۲ میلیون دلار) و انفصال دائم از خدمات دولتی به همراه ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

 

براساس ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی، نامبرده به ۵ سال حبس محکوم شد.

 

با رعایت ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در مقام اجرا،‌ اشد این احکام که همان ۱۰ سال است اجرا خواهد شد.

 

لازم به ذکر است مهدی هاشمی رفسنجانی در حالی برای اجرای حکم زندان، امروز یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ به زندان اوین رفت که باید تا ۱۸ مرداد ۱۴۰۴ به مدت یک دهه برای اتمام دوران محکومیت خود در زندان باقی بماند.

 

این در حالی است که بسیاری معتقدند حکم ۱۰ سال زندان برای این آقازاده کم بوده و باید حکم قضایی سنگین تری برای وی صادر می شده است، در مقابل نیز عده ای دیگر معتقدند همین که پس از سالها دستگاه قضا روند دادگاه و برخورد قانونی با وی را به سرانجام رساند، اقدامی بی سابقه و قابل تقدیر است.

 

 

 

 

کلمات کلیدی

  • محمد 2 1

    بسیار بسیار خدا رو شکر می کنم که دستگاه قضا در مقابل فشارها تسلیم نشد و امیدوارم این حرکت های انقلابی از طرف قوه قضائیه با قوت بیش تر ادامه داشته باشد. نقطه ی عطفی است در اجرای عدالت در انقلاب.

ارسال نظر

تریبون