تاریخ خبر: کد خبر: 999

قرآن در حوزه‌های علمیه مهجور‌ترین علم است

مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی گفت: قرآن در حوزه‌های علمیه مهجور‌ترین علم بوده و این امر در حالی است که اگر به این کتاب الهی توجه نداشته باشیم دچار مشکل می شویم.

قرآن در حوزه‌های علمیه مهجور‌ترین علم است

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محسن دعایی، سه شنبه شب در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد، اظهار کرد: هیچ طعام روحی سالم تر و صحیح تر از قرآن نیست و در هر کجا سلامتی دیده می‌شود ناشی از تغذیه سالم از معرفت الهی است.

وی با بیان اینکه خروج از اعتدال هم ناشی از فاصله گرفتن از فضای قرآنی است، افزود: مطابق حدیثی از حضرت علی(ع)؛ قرآن عهد‌الله است و پروردگار از همه ما عهد گرفته تا هر روز به سراغ این میثاق الهی برویم.

مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر قرآن در جامعه ما مهجور است و به همین دلیل باید همه ما رفتارهایمان را با آیات قرآن تنظیم کرده و در حقیقت باید کلام خدا را در رفتارهای اجتماعی، خانوادگی و بین‌المللی خود نهادینه کنیم.

حجت الاسلام دعایی تاکید کرد: بهترین و سالم‌ترین طعام روحی بشریت در قرآن شریف تعبیه شده و ضرورت دارد تا برای طعام جسمی خود اهمیت قائل شده و از سویی دیگر برای طعام روحی خودمان هم برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر قرآن در حوزه‌های علمیه مهجور‌ترین علم بوده و این امر در حالی است که اگر به این کتاب الهی توجه نداشته باشیم دچار مشکل می شویم.

مدیر موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی اظهار کرد: خروج از اعتدال ناشی از فاصله گرفتن از فضای قرآنی است و مطابق حدیثی از حضرت علی (ع)؛ قرآن عهد‌الله است و پروردگار از همه ما عهد گرفته تا هر روز به سراغ این میثاق الهی برویم؛ در معارف اسلامی، قرآن به عنوان منظومه معارف اسلامی مطرح می شود.

حجت الاسلام دعایی با تاکید بر اینکه نه فقه ما و نه تاریخ ما بر اساس قرآن نیست، گفت: علم تفسیر ما نیز یک علم پرمطالبه نیست و از سویی دیگر قرآن در جامعه ما مهجور است و به همین دلیل باید همه ما رفتارهایمان را با آیات قرآن تنظیم کنیم.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون