تاریخ خبر: کد خبر: 980

افراطی خواندن ارزشی‌ها زمان امیرالمؤمنین(ع) نیز بود

به گزارش قاصدنیوز به نقل از نسیم، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه مشهد گفت: مظلومیت علی(ع) بزرگترین درس بصیرت سیاسی ماست، اگر علت و عوامل این مظلومیت را درست ریشه‌یابی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که مسئله مظلومیت حضرت علی(ع) یک حادثه نبوده بلکه یک جریان بود و در عرصه‌های سیاسی امروز هم آن عوامل پیدا می‌شود لذا باید مراقبت کنیم که در جامعه امروز علی مظلوم واقع نشود.

 

اگر از همه تعصبات و روایاتی که در مورد حضرت علی(ع) است بگذریم باز هم به این معنی می‌رسیم که اسلام منهای علی(ع) معنی پیدا نمی‌کند چرا که در یورش‌ها و حملاتی که در زمان پیامبر(ص) انجام شد، اگر ایشان حضور نداشت ریشه اسلام زده شده بود. در جنگ بدر 70 نفر به خاک افتادند که 35 نفر آنها را ایشان به درک واصل کرد، یا در جنگ احد که عده‌ای فرار کردند پیامبر و حضرت علی(ع) ایستادند و مقاومت کردند، در جنگ احزاب که فقط یک فاتح داشت و آن هم حضرت علی(ع) بود.

 

آنروزی که پیامبر سر بر زمین گذاشت همه مشکلات و مصائبی که بر سر اسلام آمد به واسطه کنار زدن حضرت علی(ع) بود، علی عنصر محوری اسلام است. نقشی که علی(ع) در جنگ‌های مختلف داشت برای ایشان عزت بود اما به عنوان یک فرد ضد ارزشی ایشان را کنار زدند و گفتند ایشان افراطی است، این برچسب افراطی مال امروز نیست بلکه از آن روز ایجاد شده است.

 

امام جمعه مشهد گفت: بزرگترین ظلمی که به علی(ع) شد این بود که با وجود ملاک‌های ارزشی او را به عنوان یک ضد ارزشی از صحنه کنار زدند، خانه‌اش را آتش زدند و بچه‌اش را کشدند اما مولا برای اسلام همه این مصائب را تحمل کردند. کسانی که سابقه یاری پیامبر(ص) را داشتند درمقابل علی قرار گرفتند. بدترین اتفاق در برابر جریان ولایت پرده‌دری است. اگر مردم از جریان ولایت حمایت نکنند بلایی بر سر جامعه می‌آید که در زمان حضرت علی(ع) بر سر جامعه آمد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون