تاریخ خبر: کد خبر: 92

شبکه «افق» صاحب فرکانس شد

شبکه جدید تلویزیونی افق در راستای پاسداشت از آرمان های دفاع مقدس تاسیس می شود.

شبکه «افق» صاحب فرکانس شد
به گزارش قاصدنیوز، مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، با اعلام این مطلب اظهار داشت: صدا و سیما برای راه اندازی شبکه های جدید تخصصی برنامه ریزی کرده که به مرور همراه با بسترسازی و فراهم ساختن امکانات فنی راه اندازی می شود.
 
وی با بیان اینکه شبکه افق نیز پس از راه اندازی شبکه دیجیتالی نسیم در دستور کار سازمان قرار گرفته است، گفت: این شبکه به منظور پرداختن به اصول و ارزش های فرهنگی ایرانی، اسلامی، مبانی دینی و موضوعات دفاع مقدس تاسیس و به عنوان بیست و دومین شبکه دیجیتال صدا و سیما به روی آنتن خواهد رفت.
 
وی افزود: افق نیز همچون نسیم از جمله شبکه های تعاملی صدا و سیما است که شهروندان بخشی از برنامه های آن را تولید می کنند.
 
مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما یادآور شد: طی چند روز گذشته در دیدار رییس سازمان صدا و سیما با معاون حقوقی رییس جمهوری مقرر شد تا برنامه ای با عنوان نسیم حقوقی تولید شود تا حقوق شهروندی را به زبان ساده به مردم آموزش دهد.
 
سهرابی خاطرنشان کرد: همچنین سازمان صدا و سیما این فرصت را به صورت رایگان در اختیار وزارت آموزش و پرورش داده تا برنامه هایی با عنوان نسیم آموزش از این شبکه پخش شود.
 
وی با اشاره به راه اندازی شبکه افق اظهار داشت: استراتژی شبکه افق پرداختن به مبانی دینی، ارزش های فرهنگی و موضوعات دفاع مقدس است.
 
سهرابی تصریح کرد: انتقال ارزش های ایران اسلامی به نسل های آتی، پاسداشت از آرمان های انقلاب اسلامی و تقویت فرهنگ دینی نیز از جمله دیگر اهداف این شبکه به شمار می رود.
 
وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس یک الگوی مشخص و علمی برای استکبارستیزی و اتکا به خودباوری بوده و بر همین اساس نیز شبکه افق سعی در ترویج این ارزش ها خواهد داشت.
 
مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما یادآور شد: شبکه افق در راستای پاسداشت ارزش های دفاع مقدس طی یک تا دو ماه آینده تاسیس خواهد شد و مخاطبان می توانند با تنظیم مجدد دستگاه های ستاپ باکس (دیجیتال) تلویزیون از برنامه های این شبکه نیز بهره مند شوند.
 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون