تاریخ خبر: کد خبر: 829

"قاسم در میقات" هر شب از شبکه آموزش پخش می‌شود

به گزارش قاصدنیوز، قاسم رفیعا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: برنامه‌ تولیدی با محتوای طنز در ارتباط با سفری که به تازگی به حج داشته‌ام تولید شده است که درآن مجموعه‌ای از اشعار طنز خوانده می‌شود.

 

رفیعا با بیان این که در سفری که به حج داشتم بسیاری از امور اجتماعی برایم موضوعات طنزآمیزی بود تصریح کرد: در سفر خود هر جا که زمینه مناسبی می‌دیدم بخشی از جزئیات سفر خود را به نظم در می‌آوردم تا این که با اتمام این سفر مجموعه‌ای از شعر فراهم آمد.

 

وی از پخش برنامه قاسم در میقات از شبکه آموزش خبر داد و افزود: در برنامه‌ای که با عنوان خدا با من است از شبکه آموزش پخش می‌شود قسمتی را با عنوان قاسم در میقات به خواندن اشعار طنز پیرامون حج پرداختیم.

 

رفیعا خاطرنشان کرد: این مجموعه هر شب ساعت 8 از شبکه آموزش پخش می‌شود و بازپخش آن در ساعت 12 و 30 دقیقه است.

 

وی با تأکید بر این که شعر طنز با موضوعیت حج تا کنون مورد توجه قرار نگرفته است گفت: در سرودن این اشعار توجهم بر امور جزئی و حاشیه‌ای حج بوده است و به نظرم تا کنون کسی از این جنبه به حج نگاه نکرده است و این حوزه‌ای بکر است.

 

این شاعر طنز‌پرداز مشهدی اظهار کرد: در این مجموعه طنز که در 30 قسمت 5 دقیقه‌ای ضبط شده است و در هر کدام حدود 30 بیت طنز خوانده می‌شود به رفتارهای طنزآمیز حجاج و اتفاق‌های طنز امیز خاص پرداخته می‌شود.

 

رفیعا تصریج کرد: کارگردان این مجموعه تلوزیونی را محمد تربتی طرقبه و تهیه کنندگی آن را امیر قمیشی بر عهده دارد و دست اندرکاران شبکه آموزش نیز نهایت همکاری را برای تولید این مجموعه داشته‌اند.

 

وی از انتشار کتابی پیرامون زندگی شهید محمود سبیلیان خبر داد و افزود: شهید سبیلیان یکی از شهدای کاشمری هشت سال دفاع مقدس است که پیش از این برای او مجموعه‌ای با عنوان ققنوس نوشته بودم و این بار مجموعه‌ای از اشعار کلاسیک شامل غزل و مثنوی و سایر قالب‌های کلاسیک شعر فارسی در ارتباط با این شهید سروده ام که به چاپ رسیده است.

 

نویسنده کتاب ققنوس عنوان کرد: این مجموعه شعر توسط بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس به چاپ رسیده است و این بنیاد برای چاپ آن همکاری‌های لازم را با من داشتند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون