تاریخ خبر: کد خبر: 819

انتشار هشت کتاب با عنوان «سلسله مباحث اقتصاد در سبك زندگي اسلامي»

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: دانشگاه علوم اسلامي رضوي در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی هشت کتاب با عنوان «سلسله مباحث اقتصاد در سبك زندگي اسلامي» منتشر کرده‌است.

به گزارش قاصدنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسين شريعتي‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، رویکرد برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه را در راستای نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان‌کرد: معاونت فرهنگی دانشگاه علوم اسلامي رضوي در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی هشت کتاب با عنوان «سلسله مباحث  اقتصاد در سبك زندگي اسلامي» منتشر کرده‌است.
 
وی افزود: اين مجموعه كتاب‌ها با همکاری سه تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم اسلامي رضوي دكتر جواد ايرواني، علي جلائيان و دكتر محمد امامي به چاپ رسیده است.
 
شريعتي‌نژاد با اشاره به عناوین این هشت کتاب اظهارکرد: این کتاب‌ها با عناوین «نظر اسلام درباره رشد اقتصادي و توزيع عادلانه ثروت چيست»، «اسلام درباره اخلاق كار و تجارت چه مي‌گويد»، «اسلام درباره فقر و ثروت چه مي‌گويد»، «درباره‌ احكام بازار و تجارت چه مي‌دانيد»، «آيا در بانكداري اسلامي بهره وجود دارد»، «قوانين مصرف صحيح از نگاه اسلام چيست»، «الگوي ما در مصرف صحيح چيست» و «اسلام چه مصادیقي را نادرست مي‌داند» است.
 
وی افزود: همچنین به مناسبت نام‌گذاري امسال، سلسله مباحثی با عنوان «اقتصاد در سبك زندگي اسلامي» در آبان و آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 
معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ادامه گفت: در این سلسه مباحث از عناوین این کتاب‌ها استفاده خواهد شد؛ این نشست‌ها با حضور نویسندگان کتاب و اساتیدی از تهران که در حوزه اقتصاد اسلامي صاحب نظر هستند، براي توضيح و نقد كتاب حضور خواهند یافت که اين مهمترين فعالیت فرهنگی این دانشگاه در خصوص نامگذاری امسال توسط رهبر انقلاب است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون