تاریخ خبر: کد خبر: 8058

سالگرد ازدواجی متفاوت+عکس

به گزارش«قاصدنیوز»، همه چیز از یک عکس در پایان روز 13 فروردین شروع شد، عکس جشن ازدواج همسر شهید رضا دامرودی در کنار مزارش، در روستایی از روستاهای سبزوار که در شبکه‌های اجتماعی پخش شد، عکسی که حکایت از مراسمی متفاوت در این روز داشت...

 

برگزاری جشن ازدواج در کنار مزار شهید/ناگفته های همسر شهید دامرودی
 
جشنی ساده و به دور از آلایش که هر ساله دو نفری برگزار می‌شد و امسال در کنار مزار همسر شهیدش برگزار شد، جشنی چند نفره که در روز زن بود و کسی قبل از آن شهامت تبریک گفتن به همسر شهید را پیدا نکرده بود.
 
تفاوت جشن ازدواج امسال و روز زن با سال‌های دیگر در این بود که همه ساله در سالروز ازدواجش مهندس دامرودی یک شاخه گل به همسرش کادو می‌داد ولی امسال شاخه گل‌ها را همسرش فرزانه تقدیم شهید دامرودی کرد. در فضایی که همه گریه می‌کردند، در فضایی پر از احساس که چشم‌ها تر بود و زبان‌ها قاصر از اینهمه فداکاری و ایثار...
 
برگزاری جشن ازدواج در کنار مزار شهید/ناگفته های همسر شهید دامرودی
به دنبال حل معمایی می‌روم تا راز این عکس را برایم بازگو کند رازی که حتی انتشار دهندگان عکس هم آن را نمی‌دانستند. منتظر شدم تا با باز شدن ادارات و نهادها بعد از تعطیلات به سراغ خانواده شهید بروم.
 
عمری کم ولی پربرکت
فرزانه ابویسانی، همسر شهید دامرودی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایکنا با بیان اینکه شهید دامرودی از انسان‌های ولایت‌مداری بود که از 13 سالگی عضو بسیج بوده است، تصریح کرد: طول زندگی مشترک ما حدود 5 سال بود ولی برکت عرضش به وسعت همه عالم و حتی بیشتر از آن، آنچه که عده‌ای درکش نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه افرادی مدام به من می‌گویند چقدر حیف شد که شهید دامرودی در جوانی رفتند و عمر ازدواج شما کوتاه بود، اظهار کرد: در زندگی عرض آن و برکتش مهم است نه طول سال‌هایی که بعضی از انسان‌ها آن را حساب می‌کنند؛ بسیاری از کسانی که طول زندگی را حساب می‌کنند درجه و معنویت شهید و شهادت را درک نمی‌کنند.
برگزاری جشن ازدواج در کنار مزار شهید/ناگفته های همسر شهید دامرودی
همسر شهید دامرودی با اشاره به اینکه یکی از دلایلی که با شهید ازدواج کردم صمیمیت و صداقتش بود، بیان کرد: همیشه در جوانی دوست داشتم با کسی ازدواج کنم که ولایت مدار و مطیع رهبر باشد و مادیات و ثروت دنیا برایم اهمیت نداشت، وقتی بعد از ازدواج فهمیدم از اعضای فعال بسیج است خیلی خوشحال شدم.
 
ابویسانی با بیان اینکه شهید دامرودی در کارشان دقت و نظم خاصی داشتند، تصریح کرد: رضا از کسانی بود که با تلاش و کوشش خودش و با توکل به خدا زندگی را تامین و به گفته مادرش حتی زمانی هم که دانشجو بود و در حال تحصیل، برای تامین زندگی در کنار تحصیل کار می‌کرد.
 
کسی روز زن را به من تبریک نگفت...
وی با تاکید بر اینکه شهید دامرودی به دلیل همان ویژگی‌هایی که اشاره شد و از خصوصیات اخلاقی ایشان به شمار می‌رفت و همچنین انجام وظیفه درست و صداقت در زمان سربازی به عنوان سرباز نمونه در اداره جهاد کشاورزی انتخاب شده بود، ابراز کرد: هر ساله در سالروز ازدواجمان یک شاخه گل ساده به من هدیه می‌داد، و امسال که حدود نزدیک به 6 ماه از شهادتش می‌گذشت کسی از خانواده شهامت اینکه روز زن را به من تبریک بگوید، نداشت در حالی که دوست داشتم حداقل یکی از اعضای خانواده به من هم که مادر نیایش هستم یک نفر سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن را تبریک بگوید.
 
همسر شهید مدافع حرم اضافه کرد: روز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به همراه خانواده عازم روستای دامرود شدیم و در کنار مزار شهید متفاوت‌تر از هر سال جشن ازدواجم را در سالروز میلاد دخت گرامی پیامبر اسلام(ص) در کنار همسر شهیدم برگزار کردیم، در حالی که همه اعضای هر دو خانواده خیلی گریه کردند، مراسمی معنوی که با زیارت عاشورا همراه شد.
برگزاری جشن ازدواج در کنار مزار شهید/ناگفته های همسر شهید دامرودی
برآوردن آرزوی شهید
 ابویسانی با بیان اینکه مهندس خیلی دوست داشت هر دو ادامه تحصیل بدهیم، اظهار کرد: قبل از شهادتش در زمان رفتن به سوریه توصیه کرد برای هر دو نفرمان دفترچه کارشناسی ارشد بگیرم و ثبت نام کنم، ولی وقتی در مهرماه 94 خبر شهادتش آمد از ثبت نام منصرف شدم. وی اضافه کرد: امسال می‌خواهم به سفارش همسرم ادامه تحصیل بدهم و در کنکور تحصیلات تکمیلی امسال شرکت و با ادامه تحصیل رضا را خوشحال کنم.
 
همسر شهید دامرودی با ذکر خاطره سفر به مشهد در هفته اول ازدواجشان سال 1390، تصریح کرد: در آن سال بعد از یک هفته که از ازدواجمان گذشت سفری برای زیارت به مشهد داشتیم و در ابتدا به حرم آقا علی‌بن موسی‌الرضا(ع) برای زیارت رفتیم، بعدا با حضور در کنار شهدای گمنام کوهسنگی روی پرچم شهدا، رضا به یادگار نوشت: «شهدا ما را هم شفاعت کنید»؛ همانجا با هم عهد کردیم که راه شهدا را ادامه بدهیم و رضا به آرزویش رسید.
برگزاری جشن ازدواج در کنار شهید/ناگفته های همسر شهید مدافع حرم مهندس دامرودی
ابویسانی با اشاره به اینکه گل اهدایی سال قبل رضا را خشک کرده و به یادگار نگه داشته است درباره آخرین وداعش با همسرش و چگونگی رضایتش برای رفتن رضا اظهار کرد: شهید دامرودی می‌گفت رهبرم امر کرده، باید بروم و من در دلم خوشحال بودم که پیرو رهبر و مطیع رهبر معظم انقلاب است.
 
وی در پایان با بیان شعری گفت: از یاد تو بر نداشتم دست هنوز/ دل هست به یاد همسرت مست هنوز؟/ گر حال مرا رضا بپرسد گوئید/ بیمار غمت را نفسی هست هنوز...

 

منبع: ایکنا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون