تاریخ خبر: کد خبر: 6320

کمپینی از جنس زیارت و شیوه‌های پیوستن به آن/

ثبت بیش از 50هزار زیارت در کمپین «نایب الزیاره»

راه‌های ارتباطی موجود در این کمپین موجب شده است هر شخص از هر نقطه‌ای از ایران با حداقل داشتن یک تلفن همراه بتواند طلب زیارت امام مهربانی‌ها را داشته باشد و از سوی دیگر، زائران و مجاوران امام رضا (ع) بتوانند نایب‌الزیاره هر یک از طالبان زیارت باشند.

به گزارش قاصدنیوز، کمپین نایب‌الزیاره برنامه‌ای فرهنگی و مذهبی در فضای مجازی است با هدف ترویج فرهنگ زیارت که در آن شهروندان مشهدی و زائران بارگاه ملکوتی علی‌بن‌موسی الرضا(ع) برای آن دسته از افرادی نایب می‌شوند که به هر دلیل نمی‌توانند به زیارت این امام رئوف نائل شوند.

 

راه‌های ارتباطی موجود در این کمپین موجب شده است هر شخص از هر نقطه‌ای از ایران با حداقل داشتن یک تلفن همراه بتواند طلب زیارت امام مهربانی‌ها را داشته باشد و از سوی دیگر، زائران و مجاوران امام رضا (ع) بتوانند نایب‌الزیاره هر یک از طالبان زیارت باشند.

 

پیامک به سامانه ١٠٠٠٨٨٠٠٨٨

یکی از راه‌های پیوستن به این کمپین ارسال عدد ٨ به سامانه پیامکی ١٠٠٠٨٨٠٠٨٨ است . پس ازاین پیامک از شما پرسیده می‌شود «آیا شما طالب الزیاره هستید یا نایب‌الزیاره؟»؛ اگر طالب را انتخاب کنید پیامک تایید عضویت و آدرس سایت برای شما ارسال شده، پس از آن با شما تماس گرفته می‌شود و شما به صورت زنده روضه منوره حرم متصل می‌شوید.‌‌

 

در صورتی هم که در حالت ارسال پیامک گزینه نایب‌الزیاره را ارسال کنید طی پیامی از شما خواسته می‌شود تا با مراجعه به سایت نایب یکی از طالبان زیارت شوید.

 

وب ‌سایت ١٠٠٠٨٨٠٠٨٨

روش دیگر عضویت در کمپین نایب‌الزیاره مراجعه به وب‌سایت ir.١٠٠٠٨٨٠٠٨٨است.  در این روش هم در ابتدا از شما نام و شماره همراهتان خواسته می‌شود و با انتخاب طالب زیارت یا نایب زیارت در کمپین ثبت‌نام می‌شوید. درصورتی‌که طالب الزیاره را انتخاب کنید در صفحه‌ای مجزا می‌توانید دل‌نوشته خود را تایپ و ثبت کنید که پس از آن با نام خودتان در سایت نمایش داده می‌شود. درصورتی‌هم که نایبی به دل‌نوشته شما پاسخ دهد، سامانه طی پیامکی ، شما را با خبر می‌کند.

 

همچنین اگر گزینه نایب‌الزیاره را انتخاب کنید می‌توانید دل‌نوشته‌های طالبان زیارت را مشاهده و به منتظران زیارت پاسخ ارسال کنید. از دیگر بخش‌های سایت آرشیو عکس و فیلم‌های مرتبط است.

 

رباتی در خدمت زیارت

اما یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه این کمپین امکان عضویت از طریق شبکه پیام‌رسان تلگرام است که با تهیه رباتی با نام کاربری  Ziarat_bot@ این مهم انجام می‌گیرد. شما می‌توانید با ارسال پیام به این نام کاربری با ربات کمپین نایب‌الزیاره ارتباط برقرار کنید. در ابتدای امر ربات از شما می‌خواهد تا شماره خود را ثبت و نایب یا طالب بودن خود را مشخص کنید. پس از آن درصورتی‌که طالب را انتخاب کرده باشید از شما متن دل‌نوشته را برای ثبت در کمپین می‌خواهد و اگر نایب باشید به شما دل‌نوشته‌های طالبان زیارت را نمایش می‌دهد و از شما می‌خواهد تا به آن‌ها پاسخ دهید و نایب آن‌ها شوید.

 

از دیگر ویژگی‌های این ربات دریافت عکس‌هایی از حرم مطهر، صلوات خاصه امام رضا، دریافت نرم‌افزار اندروید کمپین و ... است.

 

ثبت‌نام اپلیکیشنی

شیوه دیگر حضور در این کمپین نصب نرم‌افزار اندرویدی است که با رابط کاربری مناسب با طی مراحلی مشابه به شیوه‌های عنوان‌شده می‌توانید در کمپین ثبت‌نام کنید.

 

از طریق این کمپین تا به حال بیش از 50 هزار زیارت انجام شده است و امیدواریم تا با معرفی این کمپین قدمی در راه خدمت به طالبان زیارت امام مهربانی‌ها برداشته باشیم.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون