تاریخ خبر: کد خبر: 624

کتابخانه آستان قدس در بین ۲۰ کتابخانه معتبر جهان

بر اساس گزارش سايت «پايگاه داده هاي آموزشي آزاد» (OEDB) در آمريکا، کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي، رتبه هفتم را بين 20 کتابخانه معتبري که جهان را تغيير دادند، از آن خود کرد.

به گزارش قاصدنیوز،  به نقل از روابط عمومي سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوي و بر اساس گزارش سايت «پايگاه داده هاي آموزشي آزاد» (OEDB) در آمريکا، کتابخانه سلطنتي «آشور باني پال» در بين النهرين، کتابخانه اسکندريه در کشور مصر و کتابخانه ويلا از پاپيري، به ترتيب در رتبه هاي اول تا سومِ «کتابخانه هايي که جهان را تغيير دادند» قرار دارند.

 

بر اساس اين گزارش، کتابخانه دانشگاهي نالاندا، بيت الحکمه بغداد که به دوران شکوفايي تمدن اسلامي متعلق است، کتابخانه سلطنتي قسطنطنيه و کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي، رتبه هاي چهارم تا هفتم اين رده بندي را به خود اختصاص داده اند.

 

در اين گزارش آمده است: «کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي، از سال 1457 ميلادي با در اختيار داشتن بيش از يک ميليون جلد کتاب، بينش عميق اسلامي، تاريخي، رياضيات و ساير علوم را فراهم کرده است. با گذشت زمان، مجموعه اين کتابخانه که شامل نسخه هاي خطي و قديمي است، در 35 کتابخانه مختلف گسترش يافته و همگي زير نظر يک مديريت سازمان دهي شده است ».

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون