تاریخ خبر: کد خبر: 58

طلبه ناهی از منکر در نیشابور مضروب گردید

وی گفت: بنده از این کار ایشان باتوجه به شناختی از خانواده وی دارم گذشت نمودم، اما جریانی هم اکنون سعی دارد نیروهای ارزشی و مذهبی را به خاطر دفاع از حریم مقدسات مورد اهانت و ضرب و شتم قرار دهد.

طلبه ناهی از منکر در نیشابور مضروب گردید

به گزارش قاصد نیوز، عصر روز گذشته طلبه جوان نیشابوری توسط فردی که برای دو دختر جوان چادری ایجاد مزاحمت کرده بود از ناحیه بینی مضروب گردید.

 

پیرایش در مصاحبه با خبرنگار قاصدنیوز گفت: پس از مشاهده ایجاد مزاحمت یک خودروی سمند برای دو دختر جوان چادری در پارک شهرک بهداری نیشابور، به راننده این خودرو تذکر دادم و درخواست نمودم که ایجاد مزاحمت نکند. او با لحنی تند و بی ادبانه جوابی به بنده داد و رفت. دقایقی بعد در جایی دیگر که وی را مشاهده کردم دوباره وی با بی ادبی سخنانی را به زبان راند و سپس با مشت بر بینی بنده کوبید که دچار خونریزی شد.

 

این طلبه جوان افزود: بنده از این کار ایشان باتوجه به شناختی از خانواده وی دارم گذشت نمودم، اما جریانی هم اکنون سعی دارد نیروهای ارزشی و مذهبی را به خاطر دفاع از  حریم مقدسات مورد اهانت و ضرب و شتم قرار دهد.

 

رهبر معظم انقلاب درباره حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در 29مهرماه 1371 فرمودند:

 

امر به معروف و نهى از منكر، اين واجب الهى را برپا بداريد. در بين جوانان در سرتاسر كشور، شور و غوغايى به وجود آمد. پس، پيداست كه اين جوانان متمايل به امر به معروف و نهى از منكرند. بنابراين، وظيفه‏ ى ما، مسئولين، قانون‏گذاران و مجريان است كه راه و زمينه را براى اجراى اين واجب الهى هموار و فراهم كنيم...

 

مبادا در گوشه و كنار، يا در دستگاه انتظامى يا قضائی، كسانى باشند كه راه را جلو آمر به معروف و ناهى از منكر سد كنند! مبادا كسانى باشند كه اگر كسى امر به معروف و نهى از منكر كرد، از او حمايت نكنند، بلكه از مجرم حمايت كنند!

البته خبرهايى از گوشه و كنار كشور، در بعضى از موارد به گوش من مى‏رسد. هرجا كه بدانم و احساس كنم و خبر اطمينان‏بخشى پيدا كنم كه آمر به معروف و ناهى از منكر، خداى نكرده مورد جفاى مأمور و مسئولى قرار گرفته، خودم وارد قضيه خواهم شد. اين، آن چيزى است كه قوام كشور و استقلال كشور را حفظ خواهد كرد.

 

لازم است مسئولان امر همت خود را در جهت حمایت از ناهیان منکر در سطح جامعه به کار برده و با افرادی که به این شکل سعی در خدشه دار کردن ارزش ها را دارند،  برخورد قانونی نمایند.

 

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون