تاریخ خبر: کد خبر: 4292

ریس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان استان خراسان رضوی:

دولت یازدهم توفیقی در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی نداشته است

رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان استان خراسان رضوی گفت:دولت یازدهم تاکنون توفیقی در جهت اقتصاد مقاومتی نداشته است، البته باید به دولت فرصت بیشتری برای این موضوع داد.

به گزارش قاصدنیوز، رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان استان خراسان رضوی در گفت گو با صبح توس، پیرامون عملکر دولت روحانی در زمینه اقتصاد مقاومتی تا کنون گفت: دولت یازدهم تاکنون توفیقی در جهت اقتصاد مقاومتی نداشته است، البته باید به دولت فرصت بیشتری برای این امر داد چرا که دولت های قبل که بر مبنای اقتصاد وابسته به نفت اقتصاد کشور را سازمان می دادند و دولت فرصتی در جهت قطع وابستگی بیش از حد به نفت پیدا نکرد.

 
این فعال اقتصادی در خصوص توصیه های خود به منظور بهبود وضع اقتصادی کشور برمبنای اقتصاد مقاومتی گفت: سخنان رهبری در دیدار اخیری که با مردم آذربایجان در ۲۹ بهمن داشتند راهکارهای خوبی در رابطه با بحث های اقتصادی مطرح کردند، این سخنان در واقع در ادامه نامگذاری های سالهای قبل می باشد. وی در همین خصوص اضافه کرد: بخش خصوصی هم در کنار بخش دولتی باید در ممسیر اقتصاد مقاومتی قدم بگذارد، وقتی منکری در عرصه اقتصادی به عنوان معروف معرفی شود خطری برای سیستم اقتصادی است، بطور مثال باید رانت خوران و بدهکارانی که از پرداخت تسهیلات بانکی خودداری می کنند مورد معرفی قرار بگیرند.

 
روشنک در خصوص فعالیت های بخش خصوص و نقش دولت در اقتصاد مقاومتی گفت: اینکه بخش خصوصی هم برای خود در رابطه با اقتصاد مقاومتی نقشی قائل باشد موضوعی مهم است، دولت هم باید با تدابیر لازم در خصوص مالیات ها، واگذاری های شرکت های دولتی به بخش خصوصی اقداماتی را انجام بدهد که در مقابل اقتصاد مقاومتی و تضعیف بخش خصوصی نباشد و فضا را برای بخش خصوصی ببندد.

 
وی همچنین در خصوص بودجه امسال که با تعدیلات جدی نمایندگان مجلس ایجاد شده است گفت: بودجه امسال به سمت اقتصاد مقاومتی است و بودجه ای ریاضتی است، این بودجه چندان توانایی ایجاد کفضای رونق کسب و کار را ندارد،اما باید با صرفه جویی و رویکر تولید برای صادرات .و مصرف بهینه ابتدا در بخش خصوص بعد هم در بخش دولتی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت نمود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون