تاریخ خبر: کد خبر: 3193

حوزه باید در سینما «کمپانی» داشته باشد

زارعیان گفت: حوزه باید در سینما دارای کمپانی تولید فیلم و اثر باشد. روحانیون با ورود به صحنه تولید می‌توانند فضا را برای آموزش مفاهیم با راهکارهای جدید فراهم کنند.

حوزه باید در سینما «کمپانی» داشته باشد

به گزارش قاصد نیوز، مسعود زارعیان رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی  توجه ویژه حوزه علمیه به سینما و هنر را در سال‌های اخیر  چشمگیر خواند و گفت: دنیای امروز، دنیای تبلیغات است و رسانه و سینما از قدرتمندترین ابزار این عرصه هستند و ما نباید از این دو غفلت کنیم.

 

وی با بیان اینکه علم همواره موجب قدرت و عزت یک ملت بوده، اظهار داشت: اقتدار و عزت امروزی کشور از تلاش علما و دانشمندان کشورمان در زمینه دستیابی به یافته‌های علمی حاصل شده است و علما نقش برجسته و ارزنده ای در هدایت معنوی جامعه امروزی داشته و دارند.

 

زارعیان  در ادامه گفت: خوشبختانه حوزه و روحانیت دریافته‌اند که با ابزار سینما می توان به گویاترین و جذاب‌ترین شکل موضوعات دینی و اسلامی را تبلیغ کرد

 

وی تاکید کرد: البته  فردی که می‌خواهد در حوزه سینما فعالیت کند باید با امور دینی و سینمایی آشنا باشد.

 

روحانیت به مقاله و اظهارنظر اکتفا نکند

رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه حضور روحانیون در سینما تنها نباید به مقالات و اظهار نظرها خلاصه شود، گفت: اگر روحانیت قادر باشد سینما را به طور تخصصی فرا گیرد قطعا می‌توانند به عنوان فیلمساز کارهایی تولید کنند که مفاهیم دینی و قرآنی در آن به خوبی لحاظ شده باشد.

 

وی با اشاره به سرمایه گذاری کلان سینمای جهان در این حوزه افزود: دیگر کسی را نمی‌توان یافت که به نقش سینما در تبلیغ اندیشه و تفکرها باور نداشته باشد. غافل بودن از این حوزه، نوعی وا دادن عرصه به غرب برای تبلیغ اندیشه‌هایش است.

 

زارعیان تصریح کرد: لازم است علما در کنار تحصیل دروس حوزوی به مسائل فرهنگی هم توجه نمایند و با ورود پر رنگ به عرصه چه به عنوان فیلمساز و چه به عنوان کارگردان، خوراک فکری و تغذیه مناسب معنوی را به مخاطبین خود منتقل کنند.

 

طلاب و روحانیون فرماندهان فرهنگی جامعه در حکومت اسلامی هستند

رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: حوزه باید در سینما دارای کمپانی تولید فیلم و اثر باشد، روحانیون با ورود به صحنه تولید می‌توانند فضا را برای آموزش مفاهیم با راهکارهای جدید فراهم کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر حوزویان آگاهانه و با شناخت از فضای موجود وارد میدان شوند می‌توانند خوراک فکری و تغذیه معنوی مخاطبان را فراهم کنند، در واقع حضور طلاب در این مسیر بسیار لازم است و طلاب با تولید فیلم و ورود به عرصه تولید می‌توانند مسیر انتقال مفاهیم دینی و فرهنگی را با شیوه‌های جدید فراهم کنند.

منبع: مشهد پیام

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون