تاریخ خبر: کد خبر: 312

جزئیات آمار تکان دهنده پیوند و جدایی در خراسان‌رضوی اعلام شد

مدیرکل ثبت‌احوال استان خراسان‌رضوی با اشاره به افزایش طلاق در سال جاری، اعلام کرد: در فروردین و اردیبهشت سال جاری ٢هزار و ٢٢زوج از یکدیگر جدا شده‌اند که به‌طور میانگین ماهیانه بیش از هزار طلاق در استان به ثبت رسیده است.

جزئیات آمار تکان دهنده پیوند و جدایی در خراسان‌رضوی اعلام شد
به گزارش قاصدنیوز به نقل از شهرآرا؛ افزایش سن ازدواج، سبب افزایش میانگین سنی طلاق زنان از ٢٧ به ٢٩سال و در مردان از ٣٢ به ٣٤سال شده است. براساس اعلام سازمان ثبت احوال، میانگین سن ازدواج در سال‌های گذشته بین دختران ٢٢ و پسران ٢٥سال بود که با افزایش سن ازدواج، میانگین سن طلاق نیز تغییر کرده است.


مدیرکل ثبت‌احوال استان خراسان رضوی در این باره با تشریح جزئیات آمار پیوند و جدایی به ثبت‌رسیده در این استان از ابتدای سال جاری گفت: در فروردین و اردیبهشت امسال، ١٠هزار و ٥٨٣ ازدواج در استان خراسان‌رضوی به ثبت رسید که میانگین سنی ازدواج مردان ٢٧ و زنان ٢٢.٥ بوده است.


نیری با اشاره به افزایش میانگین سن ازدواج، تصریح کرد: در چند سال گذشته میانیگن سن ازدواج دختران ٢٢سال بوده، اما در پسران میانگین سن ازدواج از ٢٥ به ٢٧سال رسیده است.


به گفته وی، میانگین سن طلاق نیز همچون میانگین سن ازدواج در چند سال گذشته افزایش یافته و در مردها به ٣٤ و در زنان به ٢٩سال رسیده است.


وی خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج و طلاق دختران و پسران مشهدی در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان خراسان‌رضوی، بیشتر است.


ثبت ماهیانه بیش از ١٠٠٠طلاق در خراسان‌رضوی
مدیرکل ثبت‌احوال استان خراسان‌رضوی در ادامه با اشاره به افزایش طلاق در سال جاری، اعلام کرد: در فروردین و اردیبهشت سال جاری ٢هزار و ٢٢زوج از یکدیگر جدا شده‌اند که به‌طور میانگین ماهیانه بیش از هزار طلاق در استان به ثبت رسیده است.


وی بیشتر طلاق‌های ثبت‌شده را مربوط به زوج‌هایی دانست که در مدت زمان کمتر از پنج سال به پایان خط زندگی مشترک رسیده‌ و جدا شده‌اند.


۱۱ میلیون و ۲۴۰ هزار جوان دَم بخت در کشور
پیش از این مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی کشور هم آمارهای جالبی از وضعیت ازدواج در کشورمان ارائه کرده بود. محمدرضا واعظ مهدوی گفته بود : ۱۱ میلیون و ۲۴۰هزار جوان در کشور در سن ازدواج قرار دارند و تجرد قطعی در کمین ۳۲۰ هزار مرد و ۹۸۰ هزار زن است.


او اعلام کرده بود: با توجه به ترکیب اطلاعات سرشماری و سازمان ثبت احوال، ١١ میلیون و ٢٤٠ هزار نفر در سن ازدواج قرار دارند اما هرگز ازدواج نکرده‌اند. در این میان ٨٦ درصد ازدواج مردها در سن ٢٠ تا ٣٤ سالگی و ٨٥ درصد خانم ها در سنین ١٥ تا ٢٩ سالگی صورت می‌گیرد بنابراین این دسته  سنی را به عنوان سن ازدواج در نظر می‌گیریم و براین اساس می‌توان گفت: ٥ میلیون و ٥٧٠ هزار آقا هرگز ازدواج نکرده‌اند و ٥ میلیون و ٦٧٠ هزار خانم هستند که در سن ازدواج قرار دارند، اما ازدواج نکرده‌اند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون