تاریخ خبر: کد خبر: 2813

فرمانده لشکر 6 ویژه پاسداران در دوران دفاع مقدس در گفتگو با «قاصدنیوز»:

خاطره صادق محصولی از شهید عاصمی در عملیات کرکوک

این لشکر که وظیفه عملیات های برون مرزی را داشت، از تمام شهرهای کشور نیرو می پذیرفت. به عنوان مثال شهید عاصمی از خراسان رضوی از شهدای این لشکر هستند.

خاطره صادق محصولی از شهید عاصمی در عملیات کرکوک

صادق محصولی فرمانده لشکر 6 ویژه پاسداران در دوران دفاع مقدس ظهر امروز در حاشیه گردهمایی رزمندگان این لشکر در گفتگو با «قاصدنیوز» با بیان اینکه گردهمایی رزمندگان این یگان هرساله به یاد شهدای آن برگزار می شود، گفت: امسال توفیق بود در مشهد و در جوار مضجع امام رئوف و مهربان باشیم. معمولا در این مراسم بیعت مجدد با شهدا و ولایت صورت می گیرد و مباحث اخلاقی، عقیدتی و سیاسی مرور می شود. همچنین فرماندهان لشکر به بیان خاطرات خود می پردازند.

 

وزیر سابق رفاه و تامین اجتماعی در دولت دهم افزود: این لشکر که وظیفه عملیات های برون مرزی را داشت، از تمام شهرهای کشور نیرو می پذیرفت. به عنوان مثال شهید عاصمی از خراسان رضوی از شهدای این لشکر هستند.

 

وی در ادامه به بیان خاطره ای از علیرضا عاصمی از شهدای خراسانی لشکر 6 ویژه پاسداران پرداخت و گفت: در عملیات برون مرزی کرکوک ما از قبل عمليات تمام نقشه ها و عكس های هوایی لازم را از مسيرها و محورها و هم از تاسيسات وپالايشگاه را تهيه كرده بوديم و مكان هایی كه بايد مورد اصابت موشك و توپ قرار می گرفت را روی عكس ها ونقشه ها معين كرده بوديم و همه آنها داخل كوله پشتی همراه شهيد عاصمی بود ايشان به نفر پشت سري خود گفته بود اگر من اسير شدم با آرپی جی كوله پشتی و مرا بزن تا اطلاعات به دست عراق ها نيفتد. يادآوری اين موضوعات، ميزان ايثار و از خود گذشتگی اين بچه های رزمنده ها را بهتر نشان می دهد.

صادق محصولی در حال سخنرانی

 

محصولی در انتها با اشاره به اینکه همه ما دائما در آزمون ابتلا هستیم، گفت: شیطان مشغول فعالیت است و برای آنانی که جبهه رفته اند و یا عالم اند بیشتر تلاش خواهد کرد. این ابتلا تا آخر هست و هیچ تضمینی نیست که اگر کسی 50 یا 80 سال سقوط نکرد، تا آخر نیز سقوط نکند. لذا همانطور که در دعا می فرماید «الهی لا تکلنا الا انفسنا طرفه عین ابدا»  ما را لحظه ای به خود وا مگذار، انشاالله با توسل بیشتر به اهل بیت(علیه السلام) و تبعیت از ولایت می‌شود زمینه های انحراف را به حداقل رساند و بلکه کاملا از بین برد.

کلمات کلیدی

 • سلام 0 0

  <b>سلام
  آیا دکتر احمدی نژاد در مشهد هستند؟ ممنون</b>

  ------------
  باسلام
  روز جمعه در مشهد حضور داشتند

ارسال نظر

تریبون