تاریخ خبر: کد خبر: 260

شروع حرفه ای «افق» /

شبکه تلویزیونی گفتمان انقلاب اسلامی شروع به کار کرد + تیزر

شبکه تلویزیونی افق با محوریت پخش برنامه‌های فرهنگی آغاز به کار کرد.

شبکه تلویزیونی گفتمان انقلاب اسلامی شروع به کار کرد + تیزر
شبکه تلویزیونی افق به عنوان بیست و دومین شبکه تلویزیونی ایران از صبح امروز پخش برنامه‌های تلویزیونی خود را به صورت آزمایشی در تهران آغاز کرد.
 
 
بنابر گفته‌های سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداو سیما محوریت پخش برنامه‌های این شبکه با مسائل فرهنگی است.
 
 
بنابر اعلام قبلی، قرار بود این شبکه پخش خود را از روز گذشته آغاز کند، در حالی که این وعده با یک روز تأخیر محقق شد.
 
 
شنیده می‌شود سیدعباس فاطمی معاون برنامه‌ریزی سیما مدیریت این شبکه را بر عهده دارد.
 

در همین حال سيد تقي سهرابي مدير كل روابط عمومي صدا و سيما با اشاره به آغاز به كار شبكه تلويزيوني افق در گفتگو با خبرنگار راديو  تلويزيون باشگاه خبرنگاران گفت: شبكه افق همانطور كه وعده داده شده بود از ساعات پاياني روز 12 خرداد با پخش يك برنامه‌ي يك ساعته كه محتواي آن معرفي برنامه‌هايي است كه قرار بوده در اين شبكه پخش شود آغاز به كار كرد.

 

وي افزود: همانطور كه قبلا گفته شد شبكه‌ي افق، رويكرد فرهنگي داشته و تحكيم مباني ديني و ترويج ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي را در دستور كار خود دارد و از برنامه‌هاي يك ساعته كه در حال پخش است و به نوعي معرفي برنامه‌ها بوده، استراتژي شبكه مشهود است. 

 

سهرابي تصريح كرد: توجه به ارزش‌ها، فرهنگ و توجه به اين شعار كه ما مي‌توانيم در حوزه‌هاي مختلف خود منشأ اثر باشيم و توجه به زير ساخت‌هاي فرهنگي كشور و تاثير انقلاب اسلامي در ساير ملل و همچنين بيان مقاومت مردم آزاده ي جهان در مقابل استكبار و استعمار در دستور كار شبكه‌ي افق قرار دارد.

 

مدير كل روابط عمومي صدا و سيما اظهار داشت:‌شبكه‌ي افق مانند شبكه‌هاي نسل دوم صدا و سيما كه ظرف يكي دو سال اخير شاهد افتتاح و راه اندازي آنها بوديم، مرحله‌ي آزمايشي را سپري مي‌كند كه هم موضوعات فني در بحث سيگنال رساني را بررسي مي‌كند كه با كيفيت عالي و روش توليد مباحثي خواهند بود كه وقتي اين روند طي مي‌شود، با در نظر گرفتن بحث‌هاي مخاطبان با اعلام افتتاح رسمي آن‌ها را در نظر مي‌گيريم.

 

سهرابي در پاسخ به اين سوال كه مديريت شبكه افق را چه كسي عهده دار مي‌شود و اين موضوع كه يكي از سايت‌هاي خبري نام مديريت آن را اعلام كرده است گفت: شبكه‌ي افق در مرحله‌ي آزمايشي به مرحله‌ي رسمي مانند ديگر شبكه‌هاي تلويزيوني توسط معاونت سيما اداره مي‌شود و بعد مديريت شبكه اعلام خواهد شد. از آنجايي كه "افق" شبكه‌اي تعاملي است، از توليدات ساير نهادهايي كه بر اساس استراتژي‌هاي اين شبكه برنامه‌هايي را داشته باشند، استقبال مي‌كنيم.

 

وي در پايان خاطرنشان كرد: تا اعلام رسمي سازمان صدا و سيما ما به عنوان روابط عمومي هيچگونه خبري مبني بر مديريت شبكه را تاييد نمي‌كنيم، عجله‌ نداشته باشند، مديريت آن‌ را يك معاونت عهده دار است. در صورتيكه كارها انجام شود و شبكه به صورت رسمي افتتاح گردد، مديريت آن مشخص مي‌شود و ما اين گمانه زني‌ها را تاييد نمي‌كنيم.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون