تاریخ خبر: کد خبر: 2530

95 درصد پارچه های مشکی در کشور وارداتی است

رئیس اتحادیه طاقه‌فروشان قماش مشهد گفت: 95 درصد پارچه‌های مشكی برای دوخت چادر و لباس در کشور وارداتی است.

95 درصد پارچه های مشکی در کشور وارداتی است

به گزارش قاصد نیوز، حسن صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز ماه محرم و افزایش تقاضای مردم برای خرید پارچه‌های مشكی، اظهار كرد: متاسفانه 95 درصد پارچه البسه و چادر‌های مشكی موجود در بازار خارجی است و این موضوع به دلیل عدم وجود تكنولوژی و فناوری تولید كالاهای مرغوب در كشور است.

وی با بیان اینکه از نظر میزان پارچه مشكی موجود در بازار برای نیاز مردم در ماه محرم مشكلی نداریم، افزود: پارچه مشكی داخلی و خارجی به حد كافی در بازار موجود است و تقاضای مردم بیشتر از عرضه نیست.
 

رئیس اتحادیه طاقه‌فروشان قماش مشهد با بیان اینكه مصرف پارچه مشكی در ماه محرم بیشتر از  سایر ماه‌ها است، تصریح كرد: پارچه‌های مشكی مورد نیاز برای سیاه‌پوش كردن تكایا، مساجد و هیئات مذهبی از نوع داخلی و بخشی از پرچم‌ها و پارچه‌های ساتن مورد نیاز آنها از جنس چینی است که در عرضه آن مشكلی نداریم.
 

وی درباره وضعیت قیمت و نظارت بر نرخ بازار در ماه محرم گفت: در خصوص پارچه مشكی بسیاری از فروشندگان ما از نظر اخلاقی متعهد و پایبند بوده و در رابطه با خرید مساجد و هیئات ممکن است پارچه‌ها را زیر قیمت بفروشند اما عرضه و تقاضای سایر پارچه‌ها در ماه محرم فرقی نمی‌كند.
 

صادقی با بیان اینكه به طور معمول در عرضه پارچه در مشهد مشكلی نداریم، اظهار كرد: متاسفانه بازار به حدی راكد است كه پارچه‌های موجود هم متقاضی زیادی ندارد و به ویژه در بخش منسوجات همیشه عرضه بیشتر از تقاضا است.
 

وی درباره موضوع قاچاق كالا و تاثیر آن بر وضعیت منسوجات داخلی نیز گفت: موضوع قاچاق كالا به ویژه در بخش منسوجات یك معضل مهم است، قاچاق پوشاك آسیب بزرگی به منسوجات و صنعت نساجی كشور زده و آن را فلج كرده است.
 

رئیس اتحادیه طاقه‌فروشان قماش مشهد یادآور شد: با قاچاق پوشاك تقاضا برای خرید منسوجات داخلی پایین آمده و صدمات زیادی به این بخش وارد شده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون