تاریخ خبر: کد خبر: 2488

خودروهای ایرانی با چه قیمتی به خارج صادر می‌شوند+جدول

در حالی که تولیدکنندگان داخلی خودرو در مقابل کاهش قیمت این محصولات مقاومت می‌کنند، اما نگاهی به وضعیت صادرات کشور نشان می‌دهد قیمت خودروهای صادارتی تفاوت هایی با قیمت‌ها در بازار داخلی دارد.

 به گزارش قاصد نیوز، ایران در شش ماه نخست امسال بیش از پنج هزار دستگاه خودروی سواری به خارج کشور صادر کرده‌است.

 

اطلاعات منتشر شده توسط گمرک ایران نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه پنج هزار و 46 دستگاه انواع خودروی سواری شامل پراید، تندر 90، رانا،‌ تیبا و سمند به ارزش 28 میلیون و 759 هزار دلار از کشور صادر شده‌است. این رقم معادل بیش از 75.5 میلیارد تومان است.

 

عراق، سوریه،‌ غنا، ترکمنستان، اسپانیا، آذربایجان، نیجریه، چین، جمهوری چک و جمهوری کره، مقاصد خودروهای صادراتی از ایران بوده‌اند. اما این خودروها با چه قیمتی صادر شده‌اند؟

 

اطلاعات موجود نشان می‌دهد در حال حاضر پراید با قیمت 14 میلیون تومان به کشور عراق صادر می‌شود. همچنین تندر 90 به عنوان گران قیمت‌ترین خودروی صادراتی کشور فقط 22 میلیون  و 900 هزار تومان قیمت دارد. این در حالی است که هم اکنون تندر 90 بیش از 35 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

 

لازم بذکر است که پرایدهای صادراتی فاقد ایربگ و ABS است و هزینه شماره گذاری و بیمه نیز به آن تعلق نمی‌گیرد و ارزانی خودروهای صادراتی نسبت به توزیع در داخل به همین علت می باشد و در صورت افزایش تولید و همچنین بالا بردن کیفیت خودروهای داخلی این محصول می‌تواند پیام های مناسبی برای رشد و پیشرفت ایران داشته باشد،اما با توجه به پیشرفت شرکت‌های خودروسازی در دنیا، مخصوصا کشورهای کره جنوبی و چین، رقابت برای در اختیار گرفتن بازار خودرو در خارج از کشور برای ایرانی ها بسیار دشوار است.


 

منبع:شهر آرا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون