تاریخ خبر: کد خبر: 2101

فاجعه بی‌سابقه سیلاب در منطقه مسلمان نشین کشمیر+شیوه کمک نقدی

سیل کم سابقه بیش از سه هزار روستا و مناطق وسیعی از کشمیر و پنجاب را دربرگرفته و زندگی را بر ساکنان سخت کرده است.

فاجعه بی‌سابقه سیلاب در منطقه مسلمان نشین کشمیر+شیوه کمک نقدی

به گزارش قاصدنیوز، سیل دو هفته گذشته بخش‌های وسیعی از کشمیر و پنجاب را دربرگرفته، صدها کشته، هزاران بیخانمان و خسارت‌های زیادی به منازل مسکونی و تاسیسات زیربنانی زده است.


خبرگزاری آسوشیتدپرس به دلیل نبود امکانات بهداشتی و دسترسی به آب و مواد غذایی، پزشکان و گروه‌های امدادی درباره افزایش خطر بروز انواع بیماری‌ها هشدار دادند. برخی مقامات محلی در توصیف شدت بحران ناشی از سیل، که با حداقل 300 کشته و 300هزار بی خانمان همرا بده است، از آن به عنوان «فاجعه بی‌سابقه» یاد کرده اند.

 

گفتنی است کشمیر منطقه‌ای در شمال غربی شبه‌قاره هند است که از ایالت جامو و کشمیر تحت کنترل هند، ایالت گلگت-بلتستان و کشمیر آزاد تحت کنترل پاکستان و منطقه اقصای چین تحت کنترل جمهوری خلق چین تشکیل می‌شود. 95% کشمیر اصلی را مسلمانان تشکیل داده اند و  یکی از حوزه‌های اصلی نفوذ زبان فارسی به‌شمار می‌رود.

 

این منطقه تا پیش از استقلال هندوستان در سال ۱۹۴۷ یک دولت سلطنتی تحت‌الحمایه بریتانیا داشت. در جریان جدایی پاکستان از هند هر دو کشور مدعی حکومت بر این منطقه بودند که به وقوع چندین جنگ بین این دو کشور انجامید.

 

گزارش تصویری هوایی از قبل و بعد از مناطق سیل زده در کشمیر عمق فاجعه را در این منطقه نشان میدهد.

*

*

*

*

*

*

 

 
 
 
 
 
 
 
 

علاقه مندان جهت کمک به مظلومین سیل زده کشمیر می توانند مبالغ اهدایی خود را به شماره کارت 6273811055344250 به نام جامعه ایمانی مشعر واریز نمایند تا در اسرع وقت به دست مسلمانان کشمیر برسد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون