تاریخ خبر: کد خبر: 140

اجنه امکان نفوذ به عالم ما را دارند / کلید این نفوذ در دست خود انسان است + جزوه

به گزارش قاصدنیوز به نقل پایگاه ظهور313؛ دومین همایش از سلسله همایش های "برای نیمه ابری ها" با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر نخاولی در دانشکده مهندسی برگزار شد. در این همایش حجت الاسلام دکتر نخاولی نکاتی را در موضوع راه های نفوذ شیطان بیان داشتند

اجنه امکان نفوذ به عالم ما را دارند / کلید این نفوذ در دست خود انسان است + جزوه

به گزارش قاصدنیوز به نقل پایگاه ظهور313؛ دومین همایش از سلسله همایش های "برای نیمه ابری ها" با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر نخاولی ظهر سه شنبه 30اردیبهشت در دانشکده مهندسی برگزار شد. در این همایش حجت الاسلام دکتر نخاولی نکاتی را بدین شرح بیان داشتند:

 

 •  یک اشکال بسیار رایج در عموم این است ما عادت کرده ایم به محسوسات توجه کنیم و از خودمان یعنی روح و نفسمان غافل هستیم.

 

 • ایشان لزوم توجه صحیح به انسان و هستی و ماهیت آن را بسیار لازم شمرد و بیان نمود توجه به این مسائل است که می تواند در درک مسائلی همچون شیطان و کارهای آن موثر باشد. در ادامه ایشان به بیان ماهیت شیطان پرداخت و انواع موجودات عالم و اینکه شیطان به کدام دسته متعلق است را برشمرد.

http://bayanbox.ir/id/2417903797876392256?view

 •  "شیطان" دو معنی شده است یکی به معنای دور و دیگری شرور، که ازدسته جنیان است. در ادامه استاد به معرفی عالم اجنه و برخی خواص ان پرداخت. عالم ما از عالم اجنه جداست ولی اجنه به ما امکان نفوذ به عالم ما را دارند، اما کلید این نفوذ در دست خود انسان است.

 

 • از این رو ایشان برخی مسائل رایج مانند بختک و یا نسبت صداهای غیرمعمول به اجنه و یا ترس در قبرستان از وجود اجنه را وهم و خیال برشمرد و گفت که به علت جدا بودن این دو عالم این موارد ناشی از قدرت خیال انسان است و واقعیت ندارد و  اجنه قدرت تصرف فیزیکی در عالم ما را ندارند.

 

http://bayanbox.ir/id/8375809304106356993?view

 

 • ایشان کلید نفوذ اجنه در زندگی ما را دو موضوع دانست یکی اینکه خود انسان به دنبال این مسائل برود و بخواهد با اجنه ارتباط بگیرد و دیگر اینکه کسی آنقدر بر گناه کبیره اصرار داشته باشد و توبه هم نکند و راه را برای نفوذ و تسلط اجنه و شیاطین فراهم کند.

 

 • وی با بیان مثالی به کسی هم اشاره کردند که به علت قطع ارتباط با پدرش برای سالیان با وجود تقید در سایر مسائل دینی جن در زندگیش وارد شده بود.

 

 • در ادامه ایشان راه مقابله با نفوذ اجنه در زندگی را هم پناه بردن به خدا بنا بر نص قرآن دانست و رفتن سراغ خدا دانست  و رفتن سراغ جنگیران را سبب بدتر شدن اوضاع دانست. ایشان بر همین اساس به شدت از مراجعه به جنگیران و رمال ها نهی نمود به این دلیل که برخی واقعا کلاهبردارند هستند و اصلا ارتباطی با اجنه ندارند. از طرفی برخی که ارتباط دارند با مراجعه به آن ها راه نفوذ شیاطین در زندگی شما باز می شود. ایشان فرمود کسی که با اجنه ارتباط دارد دو کار می تواند بکند یکی از درون شما خبر دهد و دیگری اینکه در شما در خواب و یا خیال شما تصرف کند که هر دو بسیار خطرناک هستند و گاها منجر به جنون می شوند. ایشان همچنین بنا به اقوال بزرگان دین بیان نمود کسی که با اجنه ارتباط بگیرد حتما کافر از دنیا می رود.

 

 http://bayanbox.ir/id/1230093842197235750?view

 

 • در ادامه ایشان به بیان راه نفوذ شیطان در روح ما پرداخت و بیان نمود شیطان تنها در اوهام ما می تواند نفوذ کند و وسوسه نماید. ایشان با بیان مراحل پنج گانه تصمیم گیری در انسان : اول خطور ذهنی و توجه اولیه به چیزی ، دوم تصدیق به خیر بودنش برای ما ، سوم شوق نسبت به موضوع ، چهارم شوق موکد برای انجام فعل و پنجم تصمیم به انجام فعل بیان نمود که در تصمیم سازی ها اگر شوق و رغبت ما برای تصمیمی بر پایه عقل باشد تصمیمی عقلی است و شیطان هیچ راه نفوذی در آن ندارد و لی اگر بر پایه خیال و یا وهم باشد شیطان در آن نفوذ می کند.

 

 • از این رو ایشان در ادامه به عنوان یک راهکار تقویت عقل را راه مقابله با نفوذ شیطان برشمرد و بر لزوم اجتناب از تضعیف عقل و تقویت خیال تاکید کرد. ایشان بر همین اساس استفاده از مخمر و یا مخدر و یا شنیدن داستان های تخیلی و یا دیدن بیش از حد فیلم های سینمایی و یا حتی گوش دادن به موسیقی را اسباب تقویت قوه خیال و تضعیف عقل دانست.

 

 • ایشان تقویت عقاید و سیر مطالعاتی مرتب را یک راه تقویت عقل دانستند و برهمین اساس ایشان کتاب آموزش دین علامه طباطبایی را برای شروع بسیار مفید دانست

 

 • در ادامه این استاد محترم بر اساس سوالات جمع آوری شده از دانشجویان پیش از جلسه به بیان چرایی وجود شیطان و اینکه چرا خدا به وی مهلت داد پرداخت. ایشان گفت همانطور که برای تقویت یک کشتی گیر وجود هم مربی وهم حریف تمرینی نیاز است، نقش شیطان را در عالم هستی نقش همین حریف تمرینی دانست که سبب رشد ما می شود و از همین جهت خدا به او مهلت داد. اما از نظر خود شیطان وی بین انجام کار خیر و شر، شر را برگزید و بر همین اساس در آن دنیا عقوبت می شود.

 

http://bayanbox.ir/id/7626304293282580534?view

 

 • در ادامه ایشان به این موضوع اشاره نمود که شیطان تا "وقت معلوم" زنده است، که این همان زمان ظهور حضرت مهدی عج است. ایشان بر همین اساس بیان نمود که با نزدیک شدن زمان ظهور فعالیت وی بسیار شدیدتر می وشد و با تمام قوا به صحنه می آید. ایشان گفت اینکه می بینیم در چهل پنجاه سال اخیر رشد گناه و فساد بسیار بیشتر شده است خود ناشی از همین موضوع است. به عنوان مثال تا بیش از پنجاه سال پیش تنها ماده مخدر تریاک بود در حالی که الان در دنیا مواد مخد متنوعی تولید و توزیع می شود که تولید این مواد و توزیع گسترده آن ها نیاز به افراد با هوش و نیز با بانفوذ دارد که این خود بسیار قابل تامل است. ایشان فرمود در آخر الزمان شیطان دست به شبکه سازی زده است تا فعالیتش بیشتر شود ابزار وی در این شبکه را حکومت ها و افراد پشت پرده قدرتمند در حکومت های دنیا برشمرد.

 

جهت آشنایی بیشتر با این مباحث استاد می توانند جزوه زیر را که پیاده سازی چند جلسه سخنرانی استاد در رابطه با این موضوع در شهر مشهد است را مطالعه کنند و بسیاری از سوالات خود در این زمینه را پاسخ بگیرند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون