تاریخ خبر: کد خبر: 132

گزارش قاصد از مشهد /

اردوی مختلط محترمانه زیرِ عنوان شیک «دوستداران محیط زیست»!

مطابق بررسی های صورت گرفته، برخی افراد حاضر در این برنامه ها عموما دختران و پسرانی هستند که تنها رابطه دوستی با یکدیگر دارند و از این پوشش رسمی برای اردوهای تفریحی مختلط در ییلاقات و مناطق گردشگری استفاده می کنند.

به گزارش قاصدنیوز؛ قریب به دو سال است که از تشکیل گروهی به نام «رفتگران طبیعت» می گذرد. گروهی که بنا به اعلام وب سایت رسمی خود با اهداف زیر بنا شده است:
 
رفتگران طبیعت11

رفتگران طبیعت مجموعه‌ایست از افراد داوطلب که به همت آقای کاظم نجاریون برای پاکسازی طبیعت ایران از حجم انبوه زباله‌ها گرد هم آمده اند.

 • پاکسازی مناطق آلوده به زباله
 • فرهنگسازی در مورد تمیزی محیط زیست
 • فرهنگسازی در مورد تولید کمتر زباله
 • سعی در بازیافت زباله های جمع آوری شده
 
این گروه که تاکنون برای فعالیت های خود مجوزی رسمی منتشر نکرده است، در اغلب استان های کشور، در روزهای تعطیل و جمعه اقدام به برگزاری اردوهای پاکسازی و جمع آوری زباله می کند. شاخه مشهد این گروه که جزو فعال ترین گروه های استانی می باشد تاکنون 62 برنامه پاکسازی را اجرا نموده است.
 
 
llvk4f61
 
 
قاصدنیوز ضمن تایید همیاری مردمی با نهادهای رسمی در جمع آوری زباله اذعان می دارد که این امر نه تنها مورد اشکال نیست بلکه امری پسندیده است، لکن مطابق بررسی های صورت گرفته از انعکاس فعالیت های این گروه در فضای مجازی و برخی منابع اطلاعاتی دیگر، دریافته است اکثر افراد حاضر در این برنامه ها عموما دختران و پسرانی هستند که تنها رابطه دوستی با یکدیگر داشته و از این پوشش رسمی برای اردوهای تفریحی مختلط در ییلاقات و مناطق گردشگری مشهد و استان استفاده می کنند.
 
 


اردوی مختلط رفتگران طبیعت5

 
به نظر می رسد این حرکت به ظاهر محیط زیستی و انسان دوستانه به محملی برای ترویج ارتباطات غیرفرهنگی تبدیل گشته است که در سایه عدم توجه مسئولین امر کماکان ادامه دارد.
 
قاصدنیوز اطلاعات جزئی تری درخصوص این موضوع در اختیار دارد که در صورت تمایل به اطلاع مسئولین امر خواهد رسید.
 
24yj55g3
 
 
5wsilaxm
 
 
 
8fdxtdld
 
اردوی مختلط دوستداران محیط زیست 1
 
 
2j93i71w
 
 
 
zqylj2iz
 
اردوی مختلط دوستداران محیط زیست 2
 
اردوی مختلط دوستداران محیط زیست 4
 
 
اردوی محیط زیست مختلط 5
 
 
 

 

کلمات کلیدی

 • جواد 11 40

  خیلی متاسفم برای مدیران محیط زیست استان!
  ما مخالف چنین جو هایی نیستیم ولی مقید به حرمت ها می مونیم.

  • 0 0

   چرا وقتی یه چیزی میخونید باور میکنید؟؟؟؟؟پاشو بیا برنامه ها رو ببین چی به چیه خب

 • 10 48

  اینها مصداق فرهنگ غربی و اسلام آمریکاییست....

 • pooyan 7 30

  خب خدا رو شکر جوونا دارن خلاقیت پیدا میکنن راههای جدیدی واسه ارتباط کشف میکنن!!!!!!
  ببینید...همین شماها نبوغ جوونا رو کشتید!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • مریم 42 9

  برنامه های ییلاقی تفریحی؟!!! شما چند بار تو این برنامه ها بودین؟!! حجم زباله های جمع اوری شده رو دیدین؟!!! اینا اگه می رفتن تفریح واقعا این همه زباله می تونستن جمع کنند؟! کل تایم برنامه دو ساعته معمولا که اونم به پاکسازی اختصاص داره، این عکس ها هم یا برای مسیر رفت وبرگشت بوده یا عکس انتهای برنامه که بعد از همه ی برنامه ها انداخته میشه
  خیلی از افراد با یکی از اعضای خانواده (پدر، مادر و ...) در این برنامه ها شرکت می کنند، زورتون به مشکلات بزرگتر و کله گنده ها نمیرسه گیر دادین به این چیزا؟!

 • فرید 44 7

  هر چند مطمئنا مطلب بنده برای نمایش تائید نمیشود. ولی کاشکی یک مقدار چشمانمان را بیشتر باز میکردیم و زیباتر به اطرافمان مینگریستیم . دوستان عزیز برای رفتن اردوهائی که که شما عنوان کردید مطمئنا نیاز به هیچ لفافه و پوششی نیست . حال که گروهی دور هم جمع شده اند و دلی برای طبیعت میسوزانند اینگونه باید هدف آماج تازیانه قرار گیرند؟؟؟؟ این است حمایت ؟؟؟اگر شما قصد تخریب ندارید بسم الله استین بالا بزنید و روش های بهتر را نشان دهید

 • ُسوشیانت 42 10

  متاسفم برای شما و ساییتون که بدون اطلاع از هیچ مساله ای به نشر اکاذیب و بردن آبروی دیگران با توهین و تهمت می پردازین.

 • رامین 18 20

  خانمِ مریم!
  پدر و مادرا رو توی عکسا رو نشون بده!

  • 0 2

   بله دقیقا

 • سپهر 21 6

  شما تو کدوم یکی از عکسایی که گلچین کردی از تو آرشیو ادم سن بالا میبینی ؟اومدی 4تا دونه عکس از برنامه هایی که انجام شده برداشتی و اونا رو ادیت کردی.
  -----------------------------
  پاسخ قاصد:
  در میان عکس های ذخیره شده از صفحات اجتماعی و دیگر منابع اطلاعاتی بدست آمده ، مجموعه عکسی که موید این ادعا مبنی بر برگزاری خانوادگی این اردوها باشد وجود ندارد.

 • مریم پیروزمهر 38 5

  فقط میتونم بگم که در ماه مبارک تهمت زدن و دزدیدن عکسهای مردم و بازی کردن با آبرو دیگران عبادات شما را کامل کرد قبول حق باشه . مدیر گروه هستم مطمئن باشید برای حفظ حیثیت گروه و بچه ها هر کاری میکنم .

  • 6 17

   این تصاویر اگر شخصی بود که تو فیس منتشر نمیشد...تو پیچ منم میاد تازه...از طرفی شما تو فضای بسته که دست به اینکار نزدین

   • مریم پیروزمهر 24 3

    شما خبر نگاری در برنامه نفرستادین که در بالای متن خبریتون قید کردین به گزارش قاصد در ضمن عکسها را هم خودتون تهیه نکردید و مشخص هست که به قصد و غرض عکسها را از جاهای مختلف برداشتید چون همه عکسها مربوط به برنامه های پاکسازی نیست و بیشتر از این هم لازم نمیبینم که برای شما در این رابطه توضیح بدم . چون اصلا به شما هیچ ربطی نداره و فقط شما مشخص هست که کاملا قصد دشمنی دارید .
    -------------------
    پاسخ: اگر اطلاعات حداقلی از تنظیم خبر می داشتید، متوجه خواهید شد که استفاده از "به گزارش" به چه معناست.تمامی عکس ها مربوط به این گروه بدون مجوز بوده و از فیس بوک رسمی آن، سایت رسمی گروه کشوری و فیس بوک شرکت کنندگان برداشته شده است.

 • سپهر 40 10

  شما اگه مشکلی با گروه داری میتونیم با هم صحبت کنیم و اون مشکلو رفع کنیم نه اینکه بیای آبروی یه عده رو ببری به عنوان اینکه اینا رفتن تو کوهو دشتو بیابون اشاعه فساد کردن.میشه بدونم آیا این منابع اطلاعاتی که شما داری تو برنامه ها شرکت میکنن ؟اگر این منبعی که شما میگی چشماشو یکم بیشتر باز میکرد میدید که بیشتر بچه ها به همراه خواهر، برادر یا مادر و پدرشون تو این برنامه ها شرکت میکنن.
  این دوستی هم که میگه اینا مصداقه اسلام غربیه عزیزم شما کلاه خودتو سفت بگیر.ما دو تا رو کنار هم تو یک قبر نمیذارن.

  • 5 2

   <b>شما ک ریگی به کفشتون نیست چرا برا نظارت بیشتر، خودتونو تو استانداری به عنوان یک سازمان مردم نهاد ثبت نمی کنین تا حرف و حدیثی نباشه؟!</b>

 • کینگ 28 8

  شما را به برنامه های پاکسازی دعوت میکنیم و قطعا منتظر صحبت های شما هستیم
  انتقاد خوبه ولی توهین و استفاده از عکسهای شخصی ما کار خوبی نیست و قطعا همه ی ما از حق مون نمیگذیم

 • محمد 11 6

  میبینم مشکلات بزرگ جامعه رو حل کردین حالا دیگه بیکار شدین نوبت به این گروه دلسوز و فعال کردین .دستتون درد نکنه که این همه به فکر هستین من خودم هنوز افتخار نداشتم که در خدمت این گروه باشم ولی دیگه واجب شد با همسر و بچه هام ی سر بزنیم و توی کار خیرشون سهیم باشیم .از شما هم که باعث شدی تا من به خودم بیام ممنونم قاصدک خوش خبر

 • کوروش 10 4

  واقعا براتون متاسفم اگر این جوان ها نباشند که دیگه محیط زیستی باقی نمیمونه...!

 • 9 14

  یکی با آشغال محیط رو آلوده می کنه ، یکی با هرزگی و بی بند و باری جو روانی رو آلوده می کنه. کاش میشد این جوونها رو ده بیست سال دیگه دید که چه بلایی سر خودشون و نسل های بعدی آوردن.
  زشتی کار اینها به مراتب از آشغال ها کثیف تره.
  البته شعارشون اینه. وگر نه غلیان و سروصدا و هزار جور آلودگی دیگه هم بجا میذارن.
  اگر میدونستن چقدر روابط سالم اجتماعی رو به گند می کشناین جور قیافه آدم های شاد و روشنفکر به خودشون نمی گرفتن

 • -------- 5 7

  این خوبه که اینطور گروه هایی رو که خودسرانه عمل میکنند رو معرفی کنید. گروهایی که بیشتر از رفتگری طبیعت دنبال اردو مختلط و ... هستند ونه به فکر محیط زیست و..

 • سهیلا 3 3

  اگه این دوستان دنبال سو استفاده از این اردوها نیستند، جدا برگزار کنن ببینن چقد طرفدار داره آشغال جمع کردن؟!

 • رها 0 4

  با سهیلا موافقم این برنامه ها رو جدا جدا برگزار کنن ببینم بازم انقد طرفدار داره یا نه. تازه هر بار بار اشغال جمع کردن باید پولم بدی تا به جیبشون بره ب اسم طبیعت مردم رو میچاپن ....

 • mir 0 5

  من خود نیز با یکی ازین برنامه ها بودم و شاهد رفتار های ناموزون و زشت بعضا بوده ام اما برنامه ی خوبیست اگر خانوادگی و یا جدا باشد . تازه اب بازیم موکونن

 • عطی 5 0

  پاهاتون انداختین رو هم دست به سیاه سفید نمیزنید فقط کار کردن بقیه رو تماشا میکنید و ایراد میگیرید اگه خیلی احساس خطر میکنید بلند شید یه کاری بکنید با سبک و سیاق خودتون

 • شما اگه فقط وفقط یکبار به این برنلمه ها می امدید متوجه میشدید اعضای این گروه نه تنها برای محیط زیست دلسوزی میکنن بلکه بسیار به ارزش های انسانی پایبندند 3 0

  من خودم یک دخترم و به قدری که اینجا احساس امنیت کردم تو کوچه خیابون این احساسو نداشتم .
  بهتره یه فکری به حال ذهنه کثیفتون کنید

 • علی سهیلی 0 1

  با سلام چند بار نسبت به سیاست های ابلاغی محیط زیست آقا رو ترویج کردیم.
  بند 14 سیاست ها رو چند بار از به دوستان امر به معروفی خودمان یاد آوری کردیم ؟
  بهترین راه مبارزه با اشکالات یک کار ، انجام درست آن است.
  اگر تقسیم کار درستی بین دوستان فعالان فرهنگی و تشکلی ما صورت گرفته بود عرصه های خالی زمینه ساز نقش آفرینی دیگران نمی شد. اشکال رو در ضعف خودمان باید جستجو کنیم و نه در ......
  از قدیم گفتند یک سوزن به خود ، یک جوال دوز به دیگری
  قرار بود جبهه ای در مقابل جبهه مقابل تشکیل بدیم . ولی فعلا متاسفانه هر کسی در محور خودش به تنهایی دارد عمل می کند و حلقه وصلی وجود ندارد.
  یادآوری سیاست های ابلاغی کلی محیط زیست خالی از لطف نیست .
  ابلاغ سیاست‌های کلی «محیط زیست» ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، در نامه‌ای به رؤسای قوا، سیاست‌های کلی محیط زیست را ابلاغ کردند.
  ایجاد نظام یکپارچه‌ی ملی محیط زیست، مدیریت هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی، جرم‌انگاری تخریب محیط زیست، تهیه‌ی اطلس زیست‌بوم کشور، تقویت دیپلماسی محیط زیست، گسترش اقتصاد سبز و نهادینه‌سازی فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی از جمله محورهای ابلاغیه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
  متن سیاست‌های کلی محیط زیست که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده، به این شرح است:

  بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
  سیاست‌های کلی محیط زیست

  ۱. مدیریت جامع، هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی (از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست‌بوم به‌ویژه با افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی.

  ۲. ایجاد نظام یکپارچه‌ی ملی محیط زیست.

  ۳. اصلاح شرایط زیستی به‌منظور برخوردار ساختن جامعه از محیط زیست سالم و رعایت عدالت و حقوق بین نسلی.

  ۴. پیشگیری و ممانعت از انتشار انواع آلودگی‌های غیرمجاز و جرم‌انگاری تخریب محیط زیست و مجازات مؤثر و بازدارنده‌ی آلوده‌کنندگان و تخریب‌کنندگان محیط زیست و الزام آنان به جبران خسارت.

  ۵. پایش مستمر و کنترل منابع و عوامل آلاینده‌ی هوا، آب، خاک، آلودگی‌های صوتی، امواج و اشعه‌های مخرب و تغییرات نامساعد اقلیم، و الزام به رعایت استانداردها و شاخص‌های زیست‌محیطی در قوانین و مقررات، برنامه‌های توسعه و آمایش سرزمین.

  ۶. تهیه‌ی اطلس زیست‌بوم کشور و حفاظت، احیاء، بهسازی و توسعه‌ی منابع طبیعی تجدیدپذیر (مانند دریا، دریاچه، رودخانه، مخزن سدها، تالاب، آبخوان زیرزمینی، جنگل، خاک، مرتع و تنوع زیستی به‌ویژه حیات وحش) و اعمال محدودیت قانونمند در بهره‌برداری از این منابع متناسب با توان اکولوژیک (ظرفیت قابل تحمل و توان بازسازی) آنها بر اساس معیارها و شاخص‌های پایداری، مدیریت اکوسیستم‌های حساس و ارزشمند (از قبیل پارک‌های ملی و آثار طبیعی ملی) و حفاظت از منابع ژنتیک و ارتقاء آنها تا سطح استانداردهای بین‌المللی.

  ۷. مدیریت تغییرات اقلیم و مقابله با تهدیدات زیست‌محیطی نظیر بیابان‌زایی، گرد و غبار به‌ویژه ریزگردها، خشکسالی و عوامل سرایت‌دهنده‌ی میکروبی و رادیواکتیو و توسعه‌ی آینده‌نگری و شناخت پدیده‌های نوظهور زیست‌محیطی و مدیریت آن.

  ۸. گسترش اقتصاد سبز با تأکید بر:
  ۱ـ۸. صنعتِ کم‌کربن، استفاده از انرژی‌های پاک، محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک و مدیریت پسماندها و پساب‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی، اجتماعی، طبیعی و زیست‌محیطی.

  ۲ـ۸. اصلاح الگوی تولید در بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و بهینه‌سازی الگوی مصرف آب، منابع، غذا، مواد و انرژی به‌ویژه ترویج مواد سوختی سازگار با محیط زیست.

  ۳ـ۸. توسعه‌ی حمل و نقل عمومی سبز و غیرفسیلی از جمله برقی و افزایش حمل و نقل همگانی به‌ویژه در کلان‌شهر‌ها.

  ۹. تعادل‌بخشی و حفاظت کیفی آب‌های زیرزمینی از طریق اجرای عملیات آبخیزداری، آبخوان‌داری، مدیریت عوامل کاهش بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و تبخیر و کنترل ورود آلاینده‌ها.

  ۱۰. استقرار نظام حسابرسی زیست‌محیطی در کشور با لحاظ ارزش‌ها و هزینه‌های زیست‌محیطی (تخریب، آلودگی و احیاء) در حساب‌های ملی.

  ۱۱. حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری‌ها و فناوری‌های سازگار با محیط زیست با استفاده از ابزارهای مناسب از جمله عوارض و مالیات سبز.

  ۱۲. تدوین منشور اخلاق محیط زیست و ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی مبتنی بر ارزش‌ها و الگوهای سازنده‌ی ایرانی ـ اسلامی.

  ۱۳. ارتقاء مطالعات و تحقیقات علمی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوآورانه‌ی زیست‌محیطی و تجارب سازنده‌ی بومی در زمینه‌ی حفظ تعادل زیست‌بوم‌ها و پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست.

  ۱۴. گسترش سطح آگاهی، دانش و بینش زیست‌محیطی جامعه و تقویت فرهنگ و معارف دینیِ مشارکت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی به‌ویژه امر به معروف و نهی از منکر برای حفظ محیط زیست در تمام سطوح و اقشار جامعه.

  ۱۵. تقویت دیپلماسی محیط زیست با:
  ۱ـ۱۵. تلاش برای ایجاد و تقویت نهادهای منطقه‌ای برای مقابله با گرد و غبار و آلودگی‌های آبی.
  ۲ـ۱۵. توسعه‌ی مناسبات و جلب مشارکت و همکاری‌های هدفمند و تأثیرگذار دوجانبه، چندجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی در زمینه‌ی محیط زیست.
  ۳ـ۱۵. بهره‌گیری مؤثر از فرصت‌ها و مشوق‌های بین‌المللی در حرکت به سوی اقتصاد کم‌کربن و تسهیل انتقال و توسعه‌ی فناوری‌ها و نوآوری‌های مرتبط.

 • مصطفي 2 0

  واقعن متاسفم براتون و ناراحتم كه تو مملكتم ي ادم هاي عقب مانده اي مسه شما وجود داره

 • الی 1 0

  واقعا براتون متاسفم که اینقدر ذهنتون بسته اس ومثل ادمای احمق فکر میکنین .توی کشوری که حتی دخترو پسر حق ندارند کنار هم راه برن خیلی جای تعجب نداره که گرسنگان جنسی و عقده ای هاوبیماران جنسی به حداکثر برسندو حتی به بچهای کوچیک تجاوز کنن بجای گیر دادن به این جیزای کوچیک پیش پا افتاده برین گندکاریای مملکتتونو جار بزنین .فرضا که به قصد دوستی برن اردو مگه چه اشکالی داره که دوتا دخترو پسر دوست بشن حتی شاید بعدش ازدواج هم بکنن

 • نرگس 0 0

  متاسفم ، برای خودم و کشورم که هر چی پیش میره داره عقب افتاده تر میشه ، اینکه ذهن و فکر مردم رو درگیر رابطه ی درست یا غلط چند تا جوون بکنید مشکلی از جامعه حل نمیکنه ، اینقدر دید و فکرتون محدود و کوچیکه که همه چیز رو توی دیوارکشی بین زن و مرد میبینید ، و اینقدر بعضیها احمق هستند که این افکار غلط رو اشاعه میدن ، و یه عده ی ساده رو راحت گول میزنند ، انحراف و فساد رو زیر پوشش دین و شرع و عرف به راحتی گسترش میدن و باز شماها نشستین به قضاوت دختر و پسری که نمیدونید بینشون چی بوده و چی نبوده ! واقعا متاسفم براتون

ارسال نظر

تریبون