تاریخ خبر: کد خبر: 1234

حجت الاسلام علی‌اکبری:

کاروان های رضوی مروج توحید حقیقی در جهان هستند

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور کاروان های رضوی را مروج توحید حقیقی در جهان دانست و گفت: فرهنگ رضوی کانون تقوا، پارسایی و اطاعت از دستورات الهی است و این کاروان های جشن زیر سایه خورشید می‌توانند به خوبی این فرهنگ را در میان سایر اقشار جامعه معرفی و تبیین کنند.

کاروان های رضوی مروج توحید حقیقی در جهان هستند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام محمد جواد علی اکبری، رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، روز گذشته، 15 مرداد در افتتاحیه نخستین اجلاس هم اندیشی و هماهنگی کاروان های رضوی با اشاره به وظیفه اصلی و اساسی کاروان های جشن زیر سایه خورشید، اظهار کرد: کاروان های رضوی زیر سایه خورشید سفیران مکتب اهل بیت(ع) به شمار می روند.

 

وی در ادامه کاروان های رضوی را مروج توحید حقیقی در جهان دانست و گفت: فرهنگ رضوی کانون تقوا، پارسایی و اطاعت از دستورات الهی است که کاروان های جشن زیر سایه خورشید می توانند به خوبی این فرهنگ را در میان سایر اقشار جامعه معرفی و تبیین کنند.

 

حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه انسان مومن می تواند نماینده ائمه اطهار(ع) در تولید و نشر دین باشد، عنوان کرد: انسان مومن با بهره‌گیری از حقیقت ایمان می تواند نماینده ائمه اطهار(ع) برای رساندن پیام توحیدی در بین انسان ها باشد، چرا که آحاد مومنان، جامعه ایمانی و جامعه بشری در پرتو توحید به کمال معنویت می رسند لذا باید بدانیم که مسئله امامت توحید را به عینیت می رساند.

 

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور با اشاره به این مطلب که نهادینه شدن توحید در جامعه انسانی همه ابعاد زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد، بیان کرد: همچنین اگر قلب حکومت و سلطان جامعه انسانی با حقیقت توحید گره بخورد زندگی همه افراد آن جامعه رنگ توحیدی به خود می گیرد.

 

وی با اشاره به ماموریت انسان های مومن در جهت ترویج معارف و حکمت های الهی، اظهار کرد: در کلمات اولیای الهی آمده است که در هر فرازی که انسان مومن از انوار نور ایمان بهره مند شد، ماموریت نمایندگی سفیران الهی را پیدا می کند و باید در راستای ترویج معارف و حکمت های الهی تلاش کند.

 

حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه خوشبختانه امروز شاهد هستیم که کانون های شرک با شکست روبه رو می شوند، ابرازکرد: هم اکنون در سطح جهان فضای طراحی الهی گسترده تر شده و می توان به جرات گفت که ایران اسلامی و مردم متدین و مسلمان آن سبب ایجاد و درخشانی این نور عظیم در سطح جهان شده اند.

 

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور در ادامه با تاکید بر اینکه ایران با عنایت امام رضا(ع) به پایگاه ممتاز برای انتشار کلمه مقدس لااله الا الله تبدیل شده است، عنوان کرد: تحقق عدالت خواهی و حاکمیت عدل و قسط نیازمند آماده سازی زمینه و مقدمات است که ترویج فرهنگ رضوی در دهه کرامت این فرصت را ایجاد می کند.

 

حجت الاسلام علی اکبری در پایان به حضور کاروان های جشن زیر سایه خورشید در دیگر کشورهای دنیا اشاره و بیان کرد: حضور این کاروان ها در دیگر کشورهای دنیا باید پیام آور ترویج نگرش توحیدی زیر پرچم رضوی باشد، همچنین در داخل کشور نی می تواند موجب برانگیخته شدن شکر مخاطب شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون