تاریخ خبر: کد خبر: 1223

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مشهد مقدس:

جریان تربیت‌ساز در کشور تشکیل شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مدارس معارف اسلامی الگویی مناسب برای جلوگیری از برخی آسیب‌ها هستند، زیرا در مدارس معارف اسلامی دروس اختصاصی بسیار مناسبی تدریس می‌شود که می‌تواند زمینه رشد و تعالی فرزندان را فراهم کند.

جریان تربیت‌ساز در کشور تشکیل شود

به گزارش قاصدنیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی دقایقی پیش در همایش سراسری مدیران دبیرستان‌های معارف و علوم انسانی صدرا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نگاه پیشگیرانه یکی از مهم‌ترین رویکردهایی است که در این نشست‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در این زمینه باید همت بیشتری را از خود نشان دهد و با برنامه ریزی دقیق بتواند این آسیب‌ها در جامعه کاهش دهد.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه باید آموزش و پروش از یک کادر سالم برخورد باشد تصریح کرد: نظام تربیتی مطلوب مهم‌ترین رویکردی است که در این دوره باید به آن دست پیدا کنیم زیرا دانش آموزان می‌توانند زمینه ساز تحولات کشور در آینده‌ای نه چندان دور باشند.

 

حجت الاسلام خاموشی گفت: متاسفانه در شرایط فعلی به دلیل نفوذ رسانه‌ها در بین خانواده‌ها شکل دهی فرهنگ از دست والدین خارج شده است و در این زمینه باید تمهیدات مناسب اندیشیده شود زیرا آسیب‌های اجتماعی بسیار زیادی در این زمینه جوانان را تهدید می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: انجام فرایض عبادی توسط دانش آموزان در سن کم می‌تواند زمینه ساز آشنایی آن‌ها با مفاهیم تعالی باشد که در این زمینه نیز آموزش و پرورش باید اقدامات مناسبی را انجام دهد و در همین جا اعلام می‌کنیم که دفتر تبلیغات اسلامی آمادگی هرگونه همکاری را در این زمینه دارد.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور عنوان کرد: جریان تربیت ساز در کشور باید شکل بگیرد و در این زمینه باید بتوانیم مفاهیم و مبانی مناسب را در نظر بگیریم تا بتوانیم آن‌ها را اجرایی کنیم.

 

حجت الاسلام خاموشی عنوان کرد: مدارس معارف اسلامی الگویی مناسب برای جلوگیری از برخی آسیب‌ها هستند، زیرا در مدارس معارف اسلامی دروس اختصاصی بسیار مناسبی تدریس می‌شود که می‌تواند زمینه رشد و تعالی فرزندان را فراهم کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون