تاریخ خبر: کد خبر: 117

عده‌ای درصدد هستند حرفی از هشت سال دفاع مقدس به میان نیاید

این راوی دفاع مقدس گفت: دست‌هایی در میان است که نمی‌خواهند عکس شهدا در جامعه دیده شود، به همین جهت به بهانه‌های مختلف آنها را جمع‌آوری می‌کنند.

عده‌ای درصدد هستند حرفی از هشت سال دفاع مقدس به میان نیاید

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، علیرضا دلبریان، راوی سال‌های دفاع مقدس روز گذشته، سوم خرداد‌ در یادواره 23 شهید کاشمر در عملیات بیت‌المقدس که در محل آرامگاه شهید مدرس برگزار شد، با انتقاد از جمع‌آوری عکس شهدا از گلزار آنان از مسئولان مربوطه و فرهنگی خواست نگذارند شهدا از دل و دیده مردم بروند.

وی با بیان اینکه دست‌هایی در میان است که نمی‌خواهند عکس شهدا در جامعه دیده شود، به همین جهت به بهانه‌های مختلف آنها را جمع‌آوری می‌کنند، گفت: چرا مسئولان فرهنگی نسبت به این کار عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهند.

دلبریان افزود: اگرچه مسئولان نسبت به تهاجم فرهنگی دشمن نگران هستند اما امروز می‌بینیم بدون هیچ‌گونه عکس‌العملی تصاویر شهدا جمع می‌شود و هیچ کس به این اتفاق اعتراض نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه به جای بالابردن روحیه مقاومت در جوانان با این کار آنها را بی‌تفاوت می‌کنیم، افزود: امروز دشمن خانواده‌های ما را نشانه گرفته است لذا باید از دینداران واقعی که شهدا بودند، درس‌های هشت سال دفاع مقدس را الگوگیری کنیم.

این راوی دوران جنگ تحمیلی با انتقاد از اینکه عده‌ای درصدد هستند، حرفی از هشت سال دفاع مقدس به میان نیاید، گفت: شهدا الگوهای عینی ما هستند لذا هیچ‌کس نباید نسبت به آنها بی‌تفاوت باشد و تا زنده‌ایم باید از شهدا بگوییم زیرا شهدا همیشه زنده تاریخ هستند.

دلبریان از افرادی که امروز جنگ و شهادت را به مسخره گرفته‌اند، انتقاد کرد و افزود: متأسفانه امروز بعضی از رزمندگان که تا دیروز با امام راحل(ره) بودند، امروز دیگر با رهبر فرزانه انقلاب همراه نیستند، نسبت به جنگ و تهاجمات فرهنگی دشمن بی‌تفاوت شده‌اند و دارند فسیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه ما امروز نیازمند فرهنگ‌سازی سیره حضرت زهرا(س) در خانواده‌ها هستیم، اظهار کرد: ما برای داشتن زندگی آرام باید به شهدا اقتدا کرده و عزم و جهاد ملی را از رزمندگان دفاع مقدس فراگیریم.

این راوی رویدادهای دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه در سر کلاس امام حسین(ع) و شهدا است که جوان‌های ما آرام می‌گیرند، ابراز کرد: امروز حتی نمایندگان مجلس نسبت به اهداف و تفکرشهید مدرس بی‌تفاوت شده‌اند و فقط عکس شهید مدرس را می‌بینیم و ضریحش را می‌بوسیم ولی به آرمان‌های وی اهمیت نمی‌دهیم.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون