تاریخ خبر: کد خبر: 10

" روزهای ترمه گلی‌" روایت ۲۶زن خراسانی موثر در انقلاب و دفاع مقدس

مجموعه ۲۶قسمتی« روزهای ترمه گلی‌ »در سیمای مرکز خراسان رضوی وبه کارگردانی هادی حاجتمند به معرفی زنان موثر و فعال در دفاع مقدس هشت ساله می‌پردازد.

" روزهای ترمه گلی‌" روایت ۲۶زن خراسانی موثر در انقلاب و دفاع مقدس

این مجموعه که روایت زندگی 26‌زن موثر در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، تصویری از برجسته‌ترین مادران و همسران شهیدان دفاع مقدس را نشان می دهد.


«روزهای ترمه گلی‌» سعی دارد تا بخشی از زندگی این بانوان را در خلال گفتگو با آنان به تصویر بکشد، ضمن اینکه در برخی قسمت‌ها، بخش‌های مستند و ویژه‌ای از دوران دفاع مقدس نیز گنجانده شده است.

به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن 5 تا 7 قسمت از این مجموعه 26 قسمتی به مدت 40 دقیقه  هر شب راس ساعت  22:15 از سیمای خراسان‌رضوی پخش می شود.
 

هادی حاجتمند، کارگردان «روزهای ترمه گلی‌» می گوید: این مجموعه سبک مدیریت جهادی را برای خانواده ها به تصویر می‌کشد.


وی ادامه می دهد: نیمه پنهان زندگی شهیدان دفاع مقدس که به حضور مادران و همسران این شهیدان مربوط می‌شود، کمتر مورد توجه مستند‌سازان قرار گرفته است.کارگردان مجموعه مستند ریحانه که سال گذشته از سیمای خراسان‌رضوی پخش شد، درباره کار جدیدش می‌گوید: نقطه قوت «روزهای ترمه گلی‌» تیم تحقیقاتی منسجم و تلاشی است که در انتخاب 26 سوژه از میان حدود 200 مورد مشابه صورت گرفته است

 

وی درپایان اشاره می کند: زندگی این سوژه‌ها که بعضی از آن‌ها، زنان امدادگر و جانباز هشت سال دفاع مقدس هستند، به زیبایی و ظرافت ترمه‌ای است که رنگ سرخی دارد

 

روزهای ترمه گلی

 

عوامل اين برنامه ي ديدني عبارتند از :

كارگردان: هادي حاجتمند

تيم پژوهش : زينب جمالي نژاد ، فاطمه حسين زاده ، مينا گيلاسی

مدير نور و تصوير : مصطفي رحماني

كارگردان بخش مستند : حسن ناصري

صدابردار : محسن حبيبي

تدوين : نيما ممتاز

مجري : فاطمه السادات متوليان

 

 

 

حجم ویدئو: 13.82M | زمان ویدئو: 00:03:27

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون