تاریخ خبر: کد خبر: 982

تیم مذاکره‌کننده با هوشیاری از حقوق ایران دفاع کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده باید با هوشیاری و تعدد پیشنهادات کارشناسی شده از حقوق ایران دفاع کند

تیم مذاکره‌کننده با هوشیاری از حقوق ایران دفاع کند

به گزارش قاصدنیوز، سیدهاشم بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در ارتباط با اظهارات اخیر جان کری و تعیین حد و مرز غنی‌سازی برای ایران اظهار داشت: دشمن همیشه برای ایران حد و مرز قرار داده و می‌دهد اما ایران هیچ‌گاه حاضر به حد و مرز گذاردن برای خود از سوی دشمن نیست و از حقوق خود دفاع می‌کند.

 

وی افزود: دشمن با ما وارد مذاکره شده است تا بتواند حق بیشتری برای خود کسب کرده و حقوق ایران را ضایع کند اما ایران این اجازه را به دشمن نداده و نمی‌دهد و در مراکز مختلف از حقوق خود دفاع می‌کند و همین مسئله تقابل به وجود می‌آورد.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران تابع دشمن نیست و مقابل دشمنان می‌ایستد تا حق و حقوق خود را حفظ کرده و از منافع خویش دفاع کند و در این راستا تیم مذاکره‌کننده آن با مدیریت، تیزبینی و هوشیاری می‌تواند در مقابل دشمن ایستاده تا حفظ منافع ایران محقق شود.

 

وی با تأکید بر اینکه دشمن در صدد ضربه زدن به ایران است اما ایران هرگز این اجازه را به دشمن نمی‌دهد، گفت: جان‌کری مانند همیشه اظهارات ضد‌ و نقیض در برابر ایران داشته و دارد چنانکه در اظهارات اخیر خود نیز چنین عمل کرده و از سویی اعتراف می‌کند که ایران به تعهدات خویش عمل نموده و می‌تواند حقوق هسته‌ای خود را داشته باشد و از سویی دیگر در مقابل ایران چنین اظهاراتی را ایراد می‌کند.

 

بنی‌هاشمی با بیان اینکه دشمن به عبارتی یکی به نعل می‌زند و یکی به میخ، افزود: تیم‌ مذاکره‌کننده ایران باید در مذاکرات، دشمن را متوجه جایگاه واقعی ایران ‌کرده و با هوشیاری و پیشنهادهای عملیاتی صحیح ‌و تعدد پیشنهادات کارشناسی شده از حقوق سیاسی، نظامی و اقتصادی جمهوری اسلامی دفاع کند.

 

وی در ارتباط با ارزیابی عملکرد تیم‌مذاکره‌کننده ایران خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده به عنوان نماینده ایران به خوبی می‌تواند از حقوق ایران دفاع کند و ما نیز از تیم ایران حمایت کرده و می‌کنیم.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون