تاریخ خبر: کد خبر: 93

اختصاصی /

برخی از نجابت حزب‌الله سوء استفاده می‌کنند / بدانند که حزب‌الله روز حادثه در صحنه است

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان ظهر امروز در جمع فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی در تربیت معلم شهید بهشتی مشهد برگزار شد به ذکر نکاتی درخصوص شرایط فرهنگی و سیاسی کشور پرداخت.

به گزارش قاصدنیوز، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان ظهر امروز در جمع فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی برگزار شد به ذکر نکاتی درخصوص شرایط فرهنگی و سیاسی کشور پرداخت. مهمترین محورهای سخنان وی بدین شرح است:

 

* نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب یادآور شده‌اند بدین معنی است که اگر کسی این نقشه را در اختیار داشته باشد حتی در آخرین ساعات شب عاشورا هم می‌تواند به اردوگاه امام حسین(ع) ملحق شود، ما باید تصویری مناسب از نقطه ظهور و مختصات آن به دست بیاوریم.

 

* اگر ندانیم که کجا هستیم و به کدام مسیر می‌رویم دیگر نمی‌توانیم ببینیم که دشمن در کجای کار قرار گرفته است.

 

* تمام هیاهوی دشمن بر این است که گوهر نابی را که همان جایگاه رفیع ما میان کشورهای جهان است قدر ندانیم و آن را پایمال کند.

 

* درگیری آمریکا و روسیه، درگیری بعد از موجودیت آنهاست، آنها موجودیت یکدیگر را پذیرفته‌اند ولی درگیری ما با نظام سلطه درگیری ماهوی است و بدین معنی است که موجودیت نظام سلطه با ما در تعارض  است، که ممکن است میدان‌های درگیری عوض شده باشد اما دعوا و درگیری همچنان پابرجاست.

 

* باید بدانیم که در کجای میدان ایستاده‌ایم و باید حضور خود را فریاد بزنیم و حزب‌الله هم وظیفه دارد این عمل را انجام دهد، به‌طور قطع بلند شدن پرچم ندای حق منجر به این می‌شود که عده زیادی که جرئت فریاد زدن را از خود سلب می‌کنند به زیر این پرچم رهنمون شوند، نباید گذاشت که این پرچم در دست کسانی قرار گیرد که چهره دیگری از شرایط را نشان دهند.

 

* مسئله برد ــ برد یعنی چه؟ این جنگ، جنگ تابلوها است، آیا باید با کسانی‌ که از ملت ایران دزدی کرده‌اند معامله برد ــ برد کنیم؟ مبادا زیر تابلو برد ــ برد دشمن تبدیل به رقیب و رقیب را به شریک تبدیل کنند، این تابلو را باید تا آخرین لحظات بالا نگه داشت.

 

* دشمن دارد از دارایی خود ما علیه خودمان استفاده می‌کند. دولت بخشی از نظام است نه کل نظام، البته همه قوه‌ها همین‌گونه هستند. ما در جایگاه رفیعی هستیم، بحرانی در کشور وجود ندارد ولی باید به‌شدت مراقب بود چرا که رخنه‌ای که رهبر معظم انقلاب یادآور شدند می‌تواند از بی‌خبری و یا تنبلی ما روی دهد،‌ عده‌ای می‌گویند که جنگ تمام شده است ولی این غلط است چراکه جنگ همچنان ادامه دارد.

 

* تیم مذاکره کننده هسته‌ای ما از فرزندان همین انقلاب هستند و به‌طور قطع خیانت نمی‌کنند اما ممکن است که آنها را فریب دهند که یکی از این فریب‌ها و عدم صداقت تیم ما را می‌توان در مکالمه تلفنی روحانی با اوباما و یا مذاکرات طولانی‌مدت ظریف با جان کری دید.

 

* مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به سوالی رابطه با فراخوان کشف حجاب سراسری در تاریخ یکم تیر ماه اظهار کرد: دشمن می‌خواهد این موضوع را بزرگ جلوه دهد تا جریان حزب الله را درگیر خود کند، این اعمال ادعایی بیش نیست. برخی اتفاقات باید اعلامی باشد و برخی اقدامی و برخی هم هردو. باید دقت کرد که در دام دشمن در پر و بال دادن به این جریان نیفتیم.

 

*نگاه افراد اصلی با نگاه نظام در مسئله فرهنگ تفاوت دارد ولی وقتی می‌بینیم که فردی اشتباه را تکرار کرد، دیگر خطا اتفاق نیفتاده بلکه خبط کرده است.

 

* اصحاب فتنه باید مرزبندی خود را مشخص کنند، فتنه‌گران و سران فتنه وطن‌فروشانی بیش نبودند و هنوز هم شاهد هستیم که دست از نظر خود نکشیده‌اند و هنوز هم تصور می‌کنند معبری برای سوء استفاده از منابع باز است، ولی باید این را دانست که سوء استفاده از حزب‌الله امکان پذیر نیست و آنها روز حادثه در صحنه حاضر و شاهد هستند.

 

* اعتدال را قبول داریم ولی خاتمی در سال آخر دوران رئیس جمهوری خود این مسئله را بیان کرد که باید اصلاحات را تعریف کنیم، حال این سؤال پیش می‌آید که آن هشت سال پس چه عملی انجام می‌دادید؟!

 

* آموزه‌های اسلام خود عین اعتدال است چون در اسلام روح میانه‌روی و اعتدال وجود دارد.

 

* جریانی که خیلی عجله دارد یقیناً عمر خود را کوتاه می‌داند، اینکه در دانشگاه‌ها دارند به‌سرعت مدیر عوض می‌کنند به‌خاطر این است که می‌دانند زیر پایشان خالی است و عمر کوتاهی دارند.

 

* برخی عمداً بر اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی دامن می‌زنند تا بگویند در این وسط چیزی به‌نام اعتدال وجود دارد، گاهی اوقات نام‌بردن جریان چپی و راستی بسیار ناگوار جلوه می‌کند.

 

* اگر تبعیت در کشور از ولی فقیه وجود نداشته باشد به‌طور قطع نسب‌ها و مقام‌ها هم بی‌ارزش جلوه می‌کند، آقای هاشمی زمانی عزیز هستند که در مسیر انقلاب قدم بردارند.

 

* اصلاح‌طلبان و کارگزاران بدون بلیت سوار قطار اعتدال شده‌اند، آنها می‌خواهند روحانی را که عقبه منسجمی از خود ندارد به نام خود مصادره کنند بنابراین این میدان نمی‌تواند آرام باشد چراکه در زیر این پست‌ها و مقام‌ها امواج در رفت و آمد هستند.

 

* اصلی‌ترین معیار و ملاک در دست ما ملاک وجودی ولی امرمان است، به‌طور قطع اگر ایشان نبودند این انقلاب و نظام از دست می‌رفت و بدون شک ملاک همه ما ایشان هستند و باید یادآور شد که به هرکس به‌اندازه‌ای بها و احترام قائل می‌شویم که از ارزش‌ها و ملاک‌های ایشان پیروی کند.

 

 

قابل ذکر است این اجلاسیه با حضور جمعی از فعالان فرهنگی به مدت یک روز در شهر مقدس مشهد برگزار گردید.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون