تاریخ خبر: کد خبر: 9135

بیانیه مجمع حکمرانی جوانان مشهدمقدس

مجمع حکمرانی جوانان قصد ارائه لیست در انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارد و تنها به شاخصهای حضور حداکثری ظرفیت های جوان و رویش های جدید درین عرصه تاکید دارد.

به گزارش«قاصدنیوز»، مجمع حکمرانی جوانان انقلاب اسلامی مشهدالرضاء  متشکل از جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی جوان، به مناسبت ایام پیش رو انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیانیه ای صادر نمود که متن آن در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

بدون شک تحقق تمدن نوین اسلامی آرمان تمام اولیاء و شهدای تاریخ و نقطه اوج اهتزاز پرچم توحید بر قله های عزت  انسانی در مقیاس جهانی است.  

هدفگذاری وصول به مرحله افق عظیم تمدن سازی اسلامی توسط سربازان انقلاب امام خمینی (رحمه الله علیه) در قرن پانزدهم، خود گواه این ماموریت ترسیم شده پیش روی قوم آخرالزمانی سلمان فارسی است.

حکایت ملت ایران حکایت مردمی است که متکی به نرم افزار قرآن بوده و سفره نشین معارف عترت و ولایت است و مسیر تمدن سازی اسلامی را از رهاورد استقبال از ظهور ولایت عظمی می داند و می یابد و سالها در حال صعود به سمت این قله رفیع است.

 

بدون شک منطبق بر منظومه فکری تبیین شده توسط امام خامنه ای (حفظه الله) ملت ایران برای  تحقق اهداف اسلام ناب در عصر حاضر؛ از مراحل انقلاب اسلامی سال ۴۲ و نظام سازی سال۵۷ گذشته است و برای گام نهادن در افق تمدن نوین باید از مرحله دولت سازی اسلامی هم عبور نماید.  

مرحله دولت اسلامی قطعا پیش نیاز ورود به تمدن اسلامی است ؛ مرحله ای که با همه فراز و نشیب های جنگ سخت و نرم و نیمه سخت نظامی، فرهنگی و اقتصادی، هنوز ۴۰ سال است ملت ایران پشت خاکریز این سد بزرگ معطل مانده و با اتخاذ گفتمان مقاومت، سعی کرده برای فتح آن از هویت ملت عبور کرده و به حقیقت امت تبدیل شود.

در واقع چهل سال است که ما در داخل نظام با جریانی مواجه هستیم که در پوشش لباس ها و نشان های به ظاهر متفاوت سیاسی، با ذائقه سازیِ لیبرالیسم در هندسه فکری و سبک زندگی مردم ایران سعی دارد، نرم افزار انقلاب اسلامی را در کالبدِ سخت افزاریِ جمهوری اسلامی هضم و سپس حذف کند ؛ در حالیکه شعار جوانان مومن تمام دهه های چهارگانه گام اول انقلاب این است که جمهوری اسلامی به مثابه یک کالبد سخت افزاری باید در هویت انقلاب اسلامی هضم شود؛ هویتی که مغزافزار آن اتصال درونی و قلبی به ولایت فقیه است ...  

در واقع طبق فرمایش رهبر حکیممان؛ پیش نیاز شکل گیری تمدن اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی است که تحقق آن بدون رسیدن به دولت اسلامی امکان پذیر نیست .

 

مجمع جوانان ایران اسلامی مشهد الرضاء(ع) موارد ذیل را به عنوان مبانی اولیه طرح حکمرانی جوانان اعلام می دارد:

 

۱_ بدون تردید بزرگترین سازه تشکیل دهنده دولت اسلامی، قوه مجریه و قوه مقننه است و وقتی این دو سازه و نهاد موثر کشور؛ تسهیل کننده اهداف انقلاب و سیاست های راهبر جامعه نباشد و کارکرد معارضه از درون با گفتمان انقلاب اسلامی داشته باشند، تلاش و مجاهده سالهای سال تمام ظرفیت های مردمی و نهادهای انقلابی به جایی نخواهد رسید. و لذا به نظر میرسد تا وضعیت قوه مجریه و مجلس ایران اینگونه است غصه ها و غم های اهل ولایت بلکه جامعه بر طرف نخواهد شد.    

 

۲_  راهبرد جوانگرایی؛ خط روشن ولی امر در گام دوم انقلاب است و در حقیقت روی خطاب رهبری معظم در رقم زدن تحولات آینده ایران به سمت پیشرفت و عدالت هم، فقط جوانهای مومن متخصص هستند.

 بر این اساس تاکید می کنیم باید پرچم حکمرانی اسلامی، در گام دوم انقلاب، در همه عرصه ها، در دست جوانان متخصص و مومن قرار بگیرد و نخبگان و مسئولین فعلی نظام و خواص انقلاب و منصوبین رهبری معظم انقلاب هم باید اولا این تدبیر ضروری امام جامعه را فهم کرده و ثانیا آن را در نظام تصمیمات خود بپذیرند و زمینه ساز و بستر ساز روی کار آمدن دولت جوان حزب اللّهی و مجلس جوان انقلابی باشند، نه خنثی کننده و مانع عملی تحقق آن.  

پس بی شک، تمهید و تحقق گفتمان جوانگرایی، نشانه ولایت پذیری است و تن ندادن به آن فاصله گرفتن از امر ولایت ...  

لذا اعلام می کنیم ما جوانان مشهدالرضاء (ع) بر خط ولایت ایستاده ایم و حرکت در مسیر جوانگرایی را یکی از نشانه های آن میدانیم.  

 

۳_ تحقق حکمرانی جوانان مومن انقلابی، تنها راه برون رفت از وضعیت بغرنج فعلی کشور است؛ یعنی محوریت دادن به جوانهای کارآمد، توانمند و متخصصِ برآمده از سالهای حیات انقلاب ۵۷، و صراحتا اعلام می دارد روی کارآمدن جوانان حزب اللّهی و استقرار این رویکرد در عرصه مدیریت جامعه، با اکتفا به نقش آفرینی جوان امروز در حدّ حلقه های مشاوره و تحقیق و برنامه ریزی و پژوهش میسر نشده، بلکه می بایست نسل دهه ۶۰ به بعد در فرایندهای مدیریت ارشد نظام و بویژه مدیریت های میانی مستقر شوند تا انشاءالله مسیر سکانداری اجرایی کشور از پرتگاه لیبرالیسم حاکم بر دولت سالاری فعلی نجات پیدا کند.

 

۴_ در معرفی ابعاد حرکت و خیزش حکمرانی جوانان باید به استحضار رساند که این حرکت با رویکرد گفتمانی، توسط یاران جوان خراسانی رهبر انقلاب، برای لبیک به این دغدغه و راهبرد حیاتی پرچمدار گام دوم، طراحی شده است؛ که از ابعاد و مراحل متعددی در فرآیند گفتمان سازیِ جوانگرایی برخوردار است که ۳ گام اولیه آن به شرح ذیل میباشد  

* سلسله اقدامات ترویجی

جریان ساز مردمی با مخاطب فراگیر  

* سلسله نشست های تبیینی با رویکرد تولید و ارائه محتوای گفتمان حکمرانی جوانان مومن انقلابی در گام دوم     

* شناسایی و شبکه سازی و معرفی جوانان توانمند و کارآمد تراز در عرصه ها و ساحت های مورد نیاز آینده ایران

 

۵_ در پایان صمیمانه از جوانان توانمند و مومن و معتقد به گفتمان انقلاب و ولایت دعوت مینماییم با اعلام حضور در این حرکت ظرفیت ساز؛ مشارکت نمایند و در گام های ۳ گانه برنامه های جریان سازی ترویجی ؛ سلسله جلسات تولید و ارائه محتوای گفتمانی و معرفی، شناسایی و شبکه سازی جوانان نخبه همسنگران خود را یاری نموده و با دبیرخانه طرح حکمرانی جوانان با هر سلیقه و مشرب فکری سیاسی در منظومه انقلاب اسلامی هم افزایی و همراهی نمایند.  

برآنیم گام به گام همکاری با همه ظرفیت دغدغه مند به ولایت و انقلاب را توسعه داده و در هر برنامه عمومی تعدادی از چهره های جوان آینده ساز و دستاوردها ایشان را به مسئولان و مردم عزیز معرفی نماییم.

در آخر از جوانان نخبه؛ توانمند ؛مومن و معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی که جامعه ایشان را امتحان پس داده سالهای بعد از فتنه ۸۸ خود را واجد شرایط ممتاز حضور در کرسی قوه مقننه و نمایندگی ملت میدانند؛ صمیمانه و مجدانه درخواست میکنیم در فرایند گام گذارند .

لازم به ذکر است مجمع حکمرانی جوانان قصد ارائه لیست در انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارد و تنها به شاخصهای حضور حداکثری ظرفیت های جوان و رویش های جدید درین عرصه  تاکید دارد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون