تاریخ خبر: کد خبر: 4542

کریمی قدوسی:

خانواده هاشمی گمان نمی‌کردند روزی نظام آن‌ها را به دادگاه بکشاند

ضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: : دریافت ما از شنیده‌ها و از دستگاه قضایی این است که 20 سال حبس برای مهدی هاشمی صادر بریده خواهد شد.

خانواده هاشمی گمان نمی‌کردند روزی نظام آن‌ها را به دادگاه بکشاند

به گزارش قاصدنیوز، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری صبح توس، در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی اظهار کرد: همانطور که معاون فرهنگی قوه قضاییه چندی پیش اعلام کرد، از ۱۲ مورد اتهام مهدی هاشمی تنها به یک مورد در این دادگاه رسیدگی شده است و ما بقی اتهام‌ها همچنان به قوت خود باقی است.

 

وی افزود: اختلاس، اخلال در امنیت اقتصادی کشور و مساله ارتشاء سنگین‌ترین اتهام‌های نامبرده است که مورد رسیدگی دادگاه قرار گرفت و ۴۰۰ صفحه کیفر خواست مهدی هاشمی نیز مرتبط با همین مسائل بود. آقای پورمحمدی وزیر دادگستری در کمیسیون قضایی مجلس در جواب به سؤال بنده گفتند ما ۴۰ هزار اسناد و مدارک مرتبط با این اتهامات تنها از خارج از کشور جمع آوری کردیم. این نشان می‌دهد پرونده مهدی هاشمی از پرونده‌های نادر قضایی در ایران است.

 

کریمی ادامه داد: این پرونده از جهت دیگر نیز نادر است و آن اینکه مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی است. آیت الله هاشمی کسی است که دو دوره رئیس مجلس و دو دوره رئیس جمهور  این کشور بوده است. مهدی هاشمی نیز در محدوده زندگی سیاسی ایشان رشد کرده و از رانت و اختیارات ایشان سوء استفاده کرده است. این پرونده آزمایش سختی برای انقلاب اسلامی و مخصوصاً قوه قضاییه است.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتهامات رسیدگی شده از مهدی هاشمی، تصریح کرد: استات اویل، کرسنت، دریافت رشوه ۵ میلیون دلاری، اختلاس در ستاد بهینه سازی سوخت و موردی در خصوص فتنه از جمله اتهاماتی است که به آن‌ها رسیدگی شده است.

 

کریمی با بیان اینکه حکم مهدی هاشمی به زودی اعلام می‌شود، گفت: دریافت ما از شنیده‌ها و از دستگاه قضایی این است که چیزی در حدود ۲۰ سال حبس برای مهدی هاشمی صادر خواهد شد. اسناد و مدارک گویای محکومیت جدی مهدی هاشمی است. آنطور که مشخص است وکیل مهدی هاشمی نتوانسته دفاع موثری از او بکند.

 

وی با اشاره به فشارها بر قوه قضاییه برای تأخیر در اعلام حکم مهدی هاشمی، خاطرنشان کرد: بسیار بر قوه قضاییه فشار می‌آورند که قبل از اجلاس خبرگان این حکم اعلام نشود. آیت الله هاشمی نامزد ریاست مجلس خبرگان است و برداشت این است که اعلام این حکم بر رأی ایشان تأثیر بگذارد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات نزدیکان  مهدی هاشمی مبنی بر تبرئه وی، اظهار کرد: این‌ها معتقد بودند که ملت این خانواده را می‌پرستند و فکر نمی‌کردند روزی دادگاه جمهوری اسلامی این‌ها را به دادگاه بکشاند لذا به خود روحیه می‌دهند، تشویش اذهان می‌کنند و از همین الان حکم دادگاه را زیر سؤال می‌برند تا فردا اگر حکمی صادر شود بگویند این حکم سیاسی است.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون