تاریخ خبر: کد خبر: 4447

آیت‌الله علم‌الهدی: انتخاب رئیس خبرگان معنادار و هوشمندانه بود

امام جمعه مشهد گفت: فقها و نمایندگان ملت نشان دادند که در برابر فشارهای بیرونی تاثیرپذیر نیستند و ذره‌ای زاویه با رهبری را تحمل نمی‌کنند/ آیت‌الله یزدی سابقه درخشانی در انقلاب دارند

آیت‌الله علم‌الهدی: انتخاب رئیس خبرگان معنادار و هوشمندانه بود

به گزارش قاصدنیوز، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: انتخاب رئیس خبرگان معنادار و هوشمندانه انجام شد، فقها و نمایندگان ملت نشان دادند که در برابر فشارهای بیرونی تاثیرپذیر نیستند و ذره‌ای زاویه با رهبری را تحمل نمی‌کنند.

 

وی افزود: خبرگان نهادی است که همه اعضای آن در راه اهداف انقلاب پایداری می‌کنند و در جهت حفظ مشروعیت نظام تلاش دارند. اعضای این مجلس از عناصر سابقه دار نظام و شاگردان امام بوده‌اند.

 

آیت الله علم الهدی ادامه داد: به جای آیت‌الله مهدوی کنی آیت‌الله یزدی قرار گرفتند که در زمان طاغوت مبارزات زیادی داشتند و در نظام نیز پرونده‌ای مملو از فعالیت دارند، ایشان سابقه درخشانی در پیروزی انقلاب داشته‌اند و به عنوان یک سرباز در همه شرایط در مسیر انقلاب بوده‌اند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ایشان در نطق پیش از دستور اظهار نگرانی در مورد مسائل فرهنگی داشتند که این موضوع به رهبر معظم انقلاب گزارش شد، رهبر انقلاب نیز در دیدار روز گذشته با خبرگان نکات دقیقی را فرمودند، ایشان در دیدار با خبرگان همواره رهنمودهایی را ارائه می‌کنند که مطابق با راهبردهای نظام است. سخنان رهبر معظم انقلاب بخش‌های متعددی داشت که چند مورد آن را یادآوری می‌کنم.

 

امام جمعه مشهد یادآور شد: ما امروز با سه جریان انحرافی روبرو هستیم که سوغات جنگ نرم و نتیجه تهاجم فرهنگی دشمن است، در اولین مورد عده‌ای راه فتاده‌اند که ما جمهوری اسلامی را داریم اما باید به حداقل‌هایی که لازم است اکتفا کنیم یعنی اکتفا به دین حداقلی، این یک موضع انحرافی است که رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به آن موضع‌گیری کردند و فرمودند مطالبه اسلام از مسلمین تحقق کامل اسلام است. باید همه اسلام پیاده شود، دین حداقلی مربوط به ما نیست. در شهر ما در هفته گذشته پیرامون برگزاری یک کنسرت سر و صدایی راه انداختند، بحث بر روی کنسرت نبود بحث بر سر مطرب‌گری بود، گفتیم که در محدوده حرم امام رضا(ع) این موضوع نباید باب شود، خوب اینها در فضای مجازی و روزنامه‌ها چه بلوایی به راه انداختند، و در نهایت نیز به دنبال این بودند که ما دین حداقلی می‌خواهیم که رهبر معظم انقلاب این موضوع را رد کردند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: یک عده راه افتاده‌اند که می‌گویند نباید از حرام خدا حرف زد و با بی‌حجابی و بی‌بند و باری کاری داشته باشیم چون این کار باعث می‌شود افراد از اسلام فرار کنند، شما جواب خدا را چه می‌دهید، این اسلام‎‌هراسی است که دشمن راه انداخته، او با اسلام‌هراسی می‌خواهد مردم از دین دست بشویند بعد آنوقت ما خودمان از اسلام دست بکشیم، رهبر معظم انقلاب  نسبت به این موضوع نیز تذکر دادند به این معنی که ما نباید از اسلام منفعل شویم، و نباید نسبت به بی‌بند و باری و فحشا و منکرات بی تفاوت باشیم، بویژه که بی تفاوتی ما باعث شود بی‌بند و باری‌ها در محیط دانشگاه ایجاد شود و ما هم سکوت کنیم به این بهانه که مردم از اسلام جدا نشوند، ما باید به سمت بی‌بند و باری برویم یا جوان را زیر پوشش اسلام بیاوریم؟

 

امام جمعه مشهد همچنین یادآور شد: یک عده از جریان‌های سیاسی نظام و رهبری و اصول را در فضای مجازی و روزنامه‌ها تضعیف می‌کنند و بعد هم می‌گویند هدف ما تغییر نظام نیست تغییر رفتار است، فکر می‌کنند با این واژه‌ها می‌توانند سر مردم کلاه بگذارند، رهبری بر روی این موضوع نیز خط قرمز کشیدند و گفتند هدف اینها خود نظام است، رفتار سیاسی که منتج از نظام است خود نظام است. آنها دقیقا همان هدف را دارند اما می‌ترسند که آن را بیان کنند. رهبر معظم انقلاب رسما اعلام کردند کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند ضد نظام هستند. 

 

منبع: نسیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون