تاریخ خبر: کد خبر: 408

نگاه سخیف جنسیتی به جای راهبرد اسلامی شایسته سالاری

سایت هاشمی رفسنجانی در نوشتاری به قلم فائزه هاشمی به تقویت گفتمان نگاه جنسیتی در سطح نمایندگان و مدیران دامن زده و میگوید:باید ما خانم‌ها فرهنگ‌ سازی صورت دهیم تا در جریان انتخابات بانوان به خودشان رای بدهند!!

 قاصدنیوز/  یکی از راهبردهای مهم برای رشد و تعالی یک جامعه برای رسیدن به اهداف عالیه آن چه در زمینه های اقتصادی و سیاسی و چه در زمینه های فرهنگی و دینی، حضور مدیران متعهد و متخصص در عرصه های مدیریتی کلان و خرد جامعه است . این مقوله در تمام جوامع به عنوان یک فرض  مسلم در میان صاحب نظران با تدبیر و خرد ورز پذیرفته شده است.

 

متاسفانه امروزه این مهم از جانب دو گروه بشدت مورد تهدید واقع شده است. گروه اول افرادی هستند که مصالح سیاسی خود را به مصلحت عموم جامعه ترجیح میدهند و در انتصابات  خود بجای شایسته سالاری خطوط جزء سیاسی را بعنوان شاخص تعیین کننده برمیشمرند و گروه دوم افرادی که نگاه سخیف جنسیتی را بر شایسته سالاری ترجیح میدهند .

 

 

فائزه هاشمی فمینیست

 

به عنوان مثال سایت هاشمی رفسنجانی در نوشتاری به قلم فائزه هاشمی به تقویت گفتمان نگاه جنسیتی در سطح نمایندگان و مدیران دامن زده و میگوید:باید ما خانم‌ها فرهنگ‌ سازی صورت دهیم تا در جریان انتخابات بانوان به خودشان رای بدهند!!

 

 

این نگاه فائزه هاشمی  که برگرفته از متد افراطی فمنیست است در تعارض جدی با اصل اعتدالی و معقول شایسته سالاری است. جالب است بدانید دختر هاشمی رفسنجانی چندی پیش نیز در مصاحبه با الشرق الاوسط گفته بود وضعیت زنان در زمان شاه بهتر از وضع آنها در زمان حاضر بود !

 

درحالیکه وی در سال 75 اینگونه اظهار نظر می کرد: عده ای فکر می کردند که در زمان گذشته زنان راحت تر می توانستند در مسائل اجتماعی فعال باشند در حالیکه قبل از انقلاب  زنان به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی نمی توانستند در فعالیت های اجتماعی آن زمان شرکت کنند و بسیاری از خانواده ها حتی از فرستادن دختران خود به دبیرستان ها ابا داشتند به طوری که تعداد دانشجویان دختر در قبل از انقلاب ۱۰ درصد بوددر حالی که پس از انقلاب به ۴۰ درصد افزایش یافت زیرا انقلاب اسلامی فرهنگ و قانون جامعه را یکی کرد و باعث استقبال زنان از فعالیت های اجتماعی شد!وی ادامه می دهد : به نظر من خدمتی که انقلاب به زنان کرد به هیچ قشری نکرد و انقلاب اسلامی زنان را بیمه کرد این انقلاب اسلامی بود که باعث شد زنان خودشان مشکلاتشان را حل کنند و رشد یابند. رک روزنامه اطلاعات ۶ تیر ۱۳۷۵

 

این چرخش عجیب فائزه هاشمی در کنار تغییرات فاحش نظرات پدرش برای صاحب نظران فرهنگی و سیاسی جای بسی تامل دارد!

قاصد نیوز

کلمات کلیدی

  • غلامرضا سلطانی 0 1

    این خانم اراجیف بافته

ارسال نظر

تریبون