تاریخ خبر: کد خبر: 3808

آیت الله علم الهدی : ماجرای "شارلی ابدو" سناریوی جدید غرب است

امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه گفت: نباید چشم به دست دشمن بدوزیم که بگویند اگر ایران از آزمون ۱۵ساله موفق خارج شد، تحریم‌ها را تعلیق می‌کنیم

آیت الله علم الهدی : ماجرای "شارلی ابدو" سناریوی جدید غرب است

به گزارش قاصد نیوز، آیت‌الله علم‌الهدی در جمع نمازگزاران حرم رضوی تصریح کرد: امروز سالروز فرار شاه و سرآغاز شکست استکبار جهانی است. زمانی که در نوفل‌لوشاتو ش خبر فرار شاه را به امام خمینی(ره) دادند، ایشان سه‌بار الله اکبر و تکبیر گفتند؛ آن روز امام(ره) این عزت و قدرت ما را در منطقه دید و این موضوع در اثر همان تکبیر امام(ره) بود. آن روز آمریکا و غرب این جمع‌بندی رسیدند که طلوع اسلام از افق این نظام و انقلاب بر روی کره زمین آغاز شده و هر چه جلو برود سفره کفر از روی زمین جمع می‌شود؛ دشمنان آن روز این قضیه را جدی نگرفتند و فکر کردند با یک سرکوب کوچک انقلاب اسلامی ایران نابود خواهد شد. لذا آن زمان فرمانده آمریکایی آمد و رئیس این مملکت شد و روز دوم گفت که نیازی نیست نیرو وارد کنیم زیرا در همین ایران نیرو برای سرکوبی انقلاب وجود دارد اما مقاومت مردم موجب شد تا شب 22 بهمن حتی اسلحه‌های شاه نیز توسط این ملت انباشت و تصرف شود.

 

خطرناک‌ترین توطئه، تروریست تکفیری بود که از دل مسلمانان به وجود آوردند

وی ادامه داد: خنثی‌سازی توطئه و اقدامات شیطانی دشمنان ملت ایران در سرکوب انقلاب و مقابله با مردم ما برای آنها تجربه شد و در همه جا شکست خوردند و این موضوع برای ما قطعی است که استکبار روی کره زمین یک عنصر شکست خورده است و توان سلطه بر ما را نخواهد داشت، لذا اخیرا در جریان سناریوی فرانسه و ماجرای نشریه "شارلی ابدو" پرده را کنار زدند و چهره شیطانی خود را نشان دادند و خود اسلام را هدف قرار دادند تا با رویارویی با خود اسلام و پیغمبر(ص) بجنگدند. خطرناک‌ترین توطئه، مسئله تروریست تکفیری بود که از دل مسلمانان به وجود آوردند تا چهره زشتی از اسلام نشان دهند و اسلام‌گرایی را محکوم کنند.

 

علم‌الهدی گفت: آخرین توطئه آمریکا که همین داعش است در این سناریو شکست خورده و نقشه‌های آنها برملا شده و بنابراین یک سناریوی دیگر طراحی کردند و به کمک عناصر داعش که از اروپا به این‌ها پیوستند و عناصر آمریکایی نیز هستند، ماجرای حمله به دفتر مجله فرانسوی را آغاز کردند؛ در حالی که یک تعداد کاریکاتور به دستور صهیونیست‌ها و فرانسه به عنوان ابزار صهیونیست از قبل انجام داده بودند و "شارلی ابدو" آن را منتشر کرد. این، سناریوی خود دولت فرانسه بود و جاسوسانی که به داعش فرستاده بودند به عنوان ماموریت جدید این جریان را در دفتر مجله راه انداختند تا یک جریان مقابله با اسلام‌گرایی راه بیندازند؛ این یک سناریوی فرانسوی-صهیونیستی بود.

 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه وجود این سناریو دارای نشانه‌هایی است، گفت: نشانه اول این بود؛ افرادی که به عنوان تروریست کشته شدند دارای کارت شناسایی بودند، یکی از تروریست‌ها در جیبش کارت شناسایی بوده، آخر کجای جهان چنین چیزی می‌بینید که تروریست در جیبش کارت شناسایی داشته باشد. نکته دوم هم اینکه گفتند فرمانده‌شان یک زن بوده و ناپدید است؛ در حالی که رسانه‌های ترک اعلام کردند آن زن در ترکیه بوده و گذرنامه وی نشان می‌دهد در ترکیه اقامت دارد. قبل از اینکه غرب بخواهد عکس آن دو عامل کشتار را بزند، خود فرانسه و غرب تصاویر و اطلاعات آنها را داشته‌اند. آنها خواستد یک راهپیمایی ضد تروریست توسط دست‌پرورده‌های خود تروریست به ویژه نتانیاهو به راه بیندازند و یک هجمه علیه اسلام راه بیفتد و بعد دوباره کاریکاتور پیامبر را منتشر کردند و نخست وزیر فرانسه با افتخار آن را به دست گرفت تا بگوید اسلام دین تروریست است.

 

در همه شرایط گفته‌ایم "هیهات من‌الذله"

وی گفت: حالا با این دشمن مذاکره کنید! ما نباید در اقتصاد و سفره خودمان چشم به دست چنین دشمنی باشد که تحریم‌ها را بردارد. آیا چنین سیاستی درست است؟! باید توجه داشته باشید که ما در موضع خود ایستاده‌ایم و نباید چشم به دست دشمن بدوزیم. دشمن از هر روزنه‌ای که بتواند به ما حمله می‌کند. این دشمنی بر سر نفت و منابع ما نیست، بلکه دشمنی بر سر اسلام و دین است. ما در این مملکت به برکت امام زمان(عج) و امام هشتم(ع) منابع انسانی، علمی، فناوری و فکر داریم و اگر به توانمندی داخلی تکیه کنیم چه نیاز به چشم‌دوختن به دشمن است، که رئیس‌جمهور آمریکا با تمام وقاحت دستش را به کمرش بزند و ژست بگیرد و بگوید ما تا 15 سال آینده ایران به لحاظ فناوری هسته‌ای ایران را مورد آزمون قرار می‌دهیم و اگر از این آزمون با موفقیت خارج شد تحریم‌ها را به حالت تعلیق در می‌آوریم.

 

علم‌الهدی اظهار داشت: ما مردم حسینی هستیم و در همه شرایط گفته‌ایم "هیهات من‌الذله". آیا غیرت دینی ما اجازه می‌دهد چنین حرف‌هایی در موردمان زده شود؟! از مذاکره‌کنندگانی که مورد تایید رهبری هستند می‌خواهیم حیثیت اسلام و دین را در مذاکرات حفظ کنند. اینکه غربی‌ها چنین سناریویی علیه پیامبر(ص) راه بیندازند درست در زمانی که وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه آمریکا در مذاکره است، این خیلی حرف دارد و منتهای دشمنی صهیونیستی علیه ما را نشان می‌دهد. در مقابل این جسارت، مردم باید حرکت قوی‌تری داشته باشند و به بیانیه وزارت خارجه ایران در محکومیت اقدام ضداسلامی اکتفا نکنند، نباید در مقابل دولت ناپاک فرانسه ساکت شد و این با عشقِ پیامبر(ص) سازگار نیست.

منبع:نسیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون